Slováci prehrali v Poprade s Rusmi po nájazdoch

Rusi v úvodnom meraní síl Slovákov jasne prevýšili. Dnes boli domáci vyrovnaným súperom, napokon však aj tak vyhrala Zborná. (Autor: TASR/ AP, ilustračné)
Sportnet|16. apr 2016 o 15:35

Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrtom vystúpení v rámci tohtoročnej Euro Hockey Challenge s Ruskom 1:2 po samostatných nájazdoch.

Hokej  - prípravný zápas (Poprad)

Slovensko - Rusko 1:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Góly: 41. Sersen (Réway) - 9. Galuzin (Jakovlev), rozhodujúci sam. nájazd Gusev

Rozhodovali: Kubuš, D. Konc - Gajan, Korba, vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Dravecký (SR), Liubuškin (Rus.) obaja 5 min. + DKZ za údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4640 divákov

Slovensko: Konrád – Sersen, Meszároš, Švarný, Graňák, Jánošík, Čerešňák, Kozák, Rosandič – Bartánus, Réway, Dravecký – L. Hudáček, Viedenský, Lušňák – Šťastný, Marcinko, Hrnka – Skalický, Hlinka, Handlovský

Rusko: Šesťorkin – Jakovlev, Liubuškin, Belov, Vojnov, Dyblenko, Jarullin, Pajgin – Apalkov, Galuzin, Averin – Gusev, Šipačov, Dadonov – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Kartajev, Loktionov, Karpov

BRATISLAVA/ POPRAD. Slovenskí reprezentanti nastúpili do zápasu s cieľom odčiniť prehru 0:6, ktorú utrpeli pred dvomi dňami v Košiciach.

Na úzkom popradskom klzisku sa hral od úvodných minút rýchly hokej s množstvom fyzických kontaktov.

Ten Viedenského s ruským hráčom rozhodcovia posúdili ako nedovolený a hostia mali prvú presilovku. V nej si vymenili puk Jakovlev a Galuzin a druhý menovaný tvrdou strelou bez prípravy prestrelil Konráda - 0:1.

Už z následného protiútoku mohol vyrovnať Réway, ale jeho pokus spomedzi kruhov Rusi zblokovali.

V 17. minúte sa po chybnej rozohrávke súpera dostal k puku Libor Hudáček, ale ani on nenamieril presne.

Krátko po zmene strán mohli hostia pridať druhý gól. Gusev v úniku dvoch proti jednému posunul puk Šipačovovi, ale ten tvrdú strelu bez prípravy namieril len do hornej žŕdky.

Rovnaké miesto na ruskej bránke trafil o pár sekúnd nato obranca Čerešňák.

V 24. minúte mal prvýkrát v zápase presilovku slovenský tím, ale bližšie ku gólu boli Rusi, no Šalunov ho v úniku nepridal. V ďalšej početnej výhode domácich vystrelil z ľavej strany Réway, ale Šesťorkina neprekvapil.

Zahanbiť sa nedal ani Konrád, ktorý v 32. minúte zmaril príležitosť osamoteného Dadonova. V 39. minúte Réway efektnou prihrávkou našiel obrancu Jánošíka, ktorý len tesne minul bránku.

Už po druhej siréne zaujala pästná výmena medzi Draveckým a Ljubuškinom, po ktorej sa zápas pre oboch skončil.

Slováci začali tretiu tretinu pokračujúcou presilovkou.

V nej Réway posunul puk kapitánovi Sersenovi a ten po 101-minútových suchotách odklial Šesťorkinovu bránku - 1:1.

V 45. minúte dostal pred slovenskú bránku výbornú prihrávku Karpov, ale jeho úmysel Konrád zmaril. Veľký potlesk si slovenský brankár vyslúžil už o pár sekúnd, keď úspešne čelil dvojici osamotených ruských hráčov so zakončujúcim Gusevom.

Neúnavne povzbudzujúci diváci na popradskom štadióne hnali vpred domáci tím, ale skóre sa už do konca tretej tretiny nezmenilo.

V predĺžení boli aktívnejší Rusi, no víťazný gól nedosiahli. O víťazovi napokon rozhodli až samostatné nájazdy. Jediným úspešným strelcom bol Rus Nikita Gusev.

Online  prenos:

Nájazdy

O výhre Zbornej rozhodol Nikita Gusev. Ostatní strelci skórovať nedokázali. Zo slovenského tímu postupne Libor Hudáček, Bartánus a ani Réway. Slovensko tak prehralo s Ruskom 1:2 po samostatných nájazdoch.

Predĺženie

V "extra time" bolo viac horúco pred Konrádovou bránou. Po dobrej práci Skalického mal však šancu aj Viedenský za našich. Skóre však zostalo aj po 65 minútach hry vyrovnané.

Nasleduje päťminútové predĺženie, hrať sa bude v počte 4-4.

III. tretina

60. min: Koniec zápasu priniesol vyrovnaný stav 1:1 a stretnutie tak bude pokračovať. Naši hokejisti určite odovzdali v dueli viac, ako pred dvoma dňami na košickom ľade.

58. min: Rusi mohli rozhodnúť. Dobrá práca v našom obrannom pásme priniesla šancu Šipačova, ako aj veľmi dobrý zákrok Konráda.

50. min: Slováci nepotrestali dvojminútové vylúčenie Jarullina.

46.  min: Obrovská ruská šanca! A opäť fantastický Konrád v našej bráne. Kozákovi nesadla strela na modrej čiare, prepadol tak pri bránení a na našu bránu sa rútili hneď dvaja Rusi. Branislav Konrád však vytiahol výborný  zákrok a udržal nerozhodný výsledok.

41. min: Gól! Konečne sme Rusom strelili gól. V čase 40:58 využil presilovku Michal Sersen, ktorý z medzikružia rýchlo vystrelil a prekonal Šesťorkina. Skúsený obranca Slovana Bratislava strelil svoj 9. reprezentačný gól. Vyrovnané 1:1.

41. min: Odštartovala posledná tretina. Slováci majú ešte výhodu 80-sekundovej presilovky o jedného hráča.

II. tretina

40. min: V čase 39:20 prišlo sporné vylúčenie hosťujúceho brankára za posunutie bránky, pričom za 40 sekúnd si Slováci vypracovali niekoľko dobrých šancí. Druhú tretinu napokon ukončil pästný súboj Draveckého s Liubuškinom.

36. min: Opäť šanca Slovákov, keď dostali možnosť hrať v početnej výhode 5-4. Verme, že Rusom už konečne strelíme gól.

30. min: Je za nami polovica zápasu. Naši nevyužili ďalšiu presilovku, pozitívom však je aspoň fakt, že začali pribúdať naše strely a viac sa tlačíme pred Šesťorkina.

24. min: Našim hráčom chýba rýchla práca s pukom aj lepší pohyb. Rusi pôsobia sebavedomejším a primočiarejším dojmom.

23. min: Pri vylúčení Galuzina naši reprezentanti nevyužili dvojminútovú presilovku, navyše hostia niekoľko razy nebezpečne zahrozili aj pri vlastnom oslabení.

21. min: Druhá tretina začala strelami do žrde. Po strelách Vojnova a Šipačova zvonila žŕdka Konrádovej brány. Na druhej strany trafil konštrukciu ruskej brány Čerešňák.

I. tretina

20. min: Koniec prvej tretiny. Slovákom nemožno uprieť snahu, nedokázali však skórovať. Rusi sa presadili raz a aj preto vedú po prvej dvadsaťminútovke.

19. min: Prihrávka na Hlinku bola nepresná a 61 sekúnd pred záverom prvej tretiny nasleduje zakázané uvoľnenie, respektíve vhadzovanie pred Konrádom.

17. min: Libor Hudáček sa tlačil do ideálnej streleckej pozície, puk mu však poskakoval na ľade a aj keď ho náš hráč trafil, nebolo to ideálne.

13. min: Publikum na popradskom štadióne aj naďalej vzorne povzbudzuje svojich krajanov na ľade, našim by pomohol vyrovnávajúci gól.

9. min: Ruský kapitán Vladimir Galuzin sa dočkal! Rusi sa v čase 8:49 vďaka jeho gólu dostávajú do vedenia. Slováci hrali v oslabení po vylúčení Viedenského.

6. min: V rozpätí niekoľkých sekúnd mal dve dobré príležitosti hosťujúci Galuzin. Konrád v slovenskej bráne však dobre zasiahol.

ZAČIATOK: Zápas začal. Slováci v modrých dresoch zľava-doprava. Ruský súper v bielych dresoch.