Jakubech. (Autor: tasr)
Pavol Spál|17. apr 2016 o 16:13

Tínedžer Adam Jakubech podal v bráne Trnavy heroický výkon .

BRATISLAVA. Je mi z vás na vracanie, katastrofa, môžete sa hanbiť vy flákači, polená, nezaslúžite si hrať prvú ligu. To je iba malá vzorka viet, a ešte vyberáme z tých jemných, čo si hráči Trnavy vypočuli v sobotu na štadióne Antona Malatinského.

Fanúšikovia Trnavy sú na Slovensku azda najvášnivejší a v úvode súboja ich tímu proti Skalici sa z frustrácie riadne čertili a mnohí z nich nešetrili nadávkami na svojich hráčov, ktorí odštartovali zápas veľmi ležérne a vlažne.

Hetrik Depetrisa

Domáci boli proti poslednej Skalici jasným favoritom, ale na ihrisku to prvých dvadsať minút vyzeralo, ako by mali vymenené dresy. „Neviem, čím to bolo, no hrali sme zle. Skalica nás dobre napádala, my sme nedokázali podržať loptu.

Len sme nakopávali dopredu a súper si vytváral šance. Vedeli sme, že im ide o záchranu a že budú bojovať. Keby sme prvý polčas prehrali 0:3, nikto by nemohol nič povedať,“ krútil hlavou špílmacher Trnavy Róbert Jež.

Práve jeho gól na 2:1 zrejme zlomil Skalicu. Ďalšími troma gólmi zaujal David Depetris. Argentínčan so slovenským pasom dal v tejto sezóne už desať gólov, jeho tím vyhral 5:1, keď bol na rozdiel od Skalice maximálne efektívny. Hlavným hrdinom Trnavy bol však brankár Adam Jakubech.

Tínedžer o ktorého mal záujem aj Everton počúval ódy zo všetkých strán. „Dovolím si tvrdiť, že toto víťazstvo je jeho, on je postavou zápasu. Domácim vychytal zápas. Mali sme vyložené šance, neskutočné, čo pochytal. Klobúk dole,“ priznal po zápase pre médiá stredopoliar Skalice Ľubomír Ulrich.

„Dnes sa potvrdilo, že futbal nemá logiku. Za dvadsať minút sme mohli prehrávať 0:3, potom sme však skórovali z pokutového kopu. Napriek tomu, že sme vzápätí inkasovali, gól Ježa nás postavil na nohy. V druhom polčase za stavu 3:1 sme zrazu vedeli hrať futbal. Ukázalo sa, že všetko je v hlavách hráčov,“ priznal tréner Trnavy Ivan Hucko.

Skalicu môžu premrhané šance v boji o záchranu mrzieť. Ani predposledné Michalovce nebodovali, keď v Myjave prehrali 0:3. Zdá sa, že práve jeden z dvojice nováčikov z ligy vypadne.

Zbabelý výkon

„Za zbabelý výkon, ktorý sme predviedli, sme si iný výsledok ani nezaslúžili. Keď vytiahneme päty z Michaloviec, tak na ihrisko vybehne jedenásť ustráchaných chlapcov, ktorí si nevedia prihrať na päť metrov. Veľké sklamanie z toho, čo sme dnes predviedli,“ vravel Stanislav Griga.

Bývalý tréner národného tímu Slovana či Sparty Praha prevzal tím na jar. Michalovciam to však nejde a spolu so Zlatými Moravcami sú zatiaľ najslabšími tímami jari. Oba kluby získali v ôsmich zápasoch iba po päť bodov.

Líder z Trenčína zdramatizoval boj o titul, keď prehral v Dunajskej Strede 0:1.

Domov»Futbalnet»Griga: Keď vytiahneme päty z Michaloviec, tak na ihrisko vybehne 11 ustráchaných chlapcov