Nitra chcela vymeniť rozhodcov, robí tlak

Dalibor Bortňák z Banskej Bystrice pred nitrianskou bránkou.
Dalibor Bortňák z Banskej Bystrice pred nitrianskou bránkou. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|18. apr 2016 o 20:13

Vo vyrovnanom finále hokejovej Tipsport ligy rastie nervozita, v stredu sa hrá piaty zápas.

BRATISLAVA. Na zápasy 2:2, na skóre 11:12. Tohtoročné finále hokejovej Tipsport ligy Nitra – Banská Bystrica je zatiaľ mimoriadne vyrovnané. Každý tím využil výhodu domáceho prostredia na výhru. V stredu sa hrá na nitrianskom ľade piate stretnutie, víťazné mužstvo si vybojuje majstrovský mečbal.

Ak by mal pokračovať doterajší vývoj, k titulu by bola bližšie Nitra, lebo jej stačí víťaziť doma. Banská Bystrica vie, že ak chce získať Dzurillov pohár, musí aspoň raz vyhrať aj vonku. Najbližšiu šancu má už v stredu.

Nitra zaspala v úvode

„Menšie klzisko v Banskej Bystrici viac vyhovuje nášmu súperovi, ktorý je známy svojím fyzickým hokejom, je tam viac osobných súbojov,“ porovnával zápasy vonku a doma center prvého útoku Nitry Marek Slovák.

„Kľúčové však v obidvoch víkendových stretnutiach bolo, že sme nezachytili úvodné minúty. Dostali sme rýchle góly a potom sme márne doťahovali náskok Banskej Bystrice. Asi to bola slabšia koncentrácia, no táto chyba sa vo finále už nesmie opakovať – musíme hrať šesťdesiat minút.“

Slovákov útok s kanadskými krídlami Davidom Lalibertém a Juddom Blackwaterom skóroval v každom zo štyroch zápasov, ale ďalšie formácie Nitry už neboli také viditeľné.

V zostave Banskej Bystrice zabral raz jeden, inokedy druhý útok, mužstvo hrá moderný, rýchly, tvrdý hokej – má na to typy hráčov.

Tlak na rozhodcov

Nitra po dvoch prehrách v Banskej Bystrici žiada podľa oficiálneho webu klubu o delegovanie štyroch medzinárodných rozhodcov na zvyšné finálové zápasy.