Hráč Liverpoolu Mamadou Sakho strieľa gól do siete Evertonu.
Hráč Liverpoolu Mamadou Sakho strieľa gól do siete Evertonu. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. apr 2016 o 22:48

Slovák stále pauzuje pre problémy so slabinami.

LONDÝN. Futbalisti West Hamu United stále živia nádej na miestenku v budúcosezónnej edícii Európskej ligy či Ligy majstrov. V stredajšom dueli 30. kola anglickej Premier League zdolali na domácim ihrisku Watford 3:1.

Zo šiestej pozície v tabuľke naďalej strácajú na piaty Manchester United tri body.

United nezaváhali a poradili si na Old Trafforde s Crystal Palace 2:0.

Pod oba góly domácich sa podpísal taliansky obranca Matteo Darmian. Po jeho centri z ľavej strany si už v 4. minúte dal nešťastne vlastný gól írsky stopér hostí Damien Delaney. Po prestávke upravil Darmian sám na dvojgólový rozdiel, keď po rohovom kope spracoval odrazenú loptu a presadil sa strelou z hranice šestnástky.

Ťahákom stredajšieho programu bolo liverpoolske derby, v ktorom domáci FC deklasoval Everton 4:0. Hostia dohrávali zápas s desiatimi hráčmi, v 50. minúte videl červenú kartu Mori.

Slovenský obranca v službách Liverpoolu Martin Škrtel stále pauzuje pre problémy so slabinami. Nesedel ani na lavičke náhradníkov.​

ANGLICKO - 30. kolo:

West Ham United - FC Watford 3:1 (2:0)

Góly: 11. Carroll, 45. a 53. Noble (oba z 11 m) - 64. Prödl, ČK: 90.+3 Amrabat (Watford) po 2 ŽK, 34.857 divákov.

FC Liverpool - FC Everton 4:0 (2:0)

Góly: 43. Origi, 45.+2 Sakho, 61. Sturridge, 76. Coutinho, ČK: 50. Mori (Everton), 43.854 divákov.

Manchester United - Crystal Palace 2:0 (1:0)

Góly: 4. Delaney (vl.), 55. Darmian.

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool v derby rozdrvil Everton, Škrtel nebol ani na lavičke