Real nastúpil bez Ronalda a s Manchestrom City hral bez gólov

Jesus Navas (na zemi) z Manchestru City vypichuje loptu Garethovi Baleovi.
Jesus Navas (na zemi) z Manchestru City vypichuje loptu Garethovi Baleovi. (Autor: TASR/AP)
Andrej Kuzmány, Juraj Berzedi, SITA|26. apr 2016 o 20:45

Odvetný zápas prvého semifinále Ligy majstrov je na programe v stredu 4. mája v Madride.

Liga majstrov 2015/2016 - semifinále, prvý zápas:

Manchester City - Real Madrid 0:0 (0:0)

ŽK: David Silva - Pepe, Carvajal. Rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Manchester City: J. Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernandinho, Fernando - Jesus Navas (77. Sterling), David Silva (40. Iheanacho), De Bruyne - Agüero

Real Madrid: K. Navas - Carvajal, Pepe, S. Ramos (C), Marcelo - Casemiro, Modrić, Kroos (90. Isco) - G. Bale, Benzema (46. Jesé), L. Vázquez

MANCHESTER. Prvé semifinále futbalovej Ligy majstrov medzi Manchestrom City a Realom Madrid sa skončilo nerozhodne 0:0. Očakávaná ofenzívna partia sa nekonala, možno aj preto, že na strane hostí chýbal v zostave ich zranený ofenzívny líder Cristiano Ronaldo.

Odveta je na programe 4. mája v Madride.

Cristiano Ronaldo sledoval zápas iba ako divák.
Cristiano Ronaldo sledoval zápas iba ako divák. (Autor: TASR/AP)

Mužstvo zo severozápadu Anglicka je v semifinále LM vôbec prvýkrát v histórii a tretíkrát v rámci pohárovej Európy, premiérovo od roku 1971.

Pre desaťnásobného európskeho klubového šampióna z Madridu ide o 27. účasť medzi najlepším kontinentálnym kvartetom. V súčte všetkých európskych pohárových súťaží bol Real doteraz v semifinále 31-krát. V súbojoch o finále LM sa predstaví šiesty rok v sérii, do finále postúpili iba raz - v roku 2014, keď zatiaľ posledný raz získali trofej.

Online prenos

90. min - Zápas sa skončil. Manchester City remizoval s Realom Madrid 0:0.

82. min - Neuveriteľný Hart opäť zasahuje a toto bola asi najväčšia šanca zápasu. Lopta sa po rohovom kope odrazila k Pepemu, ktorý bol nikým nekrytý pred brankárom súpera, ten ale pohotovo zareagoval a loptu vyrazil.

80. min - Real začína byť nebezpečný a Hart musel opäť zasahovať. Tentoraz sa do šance dostal Casemiro. Ani on neuspel a stav sa nemení.

71. min - Teraz veľa nechýbalo a Real mohol ísť do vedenia. Carvajal našiel svojim centrom Jesého, ktorý po polčase nahradil Benzemu, a jeho hlavička skončila na brvne Hartovej brány.

70. min - Po sedemdesiatich minútach má už Real v držaní lopty mierne navrch: 48% ku 52%. Pomer streleckých pokusov je 4-6, z toho na bránu 1-1. Real skompletoval 413 prihrávok, City o stodva menej.

66. min - V tejto sezóne Ligy majstrov sa bez gólov skončilo dokopy štyridsaťšesť zápasov. A len v troch z nich hrali aj futbalisti Realu Madrid.

60. min - Hodina zo zápasu je za nami a zatiaľ to nevyzerá, že by sme dnes mali vidieť nejaké gólové hody. Nie, že by sa to očakávalo. Ale zatiaľ je to v ofenzíve z oboch strán pomerne chabé.

55. min - K prvému priamemu ohrozeniu brány v zápase sa dostal Sergio Ramos, ale hlavičkou namieril iba do stredu brány a Hartovi problémy nenarobil.

Ohroziť bránu Manchesteru City sa pokúšal aj Gareth Bale (vľavo), ale jeho pokus zblokoval Fernandinho (v strede). (Autor: TASR/AP)

54. min - Manchester City má v štatistike druhých polčasov v Lige majstrov veľmi dobrú bilanciu. Gól v druhej 45-minútovke dostal iba v štyroch z posledných pätnástich stretnutí.

50. min - Zaujímavosťou je, že v prvom polčase ani jedno mužstvo nemierilo medzi tri žrde. Pokusy o strelecké pokusy tímy mali, ale Hart ani Navas nemuseli riešiť žiadnu kritickú situáciu.

46. min - Začal sa druhý polčas. Toni Kroos, ktorého sme dnes už spomínali v súvislosti s počtom prihrávok, svoje kvality potvrdzuje aj v tomto dueli. V prvej polovici súboja skompletoval všetky prihrávky.

I. polčas

45. min - Prvý polčas sa skončil.

40. min - Domáci tréner Manuel Pellegrini musí už v prvom polčase nútene striedať. Namiesto zraneného Davida Silvu prichádza iba devätnásťročný Kelechi Iheanacho, ktorý podľa Squawka Football v tejto sezóne naprieč všetkými súťažami priemerne skóruje každých 53 minút.

34. min - Sledovať duel z pozície diváka nie je pre Cristiana Ronalda nič jednoduché. Výraz v jeho tvári hovorí za všetko.

Cristiano Ronaldo do dnešného zápasu nezasiahne.
Cristiano Ronaldo do dnešného zápasu nezasiahne. (Autor: TASR/AP)

30. min - Oficiálny web UEFA zaznamenal prvé dva strelecké pokusy - a oba na domácej strane. Navas však stále zasahovať nemusel, pretože jedna zo striel bola zblokovaná a druhá skončila vedľa brány.

24. min - Zaujímavosťou je, že útočník Manchestru City Sergio Agüero, ktorý má v domácej súťaži veľmi dobrú formu a nedávno v nej zaznamenal hetrik do siete Chelsea, nevystrelil podľa twitterového účtu Squawka Football, zaoberajúcom sa futbalovými štatistikami, na bránu v zápase Ligy majstrov už viac ako šesť hodín.

21. min - Je za nami už dvadsať minút z dnešného zápasu a mužstvá stále zostávajú bez streleckého pokusu. Či už na bránu alebo mimo nej. Hart a Navas zostávajú bez práce.

16. min - V stredovej formácii Realu Madrid nechýba aspoň Toni Kroos, ktorý v tohtoročnej edícii Ligy majstrov jednoznačne dominuje v štatistike prihrávok smerom dopredu.

12. min - Real Madrid hrá v tejto sezóne v semifinále Ligy majstrov už šiesty raz za sebou. Naopak, Manchestru City sa podarilo postúpiť medzi najlepšiu európsku štvoricu premiérovo v klubovej histórii.

9. min - Úvod je opatrný z oboch strán. Domáci majú síce miernu prevahu v držaní lopty (60% ku 40%), ale zatiaľ to nie je nič výnimočné. Ani jeden z brankárov ešte nemusel zasahovať.

5. min - Do Manchestru si našli cestu aj fanúšikovia Realu Madrid, ktorý prišli povzbudiť svoj tím na Etihad Stadium v hojnom počte.

Do Manchestru si našli cestu aj fanúšikovia Realu.
Do Manchestru si našli cestu aj fanúšikovia Realu. (Autor: SITA/AP)

1. min - Zápas sa začal. Real nastúpil na zápas Ligy majstrov bez Cristiana Ronalda prvýkrát od apríla 2014, kedy Madridčania v odvete štvrťfinále prehrali s Dortmundom 0:2. Lucas Vásquez, ktorý ho dnes nahradil v zostave, odohral doteraz v najprestížnejšej európskej súťaži dokopy len 163 minút.

Pred zápasom

Pred zápasom - Špecifickú príchuť bude mať súboj pre manchesterského trénera Manuela Pellegriniho, ktorý viedol Real v sezóne 2009/2010. Mužstvo pod jeho taktovkou získalo v Primera División 96 bodov. Na titul to nestačilo, keďže FC Barcelona získala o tri body viac.

„Bol som vtedy naštvaný, lebo hoci sme hrali veľmi dobre, nezískali sme titul. Strelili sme viac ako sto gólov. Bola pre mňa česť pôsobiť v Reale Madrid bez ohľadu na to, ako to dopadlo,“ povedal 62-ročný Čiľan.

Manchester City sa pod vedením Pellegriniho dostal premiérovo medzi najlepšie štyri tímy v Európe.

„Liga majstrov je mimoriadna súťaž. Účinkoval som v nej šesťkrát so štyrmi rôznymi tímami a zakaždým sme postúpili zo skupiny. Musíme veriť vo vlastné schopnosti, hoci to budeme mať veľmi náročné.“

Pred zápasom- Ronaldo sa vrátil do mesta, kde v minulosti pôsobil v konkurenčnom United. „City čakal v semifinále asi málokto. Futbal je plný prekvapení a stať sa môže všeličo,“ uviedol tridsaťjedenročný Portugalčan.

Cristiano Ronaldo mal na tréningu pred zápasom proti Manchestru City dobrú náladu. (Autor: SITA/AP)

Ronaldo nastrieľal v tomto ročníku Ligy majstrov už šestnásť gólov. Naposledy hetrikom proti Wolfsburgu posunul svoj tím do semifinále.  V siedmich sezónach zaznamenal v madridskom drese tristošesťdesiat gólov.

V Manchestri však napokon nenastúpi. Nefiguruje ani medzi náhradníkmi.

Pred zápasom- Bol to kuriózny moment. Cristiano Ronaldo sa na konci ligového zápasu s Villarrealom pokúšal o efektívne nožničky. Namiesto zakončenia si však natiahol stehenný sval a opustil ihrisko. Fanúšikova Realu sa chytali za hlavu.

O šesť dní neskôr však Portugalčan odcestoval s tímom do Anglicka na prvý zápas semifinále Ligy majstrov proti Manchestru City.

Súboj sa na Etihad Stadium začína o 20.45 hod.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real nastúpil bez Ronalda a s Manchestrom City hral bez gólov