Premrhali trojgólový náskok. Slováci zdolali Dánov 4:3 po predĺžení

Slovenskí reprezentanti Vladimír Dravecký (vľavo) a Marek Bartánus (vpravo) oslavujú prvý gól. (Autor: TASR)
Marek Kantorík|28. apr 2016 o 17:55

Víťazný gól strelil v úvode predĺženia obranca Andrej Meszároš.

Hokej - Príprava na MS 2016:

Slovensko - Dánsko 4:3 po predĺžení (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)

Góly: 2. Dravecký (M. Bartánus, T. Marcinko), 27. M. Bakoš (Réway, Meszároš), 29. Réway (M. Bakoš, Daňo), 61. Meszároš - 51. Niclas Jensen (J. Jensen), 54. Niclas Jensen (M. Madsen, Storm), 54. Hansen (Starkov, Ehlers)Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: 45. Lassen (Dán.) 5+DKZ za nedovolené bránenie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - Výleta, Šefčík (všetci SR), 3158 divákov

Slovensko: J. Hudáček - Meszároš, Sersen, Sekera, Marinčin, Graňák, J. Mikuš, Jaroš, Švarný - Bakoš, Réway, Daňo - Cehlárik, Viedenský, Šťastný - Dravecký, Marcinko, Bartánus - Hrnka, Lušňák, Skalický

Dánsko: S. Nielsen - J. Jensen, Kristensen, Lassen, Lauridsen, Nicolas Jensen, D. Nielsen, Bödker, Spelling - Storm, Madsen, Niclas Jensen - Hansen, Starkov, Ehlers - Bau Hansen, Green, Bjorkstrand - Poulsen, Aagaard, From

SKALICA. Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila nad Dánskom 4:3 po predĺžení vo štvrtkovom prípravnom zápase v Skalici v seriáli Euro Hockey Challenge.

Duel nedohral útočník Marko Daňo, ktorý odstúpil v 45. min, no podľa tímového lekára je v poriadku.

Zverenci Zdena Cígera mali v celom priebehu stretnutia viac z hry. Skóre zápasu otvoril už v 2. min Vladimír Dravecký. V druhej časti v presilovkách skórovali Martin Bakoš a Martin Réway.

Za Dánov v 51. min znížil v početnej výhode Niclas Jensen, ten istý hráč potom skorigoval na rozdiel jedného gólu a vyrovnanie zariadil Hansen. Tesne pred koncom tretej tretiny Patrik Lušňák nepremenil trestné strieľanie.

Rozhodnutie zariadil v predĺžení Andrej Meszároš.

Odveta je na programe v sobotu 30. apríla o 17.00 h v Bratislave, pre obe mužstvá to bude generálka na majstrovstvá sveta v Rusku.

Hlasy po zápase

Zdeno Cíger, tréner SR: "Mali sme dobrý začiatok, väčšinu zápasu sme mali hru pod kontrolou. V presilovkách sme boli efektívni, potom sme však začali špekulovať a v 5-minútovej presilovke úplne prestali hrať. Tam sa to začalo. Mali sme chvíľkový výpadok, to súpera zbytočne naštartovalo a nám sa to vypomstilo. Toto nám robí problémy, máme sebavedomie, na chvíľu však poľavíme, to sa ešte musíme naučiť, doladiť. Musíme sa z toho poučiť a náš výkon zlepšiť."

Jan Karlsson, tréner Dánska. "Od úvodu sme sa ocitli pod silným tlakom súpera, ktorý hral rýchlo, svižne a mali sme s tým veľké problémy. Boli sme radi, že sme po prvej tretine prehrávali iba 0:1. Druhá bola z našej strany veľmi zlá, často sme vysedávali na trestnej lavici a inkasovali dva góly v oslabení. V tretej sme však dokázali ožiť a duel vyrovnať, pričom sme mali aj šancu streliť víťazný gól. Musíme si to lepšie z tohto zápasu zobrať a pokračovať ďalej."

Martin Réway, útočník SR: "Zápas sme dobre rozohrali, no za stavu 3:0 sme prestali hrať. Neviem, čím to bolo. Zbytočne sme sa stiahli, musíme hrať aktívne šesťdesiat minút. Ak by sme hrali tretiu tretinu ako prvé dve, nestane sa nám to. S 'Bakym' sa dobre poznáme, odohrali sme spolu nejaké zápasy v príprave. Bolo to trošku ľahšie, vedel som, kde bude a kde môžem čakať prihrávku. Dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie."

Andrej Meszároš, obranca SR: "Julovi sme pri inkasovaných góloch vôbec nepomohli. Musíme si pozrieť video, aké chyby sme urobili. Takéto zápasy musíme vyhrávať v riadnom hracom čase, pretože na šampionáte sa nám to môže vypomstiť. Hokej sa hrá šesťdesiat minút, my sme hrali dobre len päťdesiat."

Martin Bakoš, útočník SR: "Prvé dve tretiny boli super, škoda tej tretej. Za tri minúty sme si skoro prehrali zápas, ešte šťastie, že sme to v predĺžení zvládli. Nesmieme zvoľniť. Mali sme k dispozícii päťminútovú presilovku, ktorú musíme využiť a nedopustiť, aby sa takéto veci stávali."

Július Hudáček, brankár SR: "Päťdesiat minút sme hrali dobre, až na tú nevyužitú päťminútovú presilovku, ktorú sme zahrali trochu laxne. V nej sme mali spečatiť na 4:0 a bol by koniec. To sa nám potom vypomstilo. Musíme sa z toho poučiť a hrať kompaktne celých 60 minút."

Online prenos

Predĺženie

61. min - Réway mal na hokejke gól, no trafil len brankárovu vyrážačku. O pár sekúnd na to však delovkou z medzikružia skóroval Meszároš a rozhodol o výhre Slovenska.

III. tretina

Skončila sa tretia tretina, nasleduje predĺženie.

58. min - Šanca na slovenskej strane. Lušňák nedokázal zakončiť, lebo ho fauloval Bodker, a tak rozhodca nariadil trestné strieľanie. To však slovenský útočník nevyužil.

57. min - Dáni sa dostlai do prečíslenia, Hansen sa snažil ešte prihrať Jensenovi, no skóre sa nezmenilo.

54. min - Neuveriteľné! Ehlers prihral z rohu klziska do medzikružia Jensenovi, ktorý vystrelil na Hudáčka. Ten však puk nezakryl a Poulsen z dorážky vyrovnal na 3:3.

54. min - Švarný vypálil od modrej čiary, no puk skončil len na hornej žŕdke. Naopak, Dáni sú pri chuti a po ďalšom góle Jensena znížili na 2:3.

Simon Nielsen z Dánska, Vladimír Dravecký zo Slovenska a Mads Bodker z Dánska
Simon Nielsen z Dánska, Vladimír Dravecký zo Slovenska a Mads Bodker z Dánska (Autor: SITA)

51. min - Škoda, slovenský tím nedokázal skóroval v päťminútovej presilovke. A tak prišiel trest. Po Hrnkovom faule hrali Dáni v početnej výhode a Niclas Jensen prestrelil Júliusa Hudáčka.

47. min - Marko Daňo do zápasu už nezasiahne. Pre RTVS to potvrdil lekár slovenskej hokejovej reprezentácie.

45. min - Lassen tvrdo atakoval Daňa, za čo dostal vyšší trest do konca stretnutia. Slováci tak hrajú päť minút v presilovej hre.

44. min - Réway našiel prihrávkou od modrej Sersena, ktorý však zakončil len do brankárových betónov.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina.

37. min - Druhá tretina je v znamení presilových hier. Presilovku si vyskúšali aj Dáni pri vylúčení Skalického, no pár sekúnd po jej skončení vylúčili rozhodcovia ďalšieho Dána.

35. min - Slováci odohrali štyri presilovky za sebou. Zatiaľ čo prvé dve využili, ďalšie nie.

Útočník Martin Réway.
Útočník Martin Réway. (Autor: TASR)

29. min - Dáni opäť pykali za nedisciplinovanosť a pri vylúčení Storma inkasovali tretí gól. Sersen prihral z medzikružia na ľavú stranu Bakošovi, ktorý krížnou prihrávkou našiel Réwaya a ten zvýšil do prázdnej bránky na 3:0.

27. min - Viedenský prekorčuľoval z vlastného pásma až pred súperovú bránku, no trafil len Nielsenovu vyrážačku. Po Jensenovom faule však hrali Slováci ďalšiu presilovku. A zahrali ju perfektne. Meszároš prihral Réwayovi, ktorý bekhendovou križnou prihrávkou našiel Bakoša a ten strelou sprvej strelil druhý slovenský gól.

21. min - Veľká šanca nášho tímu. Sersen prihral na modrú Meszárošovi, ktorý delovkou poslal puk na bránku. Nielsen ho vyrazil len pred seba a Daňo mal pred sebou prázdnu bránku. Gólman však predviedol skvelý zákrok a skóre sa nezmenilo.

I. tretina

20. min - Rozhodcovia vylúčili Skalického a Dáni mali v závere prvej tretiny šancu vyrovnať. Už po pár sekundách sa tešili z gólu, no pre postavenie hráča v bránkovisku neplatil.

16. min - Július Hudáček nemal zatiaľ veľa práce. Pripísal si len dva zákroky.

14. min - Slováci strávili celú presilovú hru v pásme Dánov, ale druhý gól nestrelili.

Slovenský reprezentant Christián Jaroš (vpreduň a Dán Nicolas Jensen (vzadu).
Slovenský reprezentant Christián Jaroš (vpreduň a Dán Nicolas Jensen (vzadu). (Autor: TASR)

12. min - Kristensen fauloval a Slováci si prvý raz v zápase zahrajú v početnej výhode. Pridajú druhý gól?

6. min - Dáni hrali pri vylúčené Réwaya prvú presilovú hru. Väčšiu šancu si však nevypracovali a skóre sa nezmenilo.

2. min - Slovenský tím začal aktívne, už v prvých dvoch striedaniach zomkol súpera v obrannom pásme. A v druhej minúte sa dočkal aj gólu. Dravecký odviedol skvelú prácu pri mantineli, popri ňom presunul puk k Bartánusovi, od ktorého sa odrazil pred bránku, kde stál práve Dravecký a bekhendom prekonal Nielsena.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Vo štvrtkovom dueli nastúpi v slovenskej bránke Július Hudáček. Do zostavy sa nezmestili obrancovia Adam Jánošík, Oldrich Kotvan a Lukáš Kozák a tiež útočník Michal Hlinka. Do hry nezasiahne ani útočník Libor Hudáček.

Naopak, prvýkrát v prípravnom období si zahrajú  obrancovia Martin Marinčin a Juraj Mikuš a tiež útočník Martin Bakoš.

Pred zápasom - Reprezentáciu tak zo zámoria posilní len štvorica Andrej Sekera, Martin Marinčin, Marko Daňo a Tomáš Jurčo.

Prví traja nastúpia aj vo štvrtok proti Dánsku. Andrej Sekera bude mať kapitánske céčko.

Pred zápasom - Realizačný tím oslovil na poslednú chvíľu aj útočníka Mareka Hrivíka, ktorý v tomto ročníku odohral v NHL päť zápasov za NY Rangers.

No bolo už neskoro. Dvadsaťštyriročný útočník si naplánoval dovolenku.

Pred zápasom - Tréner slovenskej reprezentácie Zdeno Cíger v stredu informoval, že na svetovom šampionáte nebude hrať zranený útočník Chicaga Richard Pánik.

Na reprezentačnom vrchole sezóny sa nepredstaví aní útočník Detroitu Tomáš Tatar, ktorý má zranené rameno. Informoval o tom generálny manažér reprezentácie Róbert Švehla.

Pred zápasom - Na utorňajšom zraze sa k slovenskej reprezentácii pripojilo duo českých finalistov.

V lepšej nálade prišiel útočník Liberca Martin Bakoš, ktorý víťazným gólom v predĺžení šiesteho finále zarmútil sparťanského obrancu Juraja Mikuša.

Pred zápasom - Slovenská hokejová reprezentácia odohrá vo štvrok, respektíve v sobotu posledné dva zápasy pred majstrovstvami sveta v Rusku.

V oboch dueloch si zmeria sily s reprezentáciou Dánska. Dnešný duel sa hrá v Skalici od 18.00 hod.

Káder SR pred zápasmi proti Dánsku

Brankári: Július Hudáček (Örebrö, Švéd.), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR), Samuel Baroš (HKM Zvolen)

Obrancovia: Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.), Adam Jánošík (HC Piráti Chomutov, ČR), Christián Jaroš (Lulea HF, Švéd.), Oldrich Kotvan (HC PSG Zlín, ČR), Lukáš Kozák (Kometa Brno/ČR), Andrej Meszároš (Sibir Novosibirsk, KHL/Rus.), Michal Sersen, Ivan Švarný (obaja Slovan Bratislava), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs, NHL), Juraj Mikuš (Sparta Praha/ČR)

Útočníci: Marek Bartánus, Tomáš Hrnka (obaja HC Košice), Peter Cehlárik (Lulea HF, Švéd.), Marko Daňo (Winnipeg Jets, NHL), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR), Michal Hlinka (Dukla Trenčín), Libor Hudáček (Örebrö, Švéd.), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron/Švaj.), Martin Bakoš (Bílí Tigři Liberec/ČR)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Premrhali trojgólový náskok. Slováci zdolali Dánov 4:3 po predĺžení