Trenčín obhájil trofej v Slovnaft Cupe. Rozhodla tímovosť, tvrdí Ševela

Trenčín opäť siaha po "double" - pohár už vyhral, už len dotiahnuť víťazstvo v lige. (Autor: TASR)
Sportnet|29. apr 2016 o 20:13

V prvom polčase bol zápas prerušený. Zo sektoru fanúšikov Slovana lietali na ihrisko delobuchy.

Slovnaft Cup - finále, Trnava:

Slovan - Trenčín 1:3

Góly: 53. Zreľák - 78. Maierhofer, 86. a 90.+ Van Kessel

Rozhodovali: Sedlák – Vorel, Chládek, 8574 divákov

Slovan: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný - Scott (90.+1 Savičevič), De Kamps - Milinkovič (84. Crnkič), Kubík, Zreľák - Vittek

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu - Koolwijk (89. Lawrence) - Van Kessel, Bero, Rabiu, Kalu (66. Schet) - Guba (66. Maierhofer)

Futbalisti AS Trenčín zotrvali na tróne slovenskej pohárovej súťaže.

Trenčania budú oslavovať celú noc.
Trenčania budú oslavovať celú noc. (Autor: SITA)
Martin Ševela (v obleku) môže so svojim tímom získať ďalšie "double" - triumf v lige i ligovom pohári. (Autor: SITA)
Striedajúci Stefan Maierhofer (s trofejou) vyrovnával na 1:1.
Striedajúci Stefan Maierhofer (s trofejou) vyrovnával na 1:1. (Autor: SITA)
Trenčín je obhajcom trofeje.
Trenčín je obhajcom trofeje. (Autor: TASR)

V piatkovom finálovom stretnutí Slovnaft Cupu 2015/2016 v trnavskej City Arene pokorili hráčov ŠK Slovan Bratislava 3:1 a dosiahli druhé celkové prvenstvo pod týmto klubovým názvom.

Skóre zápasu pritom po bezgólovom prvom polčase otvorili “belasí”, v 53. min sa strelecky presadil Adam Zreľák.

Zápas poznačilo vyčínanie fanúšikov Slovana.
Zápas poznačilo vyčínanie fanúšikov Slovana. (Autor: TASR)

V závere však zaúradovali Trenčania a zásahom striedajúceho Stefana Maierhofera a dvoch Gina Van Kessela zvrátili vývoj zápasu na svoju stranu. Slovan nezískal siedmu pohárovú trofej v ére samostatného Slovenska.

Slovan nezískal siedmu pohárovú trofej v ére samostatného Slovenska. Víťaz si okrem zlatých medailí prevzal tiež symbolický šek na 50 000 eur, zdolanému zostalo 20 000 eur.

Gino Van Kessel sa za dôveru trénerovi odvďačil dvomi gólmi.
Gino Van Kessel sa za dôveru trénerovi odvďačil dvomi gólmi. (Autor: TASR)

AS naďalej živí šancu na obhajobu domáceho double, v aktuálnej fortunaligovej tabuľke po 29 kolách vedie o šesť bodov práve pred Slovanom.

Trenčín otočil zápas a vyhral nad Slovanom.
Trenčín otočil zápas a vyhral nad Slovanom. (Autor: TASR)

Hlasy (zdroj: Dajto TV):

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Som šťastný, že sme otočili proti kvalitnému súperovi skóre a máme ďalšiu trofej. Striedania našu hru oživili a ani po vyrovnaní sme nemysleli na remízu, ale chceli sme vyhrať. Hnal som hráčov dopredu a podarilo sa. Rozhodla tímovosť, išli sme na dno síl a aj šťastena sa k nám otočila tvárou. Veľké oslavy nebudú a ideme ďalej, pretože ešte potrebujeme splniť náš druhý cieľ a získať titul."

Nikodimos Papavasiliou, tréner Slovana: "Je to pre nás obrovské sklamanie, pretože sme mali vo finále dlho navrch. Chýbal tomu druhý gól, ktorým by sme poistili náš náskok. Napriek tomu som na hráčov hrdý za to, čo predviedli. V lige sa ešte pokúsime zabojovať o titul, hoci to už nemáme vo svojich rukách."

Matúš Bero (stredopoliar Trenčína): "Veril som až do konca. Predviedli sme dobré futbalové divadlo. Toto je nefalšovaná radosť, ktorá príde po každom tímovom úspechu. Slovan zahral takisto skvelý zápas, dôležité je, že sme to zvládli. Máme ešte jeden cieľ, ten chceme splniť. Oslavy budú mierne, čakajú na nás ťažké zápasy v lige. Trofej venujem aj fanúšikom, boli skvelí."

Peter Kleščík, kapitán AS Trenčín: "Vedeli sme, v čom je Slovan silný, napriek tomu sme ho v prvom polčase pustili do brejkových situácií. Po našom zaváhaní sa aj ujal vedenia, ale vyrovnaním to z nás všetko opadlo. Strelili sme tri krásne góly a tešíme sa z víťazstva. Dúfam, že nás to povzbudí do ťažkého záveru sezóny. Oslavy nebudú žiadne, už v pondelok nás čaká ďalší ťažký zápas s Trnavou. Sezónu chceme zakončiť podobne ako vlani ziskom double, preto si nemôžeme dovoliť hýriť."

Marko Milinkovič, kapitán ŠK Slovan: "Viedli sme, mali sme všetko v našich rukách, ale nezvládli sme záver stretnutia. Neviem, či nám odišla koncentrácia, alebo v čom to bolo. Musíme dať hlavy hore a pokračovať ďalej. Prehra mňa osobne mrzí najmä kvôli fanúšikom, ktorí boli dnes naším dvanástym hráčom."

Cesta AS Trenčín za obhajobou:

1. kolo: voľno

2. kolo: PŠC Pezinok (vonku) 5:0, góly: Guba, Skovajsa, Koolwijk, Wesley, Madu Kingsley

3. kolo: ŠK Závod (v) 11:0, góly: Wesley 3, M. Opatovský 3, Aliko Bala 2, Koolwijk, T. Šalata, Schet

4. kolo: ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice (v) 3:0, góly: Koolwijk (z pok. kopu), Van Kessel, Lawrence

5. kolo - osemfinále: MFK Dolný Kubín (v) 4:1, góly Trenčína: Schet, Van Kessel, Bero, Holúbek

Štvrťfinále: FC VSS Košice (v) 2:1, góly Trenčína: Koolwijk (z pok. kopu), Konnsimbal (vlastný)

Semifinále (prvé stretnutie): MFK Ružomberok (d) 5:1, góly Trenčína: Van Kessel 3, Kalu, Skovajsa

Semifinále (odvetné stretnutie): MFK Ružomberok (v) 1:0, gól: Guba

Finále: ŠK Slovan Bratislava (v Trnave) 3:1, góly: Van Kessel 2, Maierhofer

Online prenos

II. polčas

90. min: Zápas sa skončil. Trenčín prehrával, nakoniec však dokázal výsledok otočiť a obhajuje trofej Slovnaft Cupu.

90.+: Gino Van Kessel druhým gólom završíl víťazstvo Trenčína. Gólman Mucha sa nestihol vrátiť z rohového kopu, kde sa snažil pomôcť vyrovnať a preto holandský krídelník zakončoval do prázdnej bránky.

90. min: Rozhodca nadstavil päť minút. Slovan hrá vabank.

86. min: Dokonalý obrat! Po rohovom kope sa na zadnej žrdi brankára Jána Muchu ocitol osamotený Gino Van Kessel, ktorý pretlačil loptu do siete. Je to pre neho už šiesty gól v tohtosezónnej edícii Slovnaft Cupu.

78. min: Slovan až do tohto momentu bránil výborne. Po prudkom prízemnom centri z ľavej strany sa však obrana Bratislavčanov nevyznamenala, obrovitý dvojmetrový útočník Maierhofer si v bezprostrednej blízkosti od brány Slovana prebral loptu a nedal Muchovi šancu.

71. min: Slovan smeruje k siedmemu víťazstvu v slovenskom pohári. Trenčín sa snaží útočiť, no nemá to nápad, vyzerá to iba na náhodu. Ani príchod vysokého útočníka Maierhofera Trenčanom nepomohol.

Zreľák obchádza Šemrinca a otvára skóre zápasu.
Zreľák obchádza Šemrinca a otvára skóre zápasu. (Autor: TASR)

64. min: Vo skvelej šanci sa dostal Róbert Vittek, ktorý sa spolu s Kubíkom dostali do prečíslenia. Skúsenému útočníkovi však chýbala rýchlosť, takže ho dostihol obranca Trenčína a loptu odkopol na roh. Z neho Slovan nezahrozil.

55. min: Na ihrisku sa ocitla aj prvá svetlica v II. polčase. Dúfajme, že aj posledná. Hrá sa výborný zápas, ktorému by neprospelo ďalšie prerušenie.

53. min: Krásnu kolmú prihrávku Kubíka si prebral Adam Zreľák, obišiel brankára Šemrinca a zasunul do prázdnej brány. Po dvoch dobrých príležitostiach z prvého polčasu, tú tretiu premenil. Slovan sa tak ujíma vedenia 1:0.

Začal sa II. polčas. Ani jeden z trénerov nestriedal.

I. polčas

45. min: Prvý polčas sa skončil. Videli sme v ňom aj pozitívne aj negatívne momenty. Oba tímy sa dokázali presadiť a dostali sa do mnohých gólových šancí. Avšak ani jednu z nich nedokázali premeniť a preto stav zostáva bezgólový. Negatívom boli fanúšikovia Slovana, ktorí trávnik zasypali delobuchmi a zápas preto rozhodca Chovan prerušil. Dúfajme, že v druhom polčase uvidíme aj góly a fanúšikovia sa znormalizujú.

39. min: Po hluchom období sa do zápasu dostávajú aj hráči Slovana. Po dvoch dobrých príležitostiach Zreľáka sa pred bránu Trenčína dostal aj stopér Saláta. Nabehol si na center Sekuliča a len tesne minul Šemrincovu bránku. Opäť počujeme ohlušujúci zvuk vybuchujúcich delobuchov.

Fanúšikovia Slovana sa opäť ukázali.
Fanúšikovia Slovana sa opäť ukázali. (Autor: TASR)

35. min: Po dlhom čase sa do gólovej príležitosti dostal aj Slovan. Po skvelom pase De Kampsa mal šancu na skórovanie Adam Zreľák. Mladý ofenzívny hráč sa snažil vybiehajúceho brankára Šemrinca prelobovať, no netrafil dobre loptu, ktorý skončila v rukaviciach trenčianskeho gólmana.

28. min: Organizátori odstránili delobuchy z trávnika a zápas tak môže pokračovať. Následne po skvelom centri Gina Van Kessela opečiatkoval pravú žrď brankára Jána Muchu Matúš Bero. Ten svojou ľavačkou takmer otvoril skóre, no chýbali centimetre.

26. min: Najprv sme počuli iba silný dunivý zvyk pyrotechniky. Následne však zo sektora hostí leteli na ihrisko svetlice a rozhodca preto prerušil zápas. Nastupujú bezpečnostné zložky a čakáme, či sa fanúšikovia umúdria.

22. min: V posledných minútach prebrali iniciatívu futbalisti AS Trenčín, ktorí sa však nedokážu dostať do gólovej príležitosti. Bero sa ocitol v šestnástke súpera, no nedokázal trafiť bránu.

Aj takto vyzeral I. polčas.
Aj takto vyzeral I. polčas. (Autor: TASR)

14. min: V prvej štvrťhodine je aktívnejší Slovan, ktorý si zásluhou Marka Milinkoviča pripísal aj prvú strelu na bránu. Prízemnú ranu však bez problémov kryl Šemrinec.

10. min: Obrana Trenčína nepôsobí najistejšie. Po zaváhaní Skovajsu sa do šance dostali Zreľák s Kubíkom, no druhý menovaný tentoraz mieril vysoko nad. Trenčania si takéto chyby nemôžu dovoliť, keď chcú s chuťou hrajúci Slovan poraziť a obhájiť trofej Slovnaft Cupu.

8. min: Adam Zreľák dostal od De Kampsa skvelú loptu. Uvoľnil sa a spätnou prihrávkou našiel Kubíka. Madu však jeho umiestnenú strelu ľavačkou tečoval na roh. Z neho Slovan nič nevyťažil.

3. min: V náznaku prvej šance pred Jánom Muchom sa ocitol Matúš Bero, ktorý si však center v šestnástke prebral pomaly a stihli ho odzbrojiť obrancovia Slovana. Následný rohový kop Koolwijkovi nevyšiel, Slovan sa tak vymanil z krátkeho tlaku.

Zápas sa začal.

Pred zápasom

Trnavský štadión 30 minút pred zápasom.
Trnavský štadión 30 minút pred zápasom. (Autor: facebook/Fortuna liga)

Pred zápasom: Úradujúcim majstrom Slovnaft Cupu je Trenčín. Ten taktiež obhajuje ligový titul.

Pred zápasom: "Je to pre nás veľmi dôležitý zápas. Hrá sa na jedno víťazstvo, my čelíme najlepšiemu tímu v krajine. Aj preto sa na to tešíme. Sme dobre pripravení. Bude to zaujímavé aj pre divákov na Slovensku, špeciálne pre fanúšikov oboch klubov. Veríme, že našim dáme príležitosť na radosť. Menšie zdravotné problémy mali Oršula a Priskin, ale už sme všetci pripravení. Favorit nie je, je to 50:50. Očakávam rýchlu hru a dobrý futbal. Slovan má dobrú DNA a ideme do toho naplno," povedal pred finálovým zápasom tréner Slovana Bratislava Nikki Papavasiliou.

Jeho konkurent na lavičke Trenčína, Martin Ševela, očakáva ťažký zápas.

"Je to výzva konfrontovať sa vo finále pohára so Slovanom. Chceme zdvihnúť pohár nad hlavu. Bude to zaujímavý zápas, my pôjdeme smerom do ofenzívy s túžbou a odvahou. Či pôjdeme ako líder ligy a obhajca do zápasu z pozície favorita mi je ťažké hodnotiť. Musíme byť koncentrovaní od úvodného hvizdu. Slovan nás v prvom jarnom kole zdolal, nám tá facka ale pomohla a popracujeme na tom, aby sme odstránili chyby z toho zápasu. Na penalty sme sa nepripravovali, to je lotéria."

Pred zápasom: Ak sa zápas v riadnom hracom čase nerozhodne, stretnutie sa predlžuje o 2x15 minút po päťminútovej prestávke.

Ak sa nerozhodne ani v predĺžení, víťaza určí jedenástkový rozstrel. Za triumf v SP zinkasuje víťaz odmenu 50.000 eur a získa právo štartu v predkole Európskej ligy UEFA 2016/2017, zdolaný finalista zarobí 20.000 eur.

Zápas má výkop v piatok 29. apríla o 20.30 h. Ako hlavný rozhodca ho povedie Dušan Sedlák, na čiarach mu budú pomáhať Tomáš Vorel a Peter Chládek.

Domov»Futbalnet»Trenčín obhájil trofej v Slovnaft Cupe. Rozhodla tímovosť, tvrdí Ševela