Slovensko vyhralo nad Dánskom 3:1, rozhodla prvá tretina

Slovenský trénerský triumvirát musel byť s nástupom našich do stretnutia mimoriadne spokojný. (Autor: TASR)
Martin Rendek|30. apr 2016 o 17:08

Vo vzájomnom dvojzápase proti Dánom zaznamenali slovenskí hokejisti 5 bodov.

Hokej - prípravný zápas

Slovensko - Dánsko  3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Góly: 1. L. Hudáček (Viedenský), 2. Dravecký (Marcinko, Mikuš), 7. Meszároš (Réway, Daňo) - 31. Green (Christensen)

Rozhodovali: Baluška, J. Konc - J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 8247 divákov

Slovensko: Konrád - Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný - Bakoš, Réway, Daňo - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Dravecký, Marcinko, Bartánus - Hrnka, Šťastný, Lušňák

Dánsko: Dahm - Nicolas Jensen, J. Jensen, Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, D. Nielsen, Bödker - Ehlers, Aagaard, Hansen - Storm, Madsen, Niclas Jensen - Bjorkstrand, Green, Christensen - Bau Hansen, Starkov, Poulsen

BRATISLAVA. Slovenskí hokejisti zakončili zápasovú časť prípravy na MS v Rusku víťazstvom.

V sobotu zdolali Dánov 3:1, keď všetky tri góly strelili už v prvej tretine.

Zverenci trénera Zdena Cígera odohrali v tohtoročnej Euro Hockey Challenge osem zápasov, pripísali si tri víťazstvá a päť prehier.

Zápasový program otvorili neúspešnými pokusmi, keď najskôr v dvojzápase podľahli Fínom 2:3 a 1:6, následne doma Rusom 0:6 a 1:2 po nájazdoch.

Po výbornom výkone si premiérový triumf 4:1 pripísali vo Francúzsku, no v nasledujúcom dueli naň nenadviazali a tomu istému súperovi podľahli 2:3 pp a sn.

Prípravu zakončili dvomi víťazstvami nad Dánmi v pomeroch 4:3 pp a 3:1.

Po dvoch dňoch voľna sa stretnú opäť v utorok a o deň neskôr odletia do dejiska B-skupiny MS v Petrohrade. Na prvý zápas nastúpia v sobotu o 11.15 SELČ proti Maďarsku.

Priebeh

Slováci ovládli úvodnú tretinu dominantným spôsobom. Presne po minúte hry Viedenský elegantne vysunul Libora Hudáčka, ktorý z ostrého uhla prekonal Dahma - 1:0.

Už o sedemnásť sekúnd našiel Marcinko prihrávkou zľava cez celé pásmo Draveckého, a hoci tomu strela nesadla, ponad padajúceho Dahma zapadol puk do siete.

Dánov neprebudil ani oddychový čas, na ľade naďalej pôsobili odovzdane a v 7. minúte inkasovali tretíkrát.

Réway sa uvoľnil pri mantineli, vytiahol hru na pravý kruh, kde puk naservíroval na strelu z prvej Meszárošovi - 3:0.

Konrád na druhej strane veľa práce nemal, no pripísal si dva náročné zákroky po zakončeniach Madsena a Hansena.

Slováci si aj v úvode druhej tretiny na ľade robili, čo chceli.

Divákov roztlieskali najmä Réway s Jurčom, ktorí vynikli individuálne a v útočnej tretine sa viackrát postarali o rozruch. Dáni sa s pribúdajúcim časom dostali spod enormného tlaku.

Útočne naladených Slovákov vyskúšali aj z defenzívnych činností, pričom v polovici stretnutia im vyšla jednoduchá akcia so strelou od modrej a úspešným tečom Greena.

Cígerov tím mohol odpovedať rovnakou kartou, do konca druhej tretiny však dobrú príležitosť nepretavil na gól Švarný a po ňom v závere ani Viedenský.

V úvode tretej tretiny ešte mali domáci zápas pod kontrolou, no s pribúdajúcim časom sa nechali zatlačiť do defenzívy, o čo sa zaslúžili predovšetkým rýchli dánski korčuliari s individuálnymi danosťami.

Niclas Jensen sa prepracoval až pred Konráda, no nastrelil len hornú žŕdku a Starkova slovenský brankár vychytal.

Hosťujúci odpor mohol zlomiť sedem minút pred koncom Daňo, ale pri realizácii trestného strieľania nezdvihol puk dostatočne vysoko.

Dáni do konca stretnutia ešte viackrát ohrozili Konráda, no zníženia sa nedočkali ani počas hry bez brankára.

Online prenos

III. tretina

KONIEC: Slovenskí hokejisti zdolali svojho súpera z Jutského polostrova po výsledku 3:1. Rozhodla výborne zvládnutá prvá tretina, ktorú Cígerovi muži vyhrali pomerom 3:0. Najlepšími hráčmi sú vyhlásení Niclas Jensen a Branislav Konrád.

60. min: Škoda! Tomáš Jurčo netrafil opustenú dánsku bránu, keďže hostia sa rozhodli pre hru bez brankára. Tomášovi by sme gól určite veľmi priali.

59. min: Nevyužitá dánska presilovka približuje Slovákov čoraz bližšie k výhre v dnešnom zápase.

57. min: Druhýkrát v zápase je vylúčený Marko Daňo. Jeho hokejka skončila v tvári Ehlersa, takže náš hokejista si ide nútene oddýchnuť na 2  minúty.

53. min: Daňo dánsky prehrešok proti pravidlám gólovo nepotrestal, keď Dahm jeho nájazd zneškodnil. Do konca zostáva presne 7 minút a 30 sekúnd.

53. min: Marko Daňo bol zahákovaný v čistej šanci a rozhodca nariadil trestné strieľanie.

48. min: Dánov je zrazu plné ihrisko a Konrád v slovenskej bráne nevie, kam skôr skočiť. Našťastie, stav je aj naďalej 3:1. Slováci však musia zvýšiť obrátky, inak hrozí ďalší gól v našej sieti.

47. min: Dáni v dvoch dobrých šanciach v krátkom slede. Najprv zakončoval Jensen a o pár desiatok sekúnd aj Starkov.

44. min:  Daňo pekne vystrelil, štvrtý gól Slovenska ale nepridal.

41. min: Začala posledná dvadsaťminútovka stretnutia.

II. tretina

40. min: Koniec druhej tretiny. Slováci nehrajú zle, no výkonu z prvej tretiny sa nepriblížili. Aj preto vedú už len 3:1.

40. min: Naša početná výhoda trvala iba 11 sekúnd, keď Marko Daňo oslabil náš tím. Bude sa hrať v pomere 4-4.

40. min: Stefan Lassen sekol Mareka Viedenského a ide na trestnú lavicu. Zaujímavosťou je, že rovnako 32 sekúnd pred koncom tretiny prišlo v úvodnej časti k vylúčeniu, keď bol však vylúčený náš hráč.

37. min: Dáni hrajú v druhej tretine omnoho lepšie ako úvodných 20 minút. Pred pár sekundami nepríjemne vystrelil Niclas Jensen.

34. min: Marcinko preveril Dahmovu pozornosť. Musíme pokračovať v nastúpenom trende.

31. min: Dáni znižujú. Morten Green, ktorý clonil pred Konrádom dobre stečoval nastrelený puk od Christensena a vedieme už len o dva góly.

30. min: Polovica zápasu za nami. Stretnutie má rýchly spád, neprerušuje sa často.

28. min: Presilovka akoby našim hráčom uškodila. Nielen že ju nevyužili, no nepríjemná strela Markusa Lauridsena od modrej mohla znamenať dokonca zníženie v dánskom oslabení.

27. min: Jesper Jensen podrazil Tomáša Jurča a budeme hrať v početnej výhode.

25. min: Druhá tretina nemá taký hektický začiatok ako tá prvá, no publikum oceňuje domácich hokejistov aj tak potleskom na otvorenej scéne.

21. min: Začala sa druhá tretina zápasu, Dáni majú ešte minútu a pol výhodu o jedného hráča.

I. tretina

20. min: Koniec prvej tretiny, ktoré bola v podaní Slovákov priam ukážková. Slováci sa dobre pohybovali, vtipne kombinovali a sálala z nich túžba po góloch a dobrom výsledku celkovo. Verme, že rovnaký obraz uvidíme aj v druhej časti.

20. min: Presilovku sme nevyužili a naopak, na trestnú lavicu putuje 32 sekúnd pred záverom úvodného dejstva Christián Jaroš. Takisto ako Lauridsen, aj Jaroš fauloval kolenom prenikajúceho súpera.

18. min: Presilová hra pre Slovensko. Oliver Lauridsen nepríjemne fauloval kolenom pri mantineli Libora Hudáčka a pôjde si oddýchnuť na trestnú lavicu.

14. min: Naše formácie sú mimoriadne pri chuti, pričom miestami sa zdá, akoby naši hráči hrali presilovku. Po vtipnej kombinácii Réwaya s Daňom rozvlnil druhý menovaný len bočnú sieť.

10. min: Réway zachytil puk v dánskom obrannom pásme, ýchlo ho posunul do jazdy Sersenovi, ktorý si pred dahmom stiahol puk na bekhendové zakončenie, gól však nedal. Do týchto chvíľ ale hráme ozaj výborne.

7. min: Ďalší gól v dánskej sieti! Andrej Meszároš je pri streleckej chuti. Po tom, čo rozhodol štvrtkový záápas v Skalici pridáva dnes v poradí už tretí gól Slovenska.

2. min: Dánsky tréner si berie oddychový čas.

2. min: Tak to bol nástup ako hrom! Niektorí diváci sa ani nestihli usadiť a nie že nevideli úvodný gól, ale zmeškali rovno dva góly! Najprv sa presne po minúte presadil Libor Hudáček, aby o ďalších 17 sekúnd zvýšil už na 2:0 Dravecký. Neuveriteľný začiatok stretnutia v podaní Cígerovej partie!

ZAČIATOK. V bráne Slovenska bude stáť Branislav Konrád. Dáni budú mať v bráne Sebastiana Dahma, háji farby rakúskeho Grazu v EBEL lige.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko vyhralo nad Dánskom 3:1, rozhodla prvá tretina