Saganovi vyšiel reparát, v Tepliciach skončil štvrtý

Peter Sagan dosiahol v českom kúpeľnom meste neďaleko nemeckých hraníc pekné 4. miesto. (Autor: facebook, Tinkoff)
SITA|30. apr 2016 o 19:39

Vydal som zo seba maximum, ale vyššie to už nešlo, povedal po pretekoch Sagan webu iDnes.cz.

TEPLICE. Slovák Peter Sagan obsadil štvrté miesto v sobotňajších pretekoch Českého pohára v horskej cyklistike v elitnej kategórii cross country mužov a pretekárov do 23 rokov v Tepliciach.

Víťazom sa stal domáci favorit Jan Škarnitzl (1:37:06,1 h), ktorý je na rozdiel od Sagana špecialistom na horské bicykle.

Druhý skončil Belgičan Ruben Scheire a tretí ďalší český reprezentant Jiří Novák.

Sagan zaostal za víťazom o 1:09,9 min a za tretím stupienkom o 31,5 s.

Úradujúcemu majstrovi sveta v cestných pretekoch s hromadným štartom Saganovi vyšiel reparát za nevydarené minulotýždňové preteky v rakúskom Grazi, kde po páde nebol medzi klasifikovanými v cieli a skončil s odreninami.

V kúpeľnom parku v Tepliciach si na 4,4 km dlhom okruhu počínal oveľa lepšie. V prvých dvoch kolách viedol vyše 60-členný pelotón, neskôr klesol na piatu priečku.

Tri kolá pred koncom už bol tretí, ale vyššie sa nedostal. V siedmom kole "spadol" na štvrté miesto a na ňom už zotrval aj po prejazde cieľom po záverečnom ôsmom okruhu.

"Po rýchlom začiatku som trochu zvoľnil a chcel som jazdiť na druhom poste, ale potom som dostal defekt a klesol som nižšie. Vydal som zo seba maximum, ale vyššie to už nešlo," povedal Peter Sagan podľa webu iDnes.cz.

Verejne sa špekuluje, že Saganov krátkodobý návrat k láske z mladosti, teda horským bicyklom, nemá len recesistický nádych.

Otvára sa totiž možnosť, aby pre Slovensko vybojoval olympijskú miestenku v súťaži horských bicyklov.

V Tepliciach sa mu podarilo zabodovať do rebríčka UCI, čo je jedným z predpokladov pre účasť v pretekoch cross country v Riu de Janeiro.

Sagan sa zatiaľ rozhoduje, či na OH 2016 bude štartovať v cestnej cyklistike alebo uprednostní preteky pre horské bicykle.

Trať pre cestných cyklistov je totiž v Brazílii výrazne hornatá a to nevyhovuje nedávnemu víťazovi klasiky Okolo Flámska.