Tottenham premrhal dvojgólové vedenie, Leicester senzačným majstrom Anglicka

Aspoň k zisku bodu naštartoval Chelsea gól stopéra Garyho Cahilla (v strede).
Aspoň k zisku bodu naštartoval Chelsea gól stopéra Garyho Cahilla (v strede). (Autor: SITA/ AP)
Sportnet|2. máj 2016 o 23:03

Najbohatšia futbalová liga sveta spoznala svojho kráľa v ročníku 2015/16.

LONDÝN. Futbalisti Leicestru City sú senzačným majstrom anglickej Premier League.

Rozhodla o tom pondeľňajšia ostrosledovaná dohrávka 36. kola, v ktorej Chelsea Londýn na Stamford Bridge remizovala s mestským rivalom Tottenhamom Hotspur 2:2.

Znamená to, že Leicester má pred druhými Spurs nedostihnuteľný náskok siedmich bodov dve kolá pred koncom súťaže.

Hostia v prvom polčase dali dva góly, v 35. minúte strelil reprezentačný útočník Harry Kane už jeho 25. gól v sezóne a na 2:0 zvýšil Juhokórejčan Son Heung-Min krátko pred polčasovou prestávkou.

Domáci však v druhom polčase po góloch Garyho Cahilla a Edena Hazarda vyrovnali a majstrovské oslavy mohli vypuknúť v Leicesteri.

Po záverečnom hvizde na Stamford Bridge mohli vypuknúť v Leicesteri bujaré oslavy. (Autor: SITA/ AP)

"Líšky" pod vedením talianskeho kormidelníka Claudia Ranieriho vyhrali v sezóne zatiaľ 22 ligových duelov a len trikrát prehrali. Ranieri nebude prítomný pri oslavách svojho tímu.

Taliansky tréner totiž odcestoval do rodnej krajiny navštíviť svoju 96-ročnú matku.

Leicester sa pritom vlani s odretými ušami zachránil medzi elitou.

V 132-ročnej klubovej histórii je to pre Leicester prvý titul. V roku 1929 boli anglickým vicemajstrom.

Krátke okienko do histórie napovedá, že Leicester je vo futbalovom Anglicku prvým mužstvom po 38 rokoch, ktoré získalo svoj premiérový titul. V roku 1978 sa to podarilo Nottinghamu.

Za ostatných 21 rokov sa rovnako prvýkrát stalo, že majstrovský pohár opúšťa hlavné mesto Londýn alebo Manchester - tituly medzitým brali iba osvedčené značky - United, City, Arsenal a Chelsea.

V sezóne 1994/95 sa stal nečakaným víťazom Blackburn Rovers, na rozdiel od súčasného Leicesteru však mal predsa len nabitejší káder finančne náročnejšími futbalovými menami (napr. Alan Shearer).

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že rímsky rodák Claudio Ranieri sa dočkal s Leicesterom prvého titulu vo svojej bohatej kariére a to vo veku 64 rokov. Stalo sa tak 12 rokov po tom, čo ho zo svojich služieb prepustila Chelsea.

A to má od roku 1986 na konte 15 klubových zastávok vrtátane tímov ako Inter Miláno, Juventus Turín, AS Rím, SSC Neapol, AC Fiorentina či Atlético Madrid alebo Valencia.

Premier League - 36. kolo:

Chelsea Londýn - Tottenham Hotspur 2:2 (0:2)

Góly: 58. Cahill, 83. Hazard - 35. Kane, 44. Son Heung-Min, 41.545 divákov

Partia z White Hart Lane vie, že zisk titulu v ročníku 2015/16 je pasé.
Partia z White Hart Lane vie, že zisk titulu v ročníku 2015/16 je pasé. (Autor: SITA/ AP)

Domov»Futbal»Anglicko»Tottenham premrhal dvojgólové vedenie, Leicester senzačným majstrom Anglicka