Islanders stále bez Haláka prišli o víťazstvo v poslednej minúte

Brian Boyle (vpravo) strieľa víťazný gól Tampy Bay v predĺžení.
Brian Boyle (vpravo) strieľa víťazný gól Tampy Bay v predĺžení. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. máj 2016 o 06:14

Hokejisti New Yorku Islanders neuspeli s Tampou Bay po výsledku 4:5 po predĺžení a v sérii prehrávajú 1:2 na zápasy.

BRATISLAVA. Mali na dosah vedenie v sérii. Ešte minútu pred koncom riadneho hracieho času vyhrávali o jeden gól. Tampa Bay však dokázala výsledok na ľade New Yorku Islanders v samom závere vyrovnať.

Tridsaťosem sekúnd pred sirénou dostal Nikita Kučerov prihrávku medzi kruhy a pohotovou strelou prekonal Thomasa Greissa, ktorý stále plní úlohu jednotky namiesto Jaroslava Haláka. Slovák po zranení už začal trénovať s tímom.

V predĺžení Islanders za zbabraný záver pykali. Už v tretej minúte stál v správnom čase na správnom mieste Brian Boyle. Puk sa k nemu odrazil od zadného mantinelu, stiahol si ho na hokejku a poslal do siete.

"Mohli sme tento zápas vyhrať a my sme si nechali víťazstvo prekĺznuť pomedzi prsty. Je to frustrujúce," hovoril sklamane pre oficiálnu stránku súťaže obranca Islanders Josh Bailey.

Tampa Bay sa ujala v sérii vedenia 2:1. Štvrtý vzájomný zápas je na programe v piatok opäť v New Yorku.

Víťazný gól Briana Boyla.

Do boja o úspech v sérii sa vrátili hokejisti Nashvillu Predators. Po dvoch neúspechoch na klzisku súpera už doma San Jose prevýšili a zvíťazili presvedčivo 4:1. Sharks prehrali vonku vôbec prvýkrát v tohtoročnom play off.

Za hviezdu stretnutia vyhlásili brankára Pekku Rinneho, ktorý z dvadsiatich siedmich striel pustil za svoj chrbát iba jedinú.

Najbližšie sa tímy stretnú už vo štvrtok opäť v Nashville.

Ako jediný prekonal Pekku Rinneho Patrick Marleau.
Ako jediný prekonal Pekku Rinneho Patrick Marleau. (Autor: TASR/AP)

Jednostrannú záležitosť videli diváci v St. Louis. Blues nedali absolútne žiadnu šancu Dallasu a vyhrali 6:1. Po dva góly v domácom drese zaznamenali Alexander Steen a David Backes.

Hokejisti St. Louis rozhodli o víťazstve už v prvých dvoch tretinách. Keď v 23. minúte zvyšoval Brouwer na 3:1, Anttiho Niemiho nahradil v bráne Dallasu Kari Lehtonen. Do konca tejto časti pridali domáci ešte dva góly.

Séria pokračuje štvrtým zápasom v St. Louis vo štvrtok.

Alexander Steen (s číslom 20) strieľa jeden zo svojich dvoch gólov do siete Dallasu. (Autor: TASR/AP)

Semifinále play off Východnej konferencie:

New York Islanders - Tampa Bay 4:5 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 8. J. Bailey (Kuľomin, Hamonic), 35. Leddy (Clutterbuck, Cizikas), 43. J. Bailey (Hickey, S. Prince), 52. Clutterbuck (Cizikas) - 20. Callahan (Killorn, Filppula), 29. Hedman (T. Johnson), 44. Namestnikov (Filppula, Killorn), 60. N. Kučerov (Drouin, Hedman), 63. B. Boyle (Hedman, Callahan)

Jaroslav Halák (Islanders) nehral, stále sa zotavuje po zranení

/stav série: 1:2/

Semifinále play off Západnej konferencie:

Nashville - San Jose 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 26. J. Neal (M. Ekholm, R. Johansen), 35. S. Weber, 47. C. Wilson (R. Ellis, M. Fisher), 56. F. Forsberg (Josi, S. Weber) - 14. Marleau (T. Hertl, Vlasic)

St. Louis - Dallas 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Góly: 6. Steen (P. Stastny, Brouwer), 17. Backes (Shattenkirk, Tarasenko), 23. Brouwer (Bouwmeester, Pietrangelo), 24. Tarasenko (P. Berglund, Fabbri), 39. Steen (Tarasenko, J. Schwartz), 59. Backes (Gunnarsson) - 5. Sceviour (Spezza, Oduya),

/stav série: 2:1/

Domov»Hokej»NHL»Islanders stále bez Haláka prišli o víťazstvo v poslednej minúte