NHL: Washington udržal nádej, San Jose je len krok od postupu

Washington odvrátil prvý postupový mečbal Pittsburgu výhrou 3:1.
Washington odvrátil prvý postupový mečbal Pittsburgu výhrou 3:1. (Autor: SITA/AP)
SITA|8. máj 2016 o 09:00

Pittsburgh mal postupový mečbal, Washington bol však proti.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu zdolali Pittsburgh 3:1 v sobotňajšom piatom zápase semifinále play-off Východnej konferencie NHL a odvrátili hrozbu vyradenia, v sérii znížili na 2:3. Hráčom Capitals pomohlo, že si v piatok dali malé stretnutie a prediskutovali situáciu, v akej sa nachádzali.

"Dobre sme sa porozprávali a padlo to na úrodnú pôdu. Nikto z nás nechce, aby sme už skončili," poznamenal obranca Washingtonu Karl Alzner.

Pittsburgh mal možnosť postúpiť. Washington bol proti

V Západnej konferencii sa črtá finále medzi San Jose a St. Louis. Spomenuté tímy zvládli piate semifinálové duely - Sharks si poradili s Nashvillom 5:1 a St. Louis zvíťazili v Dallase 4:1. Oba kluby delí od postupu jediný úspech.
Hokejisti St. Louis Blues viedli od 6. min gólom kanadského mladíka Robbyho Fabbriho, ale už o päť minút neskôr Dallas vyrovnal presným zásahom Alexa Goligoského.

V druhej tretine strieľali góly iba "Bluesmani", a to v 31. min Jaškin a o sedem minút neskôr Troy Brouwer. V tretej časti hry uzavrel stav stretnutia Paul Stastny gólom do prázdnej bránky.

Šiesty zápas je na programe v pondelok.

Hokejisti San Jose porazili Nashville a sú jedno víťazstvo od postupu.
Hokejisti San Jose porazili Nashville a sú jedno víťazstvo od postupu. (Autor: SITA/AP)

"Počas celej série do toho ideme naplno a snažíme sa o postup. Verím, že ho pri najbližšej príležitosti potvrdíme," povedal autor druhého gólu hostí Troy Brouwer.

Sharks od úvodu kráčali za cenným triumfom, keď súperovi dovolili v I. tretine vyrovnať na 1:1, ale potom dávali góly už len hokejisti San Jose. Ich tréner Peter DeBoer však stále nebol úplne spokojný.

"Máme ešte na čom pracovať. Predators majú veľmi dobrý tím. Som rád, že každým duelom zlepšujeme náš výkon," myslí si kouč "žralokov".

Semifinále play-off NHL - sobota (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Washington - Pittsburgh 3:1 (1:1, 2:0, 0:0) - stav série 2:3

Góly: 5. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 24. Oshie (Ovečkin, Carlson), 30. Justin Williams - 8. Kunitz (Kessel, Crosby)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Dallas Stars - St. Louis Blues 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) - stav série 2:3

Góly: 11. Goligoski (Fiddler, Spezza) - 6. Fabbri (Shattenkirk), 31. Jaškin (Upshall, Bouwmeester), 38. Brouwer (Stastny, Fabbri), 59. Stastny (Schwartz, Backes)

San Jose - Nashville 5:1 (2:1, 2:0, 1:0) - stav série 3:2

Góly: 11. Marleau (Donskoi), 18. Pavelski (Thornton, Vlasic), 21. Couture (Donskoi, Braun), 40. Pavelski (Marleau, Thornton), 60. Karlsson (Tierney, Braun) - 16. Fisher (Neal, Wilson)

Domov»Hokej»NHL»NHL: Washington udržal nádej, San Jose je len krok od postupu