Prvý horský dojazd na Gire vyhral Wellens, lídrom zostal Dumoulin

Tim Wellens.
Tim Wellens. (Autor: twitter.com)
SITA|12. máj 2016 o 18:20

Na čele priebežného celkového poradia Dumoulin zvýšil svoj náskok zo 16 na 26 sekúnd.

ROCCARASO. Belgičan Tim Wellens z tímu Lotto Soudal sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Ponte na vrchol stúpania v Roccarase (157 km).

Prvý horský dojazd na 99. ročníku Gira s cieľom vo výške 1572 m ovládol 25-ročný Wellens, ktorý premiérovo v kariére vyhral niektorú z etáp na pretekoch elitnej kategórie, tzv. Grand Tours.

Zároveň tím Lotto Soudal si pripísal druhý trumf na tohtoročnom Gire po víťazstve nemeckého šprintéra Andrého Greipela v piatej etape.

Wellens bez väčších problémov ušiel spolujazdcom v úniku v záverečnom 17 km dlhom stúpaní. Za ním sa neskôr sformovala silná skupina s favoritmi na celkové poradie. Na druhom mieste skončil a 6 bonusových sekúnd si vybojoval Dán vo farbách Astany Jakob Fuglsang, tretí bol v cieli Rus Ilnur Zakarin (Kaťuša).

Obaja zaostali za víťazom o 1:19 min. Majstrovsky zvládol záverečný náročný kilometer do kopca v ružovom drese lídra pretekov jazdiaci Holanďan Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), ktorý finišoval na štvrtom meiste s mankom 1:22 min.

Na čele priebežného celkového poradia Dumoulin zvýšil svoj náskok zo 16 na 26 sekúnd. Luxemburčana Boba Jungelsa na druhej priečke vystriedal Fuglsang, tretí aktuálne je Rus Zakarin (+28).

"Pelotón nás nechal odísť a som rád, že mne potom vyšiel útok. Dal som si na tomto Gire cieľ vyhrať jednu etapu a som rád, že sa mi to už podarilo," povedal Tim Wellens v prvej reakcii pre Eurosport.

Výsledky - Giro d'Italia 2016 - štvrtok:

6. etapa (Ponte - Roccaraso, 157 km): 1. Tim Wellens (Belg.) Lotto Soudal 4:40:05 h, 2. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +1:19 min, 3. Ilnur Zakarin (Rus.) Kaťuša +1:19, 4. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin +1:22, 5. Konstantin Sivcov (Biel.) Dimension Data +1:24, 6. Domenico Pozzovivo (Tal.) AG2R La Mondiale +1:24.

Poradie po 6. etape: 1. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin 24:22:15 h, 2. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +26 s, 3. Ilnur Zakarin (Rus.) Kaťuša +28, 4. Bob Jungels (Lux.) Etixx-QuickStep +35, 5. Steven Kruijswijk (Hol.) LottoNL-Jumbo +28, 6. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +41.

Domov»Cyklistika»Prvý horský dojazd na Gire vyhral Wellens, lídrom zostal Dumoulin