Američan Foligno dal dva góly. (Autor: SITA/AP)
SITA|13. máj 2016 o 18:00

USA prestrieľali svojho súpera 37:8.

MS v hokeji 2016 - B-skupina (Petrohrad):

USA - Maďarsko 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Góly: 25. N. Foligno (Ch. Wideman, Hanifin), 25. Hinostroza (Fasching), 35. Larkin (J. McCabe, Murphy), 53. N. Foligno, 56. C. Murphy (N. Foligno, Maroon) - 58. Sofron (Bartalis, Sarauer)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Olenin (obaja Rus.) - Lhotský (ČR), Suominen (Fín.)

USA: Kinkaid - Wideman, Hanifin, Skjei, Murphy, Warsofsky, Santini, McCabe - Foligno, Larkin, Maroon - Wood, Matthews, Vatrano - Motte, Compher, Hendricks - Nelson, Hinostroza, Schroeder - Fasching

Maďarsko: Vay - Dudas, Sagert, Szirányi, Wehrs, Stipsicz, M. Vas, Mestyán, Garát - Kovács, Bartalis, Sofron - Galló, Sareuer, Sebők - Benk, J. Vas, Magosi - G. Nagy, Kóger, Banham - Garát

PETROHRAD. Hokejisti Spojených štátov amerických zvládli pozíciu favorita v piatkovom zápase proti Maďarom, ktorých v zápase základnej B-skupiny na majstrovstvách sveta v Petrohrade zdolali presvedčivo 5:1.

Tri góly dosiahli reprezentanti USA v rozpätí desiatich minút druhej tretiny. Skóre duelu otvoril v čase 24:37 min Nick Foligno, už o osemnásť sekúnd neskôr Vince Hinostroza zvýšil na 2:0 a po ňom sa presadil aj Dylan Larkin.

Maďari zatiaľ na šampionáte neprekvapili.
Maďari zatiaľ na šampionáte neprekvapili. (Autor: SITA/AP)

V 53. min Foligno svojím druhým presným zásahom upravil na 4:0 a piaty gól Američanov dosiahol Connor Murphy.

hlasy po zápase /zdroj: IIHF/:

Auston Matthews, útočník USA: "V prvej tretine sme dominovali a nepustili súpera k ničomu. Vypracovali sme si obrovské množstvo gólových šancí, ale ich brankár chytal skutočne skvele. Postupom času sme ho zlomili a víťazstvo poistili niekoľkými gólmi."

Márton Vas, kapitán Maďarska: "Prvý gól nás nalomil a potrebovali sme viac času na to, aby sme sa otriasli. Žiaľ, spravili sme chybu a bolo po zápase. S favoritmi si nesmieme dovoliť toľko chýb. Majú veľa kvalitných hráčov, ktorí nás donútia za ne zaplatiť."

Čestný úspech hostí dosiahol v závere István Sofron. USA prestrieľali svojho súpera 37:8. V tabuľke "slovenskej" skupiny majú po piatich dueloch 9 bodov, Maďari sú bez akéhokoľvek zisku poslední.