Slováci môžu do štvrťfinále postúpiť s najnižším počtom bodov v histórii

Po dobrom turnajovom začiatku mali výkony Slovákov postupne klesajúcu tendenciu. (Autor: TASR/ AP)
Marián Szűcs|16. máj 2016 o 11:21

Deväť bodov na štvrťfinále ešte nikdy nestačilo.

PETROHRAD. Zatiaľ prehrali štyri zo šiestich zápasov, napriek tomu majú stále šancu zahrať si play off.

Slovenskí hokejisti môžu postúpiť do štvrťfinále majstrovstiev sveta s najnižším počtom bodov, odkedy platí terajší formát turnaja.

Predvlani im nestačilo ani desať bodov

Hokejový šampionát sa v tejto podobe hrá od roku 2012. Odvtedy bolo na postup do štvrťfinále potrebné získať najmenej desať bodov. V roku 2013 takto postúpili do vyraďovacej fázy zo štvrtého miesta v skupine práve Slováci. Vlani to isté zopakovali Švajčiari.

Napríklad v pred dvoma rokmi získali Slováci v základnej skupine desať bodov, ale stačilo im to iba na piate miesto a play off si nezahrali.

Vlani získali deväť bodov, ale na postup bolo potrebných až štrnásť.

A v roku 2012 vyhrali v skupine päť zápasov, získali pätnásť bodov, ale do štvrťfinále šli napriek tomu až zo štvrtej priečky. Na tom šampionáte napokon získali strieborné medaily.

Potrebujú výhru nad USA

Ak Slováci v utorok zdolajú Američanov v riadnom hracom čase, postúpia do štvrťfinále aj s deviatimi bodmi na konte. Tak málo ich ešte nikdy nestačilo.

V moskovskej skupine šampionátu je pred záverečnými zápasmi v skupine na postupovej štvrtej priečke momentálne Švajčiarsko, ktoré má ešte menej bodov – iba osem. Na štvrťfinále to však pravdepodobne stačiť nebude.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci môžu do štvrťfinále postúpiť s najnižším počtom bodov v histórii