Cibulková postupuje do 3. kola: Potrebovala som odísť z dvorca

Tenistka Dominika Cibulková (Autor: SITA/AP)

Slovenská tenistka postupuje už do 3. kola na Roland Garros.

Roland Garros, ženy - 2. kolo:

/celková dotácia 32 017 500 eur, antuka/

DOMINIKA CIBULKOVÁ - Ana Konjuhová 6:4, 3:6, 6:0

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. V druhom kole si ako nasadená dvadsaťdvojka poradila s mladou Chorvátkou Anou Konjuhovou 6:4, 3:6, 6:0.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi v sobotu proti dvanástej nasadenej Španielke Carle Suarezovej Navarrovej, s ktorou má priaznivú bilanciu 3:1, na antuke sa ešte nestretli.

Vlani slovenská jednotka vo francúzskej metropole neštartovala pre zranenie achilovky, jej maximom je semifinále z roku 2009.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s Konjuhovou, keď trikrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 5:1. Chorvátka v ďalších minútach striasla zo seba nervozitu, znížila na 4:5, no koncovka patrila Cibulkovej, ktorá pri servise Konjuhovej premenila v poradí deviaty setbal.

Hlas (zdroj: RTVS):

Dominika Cibulková: "Teším sa, že som v 3. kole. Dnes to bol veľmi ťažký zápas. Konjuhová je presne typom tenistky, proti ktorým sa mi nehrá dobre. Chodila do toho, neumožňovala mi rozvinúť moju hru. Začala som výborne, ale potom som pokazila pár lôpt, znervóznela som a Chorvátka to priebežne využila. Potrebovala som trošku odísť z dvorca, zrovnať si to v hlave a koncentrovať sa na to, čo mám robiť. Vrátila som sa s čistou mysľou a tretí set som výborne zvládla. V úvode zápasu aj ku koncu som kvalitne returnovala, počínala som si agresívne, bola som aktívne na nohách. Proti Suárezovej-Navarrovej to bude úplne iný zápas. Ona ma nebude takto tlačiť, hrá veľa slajzov, predvádza taký ´chalanský´ tenis. Viem, čo od nej môžem očakávať, už sme spolu hrali veľakrát, proti Konjuhovej som nemala šajnu."

Na začiatku druhého dejstva sa Konjuhová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Cibulková síce vyrovnala na 2:2, no potom dvakrát stratila podania a Konjuhová si vynútila tretí set.

Pred jeho začiatkom sa Cibulková dokázala dobre skoncentrovať, našla správny herný rytmus a súperke uštedrila "kanára". Zverenka trénera Mateja Liptáka má v Paríži už istú prémiu 102.000 eur pred zdanením a 130 bodov do svetového rebríčka WTA

Online prenos

III. set

6:0 - Posledný, tretí set odohrala Dominika Cibulková vo veľkom štýle. Bola agresívna, ofenzívna a skvele podávala. Zobrala všetky podania súperky a naopak, svoje si podržala s istotou. Vyhráva preto jednoznačne 6:0.

5:0 - V treťom sete Slovenka ešte neprišla podanie. Nezmenilo sa to ani vo štvrtom geme rozhodujúceho setu. Následne Konjuhovej opäť prelomila podanie, keď sa blysla aj fantastickým odvrátením tvrdého smeču súperky. Vedie už 5:0.

3:0 - Cibulková potvrdila prelomené podanie a zostáva tak v lepšej pozícii. Umocnila to ziskom i ďalšieho podania súperky a vedie už 3:0 v rozhodujúcom treťom sete. Na rozdiel od druhého, v tom treťom sa Dominika vrátila k nátlakovej, ofenzívnej hre a dostáva Konjuhovú pod neustály tlak, s ktorým sa mladá Chorvátka nevie vysporiadať.

1:0 - Tretí set začína Domča najlepšie ako mohla. Súperke berie podanie a dostáva sa v kľúčový moment do výhody.

II. set

3:6 - Dominike sa hrá čoraz ťažšie. Tá neistá Chorvátka z prvého setu je preč. Do toho druhého naskočila sebavedomá mladá tenistka, ktorá nehodlá zápas zabaliť. Aj v 18. gem si podržala svoje podanie, opäť v ňom získala Slovenka iba jeden fiftín. Následne Cibulková prišla tretíkrát podanie v druhom sete a celý ho stráca v pomere 4:6. O osude zápasu tak rozhodne tretí set, ktorý bude začínať na podaní Ana Konjuhová.

3:4 - Konjuhová v 16. geme potvrdila zlepšenú formu v druhom sete. Získala svoje podanie so stratou iba jedného fiftínu. Tentokrát Dominika odpovedala podobne, s miernymi problémami si udržala svoj servis a nenecháva súperky ísť do trháku.

2:3 - V druhom sete sa zo zápasu stal boj servisov. Dominika obrala súperku o výhodu, keď jej v štvrtok geme druhého setu prelomila podanie. Vzápätí však opäť prišla o svoje podanie a na koni je Chorvátka. Konjuhová vedie 3:2 a bude podávať.

1:2 - Konjuhová sa v druhom sete prebudila. Prelomenie Dominikinho podania potvrdila ziskom vlastného. Cibulková sa však drží na dostrel, keď v treťom geme II. setu si svoje podanie udržala a prehráva aj naďalej o jeden brejk. 1:2

0:1 - Druhý set začína naša tenistka horšie ako ten prvý. Prehráva svoje podanie a dáva výhodu svojej súperke. Tá však na podaní nie je istá, takže to ešte bude veľmi zaujímavý set.

Set začína na podaní opäť Dominika Cibulková.

I. set

6:4 - Domča zase zapla v správny moment a využila aj neistotu chorvátskej tenistky. Tá sa už doťahovala na našu hráčku, no nedokázala vyrovnať priebežný stav. Naopak, Dominika fantastickým víťazným úderom po druhom podaní vyhráva prvý set na podaní súperky.

5:4 - Konjuhová v ôsmom geme konečne získala svoje podanie, napriek tomu, že musela odvracať niekoľko brejkbalov súperky. Následne prelomila aj podanie slovenskej tenistky, ktorá tak stratila výhodu dvoch brejkov. Cibulková teraz vedie 5:4, no podávať bude chorvátska tenistka.

5:2 - Chorvátska tenistka podáva zatiaľ veľmi nevýrazný výkon, dopláca aj na pomerne vysoký počet dvojchýb. Aj preto si ani do tretice nedokázala udržať svoje podanie. Vzápätí však zabrala na podaní slovenskej tenistky, ktoré už druhýkrát prelomila a stále je to iba o jeden brejk. 5:2.

4:1 - V štvrtom geme vyššie postavená slovenská tenistka zobrala súperke aj druhé podanie. Tentokrát brejk dokázala potvrdiť následným ziskom vlastného servisu a vedie tak už 4:1. Stále tak platí fakt, že Konjuhová si neudržala zatiaľ ani jedno podanie.

2:1 - Slovenská tenistka začala zápas vo veľkom štýle. Po získanom vlastnom servise brejkla súperku na nulu. Následne ju však mladá Chorvátka re-brejkla a stav preto zostáva bez výhody, 2:1 pre Cibulkovú.

1:0 - Dominika si prvé podanie podržala a vstupuje do zápasu úspešne.

Na podaní začína slovenská tenistka.

Pred zápasom

Pred zápasom: Dominika Cibulková v prvom kole zdolala jednoznačne Číňanku Čeng Saj-saj vo dvoch setoch 6:3, 6:1.

"Bolo to klasické prvé grandslamové kolo. Na Domči bolo vidieť, že je trochu nervózna. Nebola taká uvoľnená, ako býva v ďalšej fáze turnaja," povedal po zápase pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu Cibulkovej tréner Lipták.

Chorvátka Ana Konjuhová zdolal Austrálčanku Anastasiu Rodionovú rovnako vo dvoch setoch 6:2, 6:3.

Pred zápasom: Slovenská tenistka sa nachádza na 25. priečke v hodnotení WTA, kým jej dnešná súperka Konjuhová je 76.

S mladou Chorvátkou Dominika Cibulková ešte nehrala.

Pred zápasom: V júni minulého roku vyhrala Konjuhová svoj prvý titul na okruhu WTA. V Nottinghame porazila vo finále Moniku Nikulescuovú.

Vo veku 17 rokov sa stala najmladšou víťazkou titulu WTA od roku 2006, kedy 15-ročná Tamira Paszek triumfovala v Slovinsku.

Cibulková má na svojom konte už 5 singlových titulov na okruhu WTA, prvý získala už v roku 2011 v Rusku.

Domov»Tenis»Cibulková postupuje do 3. kola: Potrebovala som odísť z dvorca