Guerrero zariadil triumf Peru nad Haiti a prekonal národný rekord

Peru porazilo Haiti 1:0.
Peru porazilo Haiti 1:0. (Autor: SITA/AP)
TASR|5. jún 2016 o 07:09

V zostávajúcich dvoch dueloch programu Kostarika - Paraguaj a Brazília - Ekvádor sa zrodili bezgólového remízy.

SEATTLE. Futbalisti Peru triumfovali vo svojom úvodnom vystúpení na 45. ročníku Copa America v B-skupine nad Haiti 1:0. O jediný presný zásah sa po hodine hry postaral Paolo Guerrero, ktorý prekonal 38-ročný rekord Teofila Cubillasa a s 27 gólmi sa stal historicky najlepším strelcom národného tímu.

Peru proti Haiti potvrdilo úlohu favorita, hoci na gól sa poriadne natrápilo.

Vytúžený presný zásah napokon prišiel v 61. minúte, keď Edison Flores poslal ideálny center na päťku a Guerrerova "rybička" znamenala vedúci a zároveň jediný gól. Haiti sa napriek horším štatistikám mohlo tešiť aspoň z bodu, v 94. minúte však v podobnej príležitosti hlavičkoval Kervens Belfort vedľa.

Kostarický obranca (vpravo) videl v nadstavenom čase červenú kartu za tento zákrok. (Autor: SITA/AP)

Zápas medzi Kostarikou a Paraguajom sa hral v obrovskej horúčave a priniesol vzruch len na začiatku a v samom závere. Vyše 70-minútový stredný interval hry bol bez gólovej možnosti, aj preto sa oba tímy rozišli zmierlivo.

V 94. minúte stratil nervy kostarický obranca Kendall Waston a za nekompromisný zákrok v strede poľa uvidel ihneď červenú kartu.

"Bol to veľmi ťažký zápas, o čo sa postaralo predovšetkým počasie. Myslím si, že remíza je zaslúžená," povedal kapitán Kostaričanov Bryan Ruiz. Teplomer v Orlande ukazoval počas stretnutia približne 33 stupňov celzia.

V zápase Brazílie s Ekvádorom diváci gól nevideli.
V zápase Brazílie s Ekvádorom diváci gól nevideli. (Autor: SITA/AP)

"V rovnakej horúčave hrali oba tímy, nikto sa preto nemôže sťažovať na podmienky," dodal paraguajský stredopoliar Oscar Romero.

53.108 divákov

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Guerrero zariadil triumf Peru nad Haiti a prekonal národný rekord