Brazília po spornom góle vypadla z Copa América už v skupine

Peruánci oslavujú gól v záverečnej tretine zápasu, ktorý sa neskôr ukázal ako rozhodujúci. (Autor: SITA/ AP)
Sportnet|13. jún 2016 o 06:58

Ďalej tak idú Ekvádor a Peru.

FOXBOROUGH. Futbalisti Brazílie nepostúpili na 45. ročníku Copa América zo skupiny.

Spolufavorit kontinentálneho šampionátu nečakane prehral vo svojom záverečnom vystúpení v základnej B-skupine s Peru po kontroverznom góle Raula Ruidiaza 0:1 a vo vyraďovačke bude chýbať.

Do štvrťfinále turnaja hraného v USA sa prebojovali Peru a Ekvádor.

Brazílii stačila na postup aj remíza, ale štvrťhodinu pred koncom o jej prehre rozhodol Ruidiaz.

Ten po centri Andyho Pola z pravej strany zasiahol loptu pred bránkou rukou, no rozhodca napriek masívnym protestom "kanárikov" gól po viac ako trojminútových diskusiách uznal.

Lopta rozhodne trafila Ruizdiazovu pravú ruku

"Existujú aj neočakávané veci, ktoré nezáležia od hráčov, či trénera. Hráči ani ja to nemôžeme zmeniť, hoci to všetci videli," hneval sa kouč Brazílie Carlos Dunga.

Tak či onak, stolička bol Dungom je ešte viac rozkývaná.

"Nebojím sa vyhadzovu. Strach mám jedine pred smrťou. Po majstrovstvách sveta sme chválili Nemcov za roky práce a my v Brazílii chceme všetko riešiť najjednoduchším spôsobom. Musíme byť trpezliví. Prezident vie, čo robíme, ako pracujeme. Uvedomujeme si tiež, ako veľmi je tréner pod drobnohľadom kritikov."

Hráči päťnásobného svetového šampióna nevedeli ešte dlho po záverečnom hvizde rozdýchať kontroverzný moment.

"Hlavný rozhodca nám povedal, že sa poradil spolu s ďalšími tromi arbitrami. Žiadne hranie rukou vraj nevideli," povedal brazílsky obranca Miranda.

Ruidiaz, ktorý prišiel na ihrisko iba pár minút pred streleným gólom, naznačil, že lopta mala zasiahnuť jeho stehno, no televízne zábery to nepotvrdili.

Tréner Peru Ricardo Gareca na pozápasovej tlačovej konferencii uviedol, že ešte nevidel videozáznam z gólovej akcie, no poznamenal, že rozhodcovia niekedy robia chyby.

"Ak tam bol nejaký incident, tak je vždy riziko, že sa nemusí posúdiť správne. Aj to je súčasť futbalu," vyhlásil rodený Argentínčan.

Dobojované. Reprezentanti Peru prekvapujúco zdolali favorita z Brazílie a zabezpečili si štvrťfinálovú miestenku. (Autor: SITA/ AP)

Ekvádor si miestenku vo štvrťfinále zabezpečil jasným triumfom 4:0 nad Haiti. Už po dvadsiatich minútach viedol po góloch Ennera Valenciu a Jaimeho Ayoviho 2:0 a po zmene strán svoj náskok ešte zdvojnásobil.

Medzi osemičku najlepších na Copa América sa dostal prvýkrát od roku 1997. Vo štvrťfinále Ekvádor narazí na domáce USA, Peru sa stretne s Kolumbiou.

Zápasy z amerického šampionátu vysiela naživo Sport1.

4. Haiti 3 0 0 3 1:12 0

Aktuálne témy»Južná Amerika»Brazília po spornom góle vypadla z Copa América už v skupine