Copa América: Čile postúpilo do štvrťfinále, Argentína vyhrala skupinu

Alexis Sanchez (vpravo) prispel dvoma gólmi k výhre Čile.
Alexis Sanchez (vpravo) prispel dvoma gólmi k výhre Čile. (Autor: SITA/AP)
TASR|15. jún 2016 o 06:26

Argentína nastúpi vo štvrťfinále s Venezuelov, Čile proti Mexiku.

Copa America, D-skupina:

Čile - Panama 4:2 (2:1)

Góly: 16. a 43. Vargas, 50. a 89. Sanchez - 5. Camargo, 75. Arroyo, 20.432 divákov

4. Bolívia 3 0 0 3 2:7 0

PHILADELPHIA. Futbalisti Čile sa stali poslednými štvrťfinalistami 45. ročníka Copa America. Obhajcovia titulu zdolali v priamom súboji o postup Panamu 4:2 vďaka dvom gólom Eduarda Vargasa a Alexisa Sancheza.

V tabuľke D-skupiny obsadili druhé miesto a v dueli o semifinále nastúpia v noci na nedeľu o 4.00 SEČ proti Mexiku.

Jasným víťazom skupiny sa so ziskom plného počtu deviatich bodov stala Argentína. Dvojnásobní majstri sveta si na záver poradili s Bolíviou 3:0, vo štvrťfinále ich v nedeľu o 1.00 SEČ čaká Venezuela.

"Albicelestes" mali po úvodných dvoch zápasoch už postup vo vrecku. Tréner Gerardo "Tata" Martino tak nezaradil do základnej jedenástky Lionela Messiho ani Angela di Mariu.

Panama na štadióne Lincoln Field vo Philadelphii zaskočila Čiľanov a už po piatich minútach sa ujala vedenia po ďalekonosnej strele Miguela Camarga, ktorá zaskočila brankára Claudia Brava.

Ešte do polčasu však favorit otočil skóre po dvoch presných zásahoch Vargasa.

Čiľan Eduardo Vargas (11) dáva gól.
Čiľan Eduardo Vargas (11) dáva gól. (Autor: SITA/AP)

Po zmene strán zvýšil na 3:1 ukážkovým volejom Sanchez. Panamčanom sa podarilo zásluhou Arroya streliť kontaktný gól, no posledné slovo mal minútu pred koncom opäť útočník londýnskeho Arsenalu.

Argentína rozhodla o osude zápasu s Bolíviou v Seattli už v úvodnej štvrťhodine vďaka zlepeným gólom Erika Lamelu a Ezequiela Lavezziho, v 33. minúte zvýšil na 3:0 Victor Leandro Cuesta.

Na začiatku druhého polčasu prišli na trávnik Messi i Lucas Biglia, no skóre sa už nezmenilo.

Zápasy amerického šampionátu vysiela naživo Sport1.

Argentínčan Ezequiel Lavezzi (hore) v súboji o loptu s Bolivíjčanom Pedrom Azoguem. (Autor: SITA/AP)

Aktuálne témy»Južná Amerika»Copa América: Čile postúpilo do štvrťfinále, Argentína vyhrala skupinu