ANKETA: Vyberte najlepšieho Slováka v zápase s Nemeckom

Marek Hamšík (vpravo) nebol v ofenzíve natoľko výrazný.
Marek Hamšík (vpravo) nebol v ofenzíve natoľko výrazný. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)
Sportnet|26. jún 2016 o 20:06

Slovensko prehralo v osemfinále s Nemeckom 0:3.

BRATISLAVA. Tréner Slovenska Ján Kozák urobil oproti zápasu s Anglickom štyri zmeny.

Pre zdravotné problémy nenastúpili proti Nemecku Róbert Mak, Tomáš Hubočan ani Dušan Švento.

Naopak, šancu dostal len dvadsaťjedenročný Milan Škriniar.

Pre najmladšieho hráča v kádri to bola premiéra v súťažnom zápase.

Slováci nastúpili proti favoritovi so štyrmi klasickými stopérmi. Úradujúcich majstrov sveta však neubránili. Prehrali 0:3.

Nemci dominovali v držaní lopty, boli rýchlejší, sebavedomejší.

Prvý gól strelili v ôsmej minúte, Jerome Boateng trafil loptu priamo z voleja a Škriniar ešte jeho strelu tečoval za Kozáčikov chrbát.

Po faule Škrtela na Hummelsa odpísal rozhodca penaltu. Slovenský brankár však strelu Ozila vyrazil.

V závere prvého polčasu bol však bezmocný. Ozil vyškolil Kucku a po jeho prihrávke zvýšil na 2:0 Gomez.

Slováci v druhom polčase ožili, hrali aktívnejšie, ale opäť dostali gól. Draxlera nikto nepokryl a z voleja prekonal Kozáčika.

V druhom polčase nastúpil aj Stanislav Šesták, pre ktorého to bol prvý štart na ME. A tiež posledný v národnom tíme.

Domov»Futbal»Reprezentácie»ME vo futbale»ANKETA: Vyberte najlepšieho Slováka v zápase s Nemeckom