Juraj Kucka.
Juraj Kucka. (Autor: SME - GABRIEL KUCHTA)
Marián Szűcs|27. jún 2016 o 17:46

Predviedli slovenskí futbalisti na ME maximum, alebo mohli dosiahnuť viac?

BRATISLAVA. Víťazstvo nad Ruskom 2:1, remíza s Anglickom 0:0 a prehry s Walesom 1:2 a v osemfinále s Nemeckom 0:3 – taká je bilancia slovenských futbalistov sa majstrovstvách Európy.

Je to veľa či málo? Odrážajú tie výsledky skutočnú silu slovenského futbalu? Čo o ňom hovoria?

1. Jeden dobrý polčas nestačí

Slováci na turnaji odohrali jeden výborný polčas. Ten prvý v zápase proti Rusku, ktorý vyhrali 2:0. Inak ukázali zväčša len herné trápenie (zápas proti Walesu), úporné bránenie (druhý polčas proti Rusku, zápasy proti Anglicku a Nemecku), prípadne oboje.

Hráči v kľúčových momentoch zo seba nedokázali vyžmýkať niečo navyše. Niečo, čím by súpera prekvapili. Niečo, čím by zvrátili vývoj zápasov. Sami to priznali. To nie je len o kvalite súpera, nech je akákoľvek veľká.

„Ak by sme boli aktívnejší, výsledok by bol možno iný. Mohli sme zo seba vydať viac,“ priznal po prehre s Nemeckom obranca Ján Ďurica.