Dominika Cibulková minulý týždeň vyhrala turnaj na tráve v Eastbourne.

Dominika Cibulková (19-SR) - Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.)

7:5, 6:3

Daniela Hantuchová (SR) - Christina McHaleová (USA)

5:7, 2:6

LONDÝN. Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

V utorňajšom dueli toho prvého vsadila na agresívnu hru a Chorvátku Mirjanu Lučičovú-Baroniovú zdolala za 99 minút v dvoch setoch 7:5, 6:3.

V druhom kole sa víťazka minulotýždňového turnaja WTA v Eastbourne stretne s Austrálčankou Dariou Gavrilovovou.

V turnaji už nepokračuje Daniela Hantuchová. S Američankou Christinou McHaleovou prehrala za 87 minút 5:7, 2:6

Tridsaťtriročná popradská rodáčka si odnáša desať bodov do renkingu WTA a štartovné tridsaťtisíc libier brutto.

McHaleová bude v druhom kole čeliť úspešnejšej z duelu americkej jednotky svetového rebríčka a obhajkyne trofeje Sereny Williamsovej a švajčiarskej kvalifikantky Amry Sadikovicovej.

Hlasy (zdroj: Slovenský tenisový zväz)

Matej Lipták, tréner Dominiky Cibulkovej: "Nastupovať na grandslame po emóciách, ktoré sme zažili v Eastbourne, je ťažké. V minulosti takéto situácie Dominika ťažšie zvládala. Navyše Lučičová na tráve bola pomerne ťažká súperka. Chorvátka hrá štýlom, ktorý Domči nevyhovuje. Vedel som, že má pred sebou náročné okolnosti, aj ťažkú súperku a som teraz šťastný, že to Dominika zvládla. Zápas v jej podaní nebol úplne ideálny, hľadala sa, ale je to nový turnaj, nové podmienky. Zdôrazňoval som, že musí zostať pokojná, aj keď bude pod tlakom. Domča našla tajming a systém, v ktorom sa cítila v pohode. Keby lepšie servovala, mohla vyhrať ľahšie."

Daniela Hantuchová: "V dôležitých momentoch som hrala kŕčovito. Tešila som sa z voľnej karty, veľmi si to cením, že som ju dostala, ale ma to aj zväzovalo. Cítila som zodpovednosť. Navyše, Wimbledon je pre mňa najvýznamnejší turnaj. Utvorila som na seba zbytočný tlak. V tejto chvíli si nemyslím, že toto bol môj posledný Wimbledon. Pred pár mesiacmi som si myslela, že to tak bude, ale teraz dúfam, že nie. Stále hrám pre radosť a uvidím, čo to prinesie. Mám veľa ´B-plánov´. Ak by som zajtra skončila, budem vyťažená viac ako teraz. Určite nehrám preto, že by som nemala čo robiť. Nechcem sa s tým zaoberať, lebo ak by som sa s tým zaoberala, cítila by som, že je načase skončiť. Do konca roka mám ešte na turnaje tri voľné karty. Dostala som ich dokopy šesť za to, že som viac ako 15 rokov na okruhu WTA. Tri som už využila. Od roku 2008 platí, že svetová jednotka, grandslamová šampiónka, či víťazky Indian Wells a Miami majú neobmedzený počet kariet. Ja som však v Indian Wells vyhrala v roku 2007, takže mám nárok iba na šesť kariet. Tri zostávajúce využijem na jeseň v halovej sezóne tam, kde sa mi dobre hrá."

Online prenos

Je koniec. Cibulková sa v pravej chvíli dokázala skoncentrovať a odraziť nápor súperky. Víťazí 7:5, 6:3 a postupuje do druhého kola.

Dominika Cibulková však teraz poľavila a Chorvátka získala tri hry za sebou. Prehráva už len 3:4 a navyše bude podávať.

A je po všetkom. Daniela Hantuchová už nedokázala v druhom sete McHaleovej za žiadnych okolností kontrovať a slovenská držiteľka voľnej karty končí už v prvom kole po prehre 5:7 a 2:6.

Daniela Hantuchová odolávala súperke iba v prvom sete.
Daniela Hantuchová odolávala súperke iba v prvom sete. (Autor: TASR/AP)

Dominika Cibulková smeruje k víťazstvu. Aj druhý raz v druhom sete preráža Lučičovej-Baroniovej servis a vedie už 4:0.

Dominika Cibulková po víťazstve v prvom sete získala nad súperkou výraznú prevahu a vedie už 3:0. Naopak, Daniela Hantuchová stratila druhý raz za sebou servis. Prehráva 2:5 a McHaleová bude podávať na víťazstvo v zápase.

Cibulková napokon nepúšťa prvý set do tajbrejku, získava podanie Chorvátky a vyhráva 7:5. A potvrdzuje výbornú formu z posledných dní.

Dominika Cibulková za stavu 5:4 bojovala o víťazstvo v prvom sete na podaní Chorvátky cez niekoľko zhod. Mala aj setbal, ale nedokázala ho využiť a Lučičová-Baroniová vyrovnala. Aj Hantuchová dokázala dotiahnuť z 0:2 na 2:2.

Dominika Cibulková zvádza so súperkou zatiaľ vyrovnaný súboj.
Dominika Cibulková zvádza so súperkou zatiaľ vyrovnaný súboj. (Autor: TASR/AP)

Daniela Hantuchová už ale tentoraz nedokázala McHaleovej kontrovať nedokázala a prehráva prvý set 5:7.

Zápas Cibulkovej s Lučičovou-Baroniovou už opäť pokračuje. Naša tenistka si podržala servis a vedie 4:3. Hantuchová opäť stráca podanie.

Tridsaťtriročná Hantuchová fantasticky bojuje. Súperka opäť získala jej servis a podávala na víťazstvo v prvom sete. Naša tenistka však zahrala výborne, vypracovala si tri brejkbaly a premenila hneď prvý - gem vyhráva čistou hrou.

Zápas Dominiky Cibulkovej s Mirjanou Lučičovou-Baroniovou je prerušený za stavu 3:3. Jednému z divákov prišlo zle a musia zasahovať zdravotníci.

Daniela Hantuchová opäť stratila servis a McHaleová mala náskok brejku, lenže skúsená Slovenka bojuje a opäť vyrovnáva.

Vzápätí však aj Cibulková preráža servis svojej súperky a vyrovnáva na 3:3. Zatiaľ je priebeh duelov našich tenistiek úplne rovnaký.

Hantuchová fantastickým spôsobom čistou hrou prerazila McHaleovej podanie a vyrovnala na 3:3. Cibulková napriek trápeniu cez zhodu udržala svoj servis a znížila, súperka však má stále výhodu jedného brejku.

Hantuchová aj Cibulková hrajú zatiaľ ako cez kopirák. Obe v tretej hre strácajú svoj servis a súperkám dávajú výhodu brejku.

Obe naše tenistky vstupujú do zápasov úspešne. Daniela Hantuchová poľahky získava prvý gem - súperke nedovolila získať ani jeden fiftín.

Dominika Cibulková dovolila Chorvátke dotiahnuť sa z 0-30 na 30-30, ale vzápätí získala dve loptičky za sebou.

Pred zápasom

Pred zápasom - V utorok sa zo slovenských žien predstaví aj Daniela Hantuchová. Na kurte č. 14 vyzve po 12.30 hod. nášho času Američanku Christinu McHaleovú. Tridsaťštyriročná Slovenka štartuje na turnaji s voľnou kartou.

Hantuchová má s dvadsaťštyriročnou McHaleovou (66.) skóre 0:2. Zhodne spolu hrali na antuke (Charleston 2011 a Marrákeš 2015).

Pred zápasom - Cibulková (21.) má proti tridsaťštyriročnej semifinalistke tohto podujatia zo sezóny 1999 Lučičovej-Baroniovej (56.) dokonalé skóre 4:0.

Mirjana Lučičová-Baroniová bola v minulosti už v semifinále Wimbledonu.
Mirjana Lučičová-Baroniová bola v minulosti už v semifinále Wimbledonu. (Autor: SITA/AP)

Pred piatimi rokmi v pamätnej dráme práve v prvom kole medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka uspela tesne 3:6, 6:3, 8:6.

Pred zápasom - Na slávny Wimbledon sa nemohla naladiť lepšie. Dominika Cibulková minulý týždeň vyhrala turnaj na tráve v Eastbourne.

Dominika Cibulková bozkáva trofej za víťazstvo na turnaji v Eastbourne.
Dominika Cibulková bozkáva trofej za víťazstvo na turnaji v Eastbourne. (Autor: TASR/AP)

"Prišla som sa sem rozohrať pred Wimbledonom, chcela som odohrať čo najviac zápasov. Nerobila som na seba žiadny tlak, hrala som uvoľnene," povedala slovenská tenistka po finálovom víťazstve nad Češkou Karolínou Plíškovou.

"Tento triumf radím hneď za finále Australian Open 2014 a finále z Madridu 2016. Je to pre mňa špeciálny titul," doplnila Cibulková.

V prvom kole Wimbledonu bude Dominika Cibulková čeliť chorvátskej tenistke Mirjane Lučičovej-Baroniovej. Ich vzájomný súboj je prvým utorňajším duelom na kurte č. 18. Začne sa po 12.30 hod. nášho času.