Ronaldo plakal, finále nedohral. Museli ho odniesť na nosidlách

Ronaldo vo finále pokračovať nemohol, no jeho zranenie by nemalo byť vážne.
Ronaldo vo finále pokračovať nemohol, no jeho zranenie by nemalo byť vážne. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi, Pavol Spál|10. júl 2016 o 21:56

Ronaldo sedel na zemi a plakal. Bolestivo si držal koleno, bol to následok zo súboja s Francúzom Payetom, ktorý mu nepríjemne zasiahol koleno.

BRATISLAVA. Fanúšikovia Portugalska verili, že Cristiano Ronaldo ich vo finále európskeho šampionátu spasí a zabezpečí víťazstvo nad domácim Francúzskom.

V šestnástej minúte však prišlo k smutnému a emotívnemu momentu. Jedného z najlepších futbalistov v histórii zastavilo v najsledovanejšom zápase turnaja zranenie. V súboji na polovici ihriska ho tvrdo atakoval domáci Dimitri Payet a na tvári Ronalda sa zračila veľká bolesť.

Po ošetrení sa vrátil na ihrisko. Po pár minútach sa zvalil na ihrisko. Ronaldo sedel na zemi a plakal. Ihneď sa okolo neho zhŕkli spoluhráči, akoby cítili, že bez svojho vodcu bude vyhrať takmer nemožné. Ronaldo sa nemienil vzdať. Lekári mu na koleno obviazali a opäť vybehol na trávnik.

Onedlho mu brankár Rui Patrício vyhodil loptu a Ronaldo ju vyviezol. Po pár rýchlejších krokoch začal krívať a vedel, že jeho veľké finále sa blíži ku koncu, musel ho vystriedať Quaresma.

Cristiano Ronaldo sa po zákroku zvíjal v bolestiach.
Cristiano Ronaldo sa po zákroku zvíjal v bolestiach. (Autor: TASR/AP)
Cristiano Ronaldo po zranení skúšal ešte hrať, ale po piatich minútach ho museli vyniesť na nosidlách. (Autor: TASR/AP)

Portugalsko prišlo o najlepšieho hráča, ktorý dal na turnaji tri góly a na ďalšie tri prihral.

Od hnevu zahodil na zem kapitánsku pásku a v očiach sa mu objavili slzy sklamania. Rovnaké mal aj v roku 2004, keď na ME podľahlo domáce Portugalsko vo finále Grécku 0:1.

„Mal som 19 rokov a bolo to moje prvé veľké finále. Prebehlo odvtedy dvanásť rokov. Verím, že teraz budem plakať od šťastia,“ vyhlásil 31-ročný futbalista pred zápasom.

Ronaldo finále nedohrá

Domov»Futbal»Reprezentácie»ME vo futbale»Ronaldo plakal, finále nedohral. Museli ho odniesť na nosidlách