Debutoval na okruhu ATP. Lacka vytrápil juniorský šampión Wimbledonu

Lukáš Lacko sa v prvom kole natrápil, ale postúpil.
Lukáš Lacko sa v prvom kole natrápil, ale postúpil. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. júl 2016 o 07:38

Slovenský tenista zdolal sedemnásťročného Denisa Šapovalova za 104 minút v troch setoch 7:6, 4:6 a 6:4.

WASHINGTON - 1. kolo:

(dotácia 1 877 705 USD, tvrdý povrch)

Lukáš Lacko (SR) - Denis Šapovalov (Kan.) 7:6 (3), 4:6, 6:4

/za 104 minút/

WASHINGTON. Lukáš Lacko zvíťazil nad mladým kanadským držiteľom voľnej karty Denisom Šapovalovom za 104 minút 7:6 (3), 4:6, 6:4 v utorňajšom zápase prvého kola dvojhry na turnaji ATP v americkom Washingtone.

V tesnom súboji Lacko trikrát vzal súperovi jeho podanie, ale zároveň tri razy prišiel o to svoje. Rozhodujúci brejk sa mu vydaril až v desiatom geme tretieho setu, ktorý bol posledným v zápase.

Sedemnásťročný ľavoruký izraelský rodák Šapovalov figuruje na druhej pozícii v tzv. kombinovanom juniorskom svetovom rebríčku ITF.

Predminulý týždeň sa radoval z celkového triumfu v singli chlapcov na grandslamovom Wimbledone na tráve v Londýne.

Medzi seniormi mu patrí 371. pozícia.

Šapovalov tento rok získal juniorský titul vo Wimbledone.

Dvadsaťosemročný piešťanský rodák Lacko bude v druhom kole čeliť 23-ročnému domácemu Jackovi Sockovi (26.) nasadenému ako šiestemu. Slovák má proti nemu skóre 0:2 po prehrách v Atlante 2014 ("hard") a Newporte 2015 (tráva).

"Ťažko povedať čo presne bolo príčinou mojej prehry. Myslím si, že som to úderovo zvládol veľmi dobre. Držal som sa herného plánu počas väčšiny zápasu. Aj súper však hral veľmi solídne, nepoľavil ani na chvíľku - a v tom bol zrejme napokon rozdiel medzi nami," cituje Šapovalova portál ATP.

Pre Kanaďana to bol prvý zápas na úrovni hlavného okruhu ATP World Tour.

Denis Šapovalov pred pár dňami oslavoval juniorský triumf vo Wimbledone.
Denis Šapovalov pred pár dňami oslavoval juniorský triumf vo Wimbledone. (Autor: TASR/AP)

Washington - 2. kolo:

Sam Querrey (8-USA) - Bjorn Fratangelo (USA) 6:7(5), 6:4, 6:4

Benoit Paire (4-Fr.) - Jared Donaldson (USA) 6:0, 7:5

Alexandr Dolgopolov (11-Ukr.) - Jordan Thompson (Aus.) 6:4, 1:6, 7:6 (4)

Daniel Evans (V.Brit.) - Grigor Dimitrov (12-Bul.) 6:4, 6:4

Washington - 1. kolo:

Donald Young (USA) - Ernesto Escobedo (USA) 6:4, 3:6, 6:3

Brian Baker (USA) - Samuel Groth (Aus.) 7:6 (3), 7:6 (5)

Ryan Harrison (USA) - Stephane Robert (Fr.) 7:6 (1), 6:3

Lu Yen-Hsun (Taiwan) - Austin Krajicek (USA) 6:1, 7:6 (3)

Jošihito Nišioka (Jap.) - Ivan Dodig (Chorv.) 6:2, 4:2 (Dodig vzdal)

Malek Džaziri (Tun.) - Reilly Opelka (USA) 6:7 (4), 7:6 (4), 7:6 (3)

Domov»Tenis»Debutoval na okruhu ATP. Lacka vytrápil juniorský šampión Wimbledonu