Výsledok zápasu rozhodol jediný gól. (Autor: SITA)
Zoran Boškovič, TASR|27. júl 2016 o 20:26

Jediný gól zápasu dal útočník Nemanja Nikolič.

Gól: 70. Nikolič. ŽK: Bero, Kalu - Kopczynski.

Rozhodovali: Kulbakov – Žuk, Masljanko (všetci Bielorusko),

AS Trenčín: Chovan - Šulek, Kleščík, Udeh, Holúbek - Lawrence - Kalu, Rabiu, Bero, Bala (79. Diks) - Janga (85. Prekop)

Legia Varšava: Malarz - Bereszynski, Lewczuk, Pazdan, Brzyski - Jodlowiec (85. Hämäläinen), Kopczynski, Moulin - Aleksandrov (89. Brož), Nikolič (75. Prijovič), Kucharczyk

ŽILINA. Tréner Trenčanov Ševela prekvapil a pred skúseným Šemrincom dal v bráne príležitosť iba 20-ročnému Chovanovi. Na poste defenzívneho štítu už nastúpil uzdravený Lawrence, zraneného Skovajsu v strede obrany nahradil Udeh.

V zostave Legie figurovali aj poľskí reprezentanti Jodlowiec s Pazdanom, francúzsky legionár Moulin i maďarský kanonier Nikolič, ktorý dal všetky tri góly Varšavy v dvojzápase 2. predkola proti Zrinjski Mostar.

Legia Varšava porazila Trenčín v 3. predkole Ligy majstrov: fotogaléria

28.7.2016

Prvú šancu mali hostia, keď po rohovom kope nebezpečne hlavičkoval Pazdan. Trenčania kontrovali strelou Lawrencea spoza šestnástky, ktorú vyboxoval brankár Malarz. V 8. min mal ideálnu príležitosť otvoriť skóre Nikolič, ale osamotený sa pred Chovanom nezorientoval najlepšie a mieril vedľa brány.

Trenčania hrali kombinačne, tlačili sa do útoku, ich snaha sa však končila na pozorne hrajúcej obrane hostí. V 27. min unikol po jednom z rýchlych protiútokov Nikolič a Chovan musel byť pozorný. Po polhodine hry pálil z 25 metrov Holúbek, Malarz mal s jeho bombou problémy a loptu s námahou vytlačil nad brvno.

Pred druhým polčasom začalo v Žiline pršať a na mokrom umelom trávniku sa obom mužstvám kombinovalo čoraz ťažšie. Trenčania boli naďalej aktívni a vytrvalo dobýjali poľský obranný val. V 52. min sa po centri Šuleka a následnom závare v šestnástke dostal k lopte Bero, ale Malarz smer jeho strely vystihol.

Hlasy po zápase (zdroj: TV Dajto, TASR):

Matúš Bero, stredopoliar AS Trenčín: "Videli sme, že súper je zdolateľný. Pocity sú fantastické, užívam si každý jeden zápas. Viem, že tu končím, no to si nepripúšťam, snažím sa odviesť tímu všetko. Sústredili sme sa na naše výkony a keby som premenil niektoré šance, mohlo to byť inak. Pred odvetou máme veľké šance. Pokiaľ tu budem, urobím všetko preto, aby sme postúpili.

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Boli sme lepší, v takýchto ťažkých zápasoch však rozhoduje efektivita. Keby sme na začiatku druhého polčasu premenili šancu, mohlo by to vyzerať inak. Hráčom však nemôžem nič vytknúť, videli sme, že na ihrisku nechali všetko. Pokiaľ sa budeme konfrontovať s takýmito súpermi, našich hráčov to bude neustále posúvať. Škoda, že sme inkasovali gól, no máme šance. Vonku sa nám darí lepšie, takže do Varšavy ideme zmazať manko."

Besnik Hasi, tréner Legie Varšava: "V treťom zápase po sebe sme si udržali čisté konto. Trenčín v dvojzápase proti Ľubľane strelil šesť gólov a dnes nedal ani jeden. To myslím, že hovorí samo za seba. Odveta bude náročná, doma chceme spečatiť postup."

Peter Kleščík, kapitán AS Trenčín: "Rozhodla efektivita. Pokiaľ by sme premenili svoje príležitosti, tak vyhráme my. Mužstvo odmakalo celý zápas, myslím, že niet nám čo vyčítať. Treba si z tohto duelu zobrať to dobré. V odvete už nemáme čo stratiť, potrebujeme streliť gól. Ofenzívnu silu na to máme a ja verím, že sa nám to podarí."

Martin Šulek, obranca AS Trenčín: "Pocity sú zmiešané. Mali sme šance, no nepremenili sme ich. Súper pohrozil z jednej šance a strelil gól. Ten je sčasti aj môj, keďže súperov hráč prešiel práve cezo mňa. Keď bol súper zatiahnutý do obrany, nám sa hralo dobre, vytvárali sme si šance. Verím, že v odvete sa popasujeme o výsledok a postúpime."

Ten istý hráč mal ešte väčšiu šancu o niekoľko minút neskôr, center Kalua však do siete umiestniť nedokázal. Domáci svoje príležitosti nevyužili a tak prišiel trest. Po ľavej strane sa cez Šuleka presadil rýchlonohý Kucharczyk a jeho center pohotovo umiestnil do siete Nikolič - 0:1.

Po strelenom góle Legia ešte viac uzavrela priestor pred svojím brankárom a Trenčania tak museli útočiť do plných. Napriek enormnej snahe sa im nepodarilo dosiahnuť vyrovnávajúci presný zásah a do budúcotýždňovej odvety vo Varšave tak pôjdu s jednogólovým mankom.

ONLINE PRENOS

II. polčas

Zápas sa skončil. Trenčín bol po väčšinu priebehu duelu aktívnejší, poľský súper sa venoval iba kvalitnej obrane a protiútokom. Kým domáci AS svoje početné šance nevyužil, Legia jeden z "brejkov" premenila. Na jeho konci bol Nikolič, ktorého gól má dnes prívlastok víťazný.

87. min: Kalu si spravil veľmi efektne priestor v šestnástke a ľavačkou vypálil. Opäť mal so strelou brankár Malarz problémy, no ani v tomto prípade neskončila v sieti Legie Varšava.

80. min: Trenčín sa zdá byť zaskočený vedúcim gólom Varšavy a poľavil v aktivite. Priebeh je teraz viac statický, hráči slovenského majstra sa zdajú byť až frustrovaní vývojom.

69. min: Ukázala sa veľkosť poľského tímu. Po ľavej strane potiahol loptu Kucharczyk, ktorý centrom do šestnástky našiel číhajúceho Nikoliča. Hrotový zabijak už nemal problém a chladnokrvne prekonal mladého brankára Chovana. Opäť sa ukázalo, že kým ofenzíva Trenčína funguje skvele, defenzíva sa v niektorých momentoch nedokáže vyvarovať chýb.

Stav sa menil aj v Istanbule. Fenerbahce opäť vyhráva a opäť sa o to postaral Nigerijčan Emenike.

64. min: Aj v druhom polčase platí, že Trenčín je lepším tímom, Legia prišla na Slovensko hrať na protiútoky. Poľský tím však predvádza pomerne mdlý výkon.

56. minút: Obrovskú šancu na skórovanie mal Matúš Bero, ktorý sa dostal k strele z druhej vlny. Desať metrov od brankára Malarza však pravdepodobne zavrel oči a strelu poslal priamo do stredu brány. Stačilo niekoľko decimetrov do jednej zo strán a slovenský majster by vyhrával 1:0.

51. min: Hrdinský výkon predvádza stredopoliar Trenčína James Lawrence, ktorého už dvakrát musel ošetrovať lekársky tím. Výrazné problémy má so svojim problémovým pravým členkom, i po druhom ošetrovaní však so zaťatými zubami beží späť na ihrisko, kde je odhodlaný zo seba vydať všetko.

Začal sa druhý polčas. Trenčín začal zápas skvele, dúfajme, že si vysoký štandard udrží do konca zápasu.

I. polčas

45.min: Prvý polčas sa skončil. Domáci AS Trenčín odohral skvelú prvú časť, ani jednu zo sľubných príležitostí nedokázal využiť a preto je stav vyrovnaný 0:0. Legia mala šance väčšinou iba vtedy, keď obrana AS urobila chybu.

V Istanbule sa opäť menilo skóre, v závere prvého polčasu vyrovnal hviezdny útočník Radamel Falcao - Fenerbahce - Monako 1:1.

A takto vyzerajú výsledky dnešných, už dohratých súbojov 3. predkola Ligy majstrov:

FC Astana (Kaz.) - Celtic Glasgow (Škót.) 1:1 (1:0)

Góly: 19. Logvinenko - 78. Griffiths, rozhodoval: Mazzoleni (Tal.)

Rosenborg Trondheim (Nór.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 2:1 (2:0)

Góly: 23. Gytkjär, 45.+ Skjelvik - 67. Efrem, rozhodoval: Vinčič (Slovin.)

Astra Giurgiu (Rum.) - FC Kodaň 1:1 (1:0)

Góly: 7. F. Teixeira - 64. T. Delaney, rozhodoval: Vad (Maď.) Ján Greguš (Kodaň) sedel na lavičke náhradníkov.

41. min: Na istanbulskom štadióne sa menilo skóre. Nigerijský útočník Fenerbahce Emanuel Emenike otvára skóre, domáci vyhrávajú nad Monakom 1:0.

35. min: Niekedy to vyzerá, že defenzíva Trenčína sa snaží vytvoriť nové vrásky svojmu trénerovi. Namiesto výkopu sa mladý brankár Chovan snaží o ťažkú rozohrávku pod tlakom, čo by sa tímu nemuselo vyplatiť.

30. min: Ďalšiu veľkú šancu mal AS Trenčín. Ľavý obranca Holúbek z približne dvadsiatich metrov vypálil, lopta "zaplávala" vo vzduchu a skúsený brankár Malarz s ňou mal veľké problémy.

27. min: Do šance sa dostal Nikolič, utiekol defenzívnym hráčom Trenčína, dobre zakročil mladý brankár Chovan.

21. min: Fanúšikovia na žilinskom štadióne vidia zatiaľ veľmi atraktívny duel, ani jeden z tímov nesiaha po taktickej hre. Pomerne prekvapivo vyznie fakt, že je to Trenčín, kto zatiaľ udáva tempo a pri lopte je častejšie, než jeho slávnejší súper.

13. min: Veľmi pekne z pravej strany defenzívy potiahol Šulek, jeho tiahlu strelu na zadnú žrď brankár Malarz vytlačil na roh.

Trenčania o postup bojujú so slávnym poľským klubom.
Trenčania o postup bojujú so slávnym poľským klubom. (Autor: SITA)

9. min: Trenčín je od začiatku aktívny, ozdobou tohto zápasu budú určite aj súboje útočníka AS Jangu so stopérom poľského tímu Michaelom Pazdanom. Holú hlavu tvrdého obrancu si určite všetci pamätáme z ME vo Francúzsku, kde v drese poľskej reprezentácie odohral dovedna päť zápasov.

Medzitým z čista jasna zahrozila Legia po obrovskej chybe defenzívy Trenčína. Kanonier Nemanja Nikolič však ponúknutú príležitosť nevyužil. Zdalo by sa, že defenzíva slovenského tímu sa nepoučí.

5. min: Súbežne s týmto zápasom sa hrá aj v Istanbule duel medzi domácim Fenerbahce a francúzskym AS Monako. V drese domácich nastúpil od začiatku kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, kým Miroslav Stoch začal na lavičke náhradníkov.

28.7.2016

3. min: Do Žiliny pricestovali aj známy poľskí fanúšikovia.

Zápas sa začal. Duel sa odohráva na žilinskom štadióne Pod Dubňom.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Trenčín napriek dobrej hre podľahol Legii. Boli sme lepší, tvrdí Ševela