Kucka strelil gól Bayernu a v penaltách napodobnil Panenku

Juraj Kucka (vpravo) sa po zápase teší s brankárom Gianluigim Donnarummom.
Juraj Kucka (vpravo) sa po zápase teší s brankárom Gianluigim Donnarummom. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. júl 2016 o 10:00

AC Miláno zdolalo na turnaji Champions Cup Bayern Mníchov na penalty. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 3:3.

CHICAGO. Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka prispel gólom a premenenou jedenástkou k triumfu AC Miláno na prestížnom medzinárodnom turnaji Champions Cup nad Bayernom Mníchov.

Zápas sa skončil v riadnom hracom čase 3:3 a o víťazovi rozhodol až rozstrel z bieleho bodu, v ktorom triumfoval taliansky tím 5:3.

Champions Cup:

Chelsea - Liverpool 1:0 (1:0)

Gól: 10. Cahill, ČK: 70. Fabregas (Chelsea)

Real Madrid - Paríž Saint-Germain 1:3 (1:3)

Góly: 44. Marcelo (z 11 m) - 2. Ikone, 35. a 40. Meunier

Bayern Mníchov - AC Miláno 3:3 (2:1), 3:5 na jedenástky

Góly: 29. Ribéry, 38. Alaba, 90. Ribéry (z 11 m) - 23. Niang, 49. Bertolacci, 61. Kucka

/za hostí Kucka od 46. min, v 61. min dal gól a premenil jedenástku/

Kucka vybehol na ihrisko v 46. minúte namiesto Ignazia Abateho a v 61. minúte poslal svoj tím do vedenia 3:2.

Po narážačke s Niangom prešiel cez troch brániacich hráčov a jeho tečovaná strela z diaľky skončila v bránke.

AC však nerozhodlo v riadnom hracom čase. V 90. minúte vyrovnal z penalty Frank Ribéry a nasledoval jedenástkový rozstrel.

Dvadsaťdeväťročný Kucka si postavil loptu na biely bod ako tretí hráč Milána a svoj pokus chladnokrvne premenil - napodobnil slávny kop Antonína Panenku.

V ďalších dueloch turnaja si Paríž Saint-Germain poradil s Realom Madrid 3:1, keď sa o dva góly PSG postaral belgický nováčik v mužstve Thomas Meunier.

Za Real nenastúpili najväčšie hviezdy Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Karim Benzema, Luka Modrič či Sergio Ramos.

Londýnska Chelsea zdolala Liverpool 1:0 gólom Garyho Cahilla z 10. minúty. Liverpool sa nepresadil ani počas záverečnej dvadsaťminútovej presilovky, keď dostal červenú kartu Cesc Fabregas.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Kucka strelil gól Bayernu a v penaltách napodobnil Panenku