Od víťazstva ju delil jeden bod. Nemám si čo vyčítať, tvrdí Balážová

Barboru Balážovú delil od postupu do tretieho kola jeden bod.
Barboru Balážovú delil od postupu do tretieho kola jeden bod. (Autor: TASR)
Sportnet|7. aug 2016 o 15:15

Balážová sa mohla stať prvou slovenskou stolnou tenistkou v ére samostatnosti s postupom do 3. kola dvojhry na olympiáde.

RIO DE JANEIRO. Slovenská stolná tenistka Barbora Balážová skončila v druhom kole olympijského turnaja v Riu de Janeiro, keď prehrala so Švédkou Fen Liovou 3:4. Zápas trval 45 minút.

Nedeľňajší duel bol mimoriadne dramatický. Svetová hráčka číslo 69, ktorá v 1. kole vyradila Mexičanku Yadiru Silvovu, nevyužila v šiestom sete mečbal.

Premárnila tak šancu stať sa prvou Slovenkou v ére samostatnosti s postupom do 3. kola dvojhry na OH.

2. kolo:

Fen Liová (25-Švéd.) - Barbora BALÁŽOVÁ (SR) 4:3 (8, -6, -7, 8, -9, 10, 7)

Dvadsaťštyriročná Slovenka v úvodnom dejstve zo 4:8 vyrovnala na 8:8, ale záver patril skúsenejšej protivníčke.

Ďalšie dva sety sa hrali v réžii Balážovej, ktorá priebežne otočila vývoj duelu. Vo štvrtom sete najskôr zaostávala 0:4, ale dokázala sa dotiahnuť a do stavu 7:7 držala krok.

Fen Liová však potom zabrala a vyrovnala na 2:2.

Piate dejstvo patrilo topoľčianskej rodáčke, ktorá v ňom bola prakticky stále o krok vpred. V šiestom sete vyšiel Balážovej obrat zo 6:8 na 10:9, ale svoj mečbal nevyužila.

Barbora Balážová prehrala s Fen Liovou: fotogaléria

7.8.2016

Naopak, Fen Liová si šnúrou troch loptičiek vynútila rozhodujúcu siedmu časť.

Tá sa najskôr vyvíjala v prospech Slovenky, keď z 0:2 dala na 5:3 i 6:4. Od stavu 7:7 však už nedokázala bodovať, a tak sa z postupu do 3. kola tešila 40-ročná čínska rodáčka vo švédskych službách.

Fen Liová, ktorá je európskou singlovou šampiónkou z roku 2013 z rakúskeho Schwechatu, nastúpi v 3. kole proti úradujúcej čínskej olympijskej šampiónke Li Siao-sia.

Hlas:

/zdroj: SITA/

Barbora Balážová: "Po zápase mám trochu zmiešané pocity. Teraz to tak ešte nevnímam, ale neskôr ma to určite bude mrzieť. Myslím si, že som do toho dala všetko a z tohto hľadiska si nemám čo vyčítať. Nezľakla som sa a svoje premiérové OH hodnotím pozitívne. Súperku som poznala, pred pár rokmi sme sa dokonca stretli, ale bolo to už dávno. Na olympiáde má šancu každý s každým. Do duelu som vstupovala s tým, že chcem zvíťaziť a nie s tým, že skúsim vyhrať. V závere šiesteho setu mi možno chýbalo trochu šťastia. Súperka nezaservovala nejako super, ale poslala to do stredu a na to som nebola dobre postavená. Loptička mi chytila sito a šla von. Ak by som tam mala kúsok šťastia, tak ten set aj zápas mám. Celkovo sa to však zlomilo v siedmom sete pri mojom vedení 6:4, ktoré dokázala súperka vymazať."

Domov»Ďalšie športy»Od víťazstva ju delil jeden bod. Nemám si čo vyčítať, tvrdí Balážová