Schmiedlová končí, s Makarovovou prehrala v troch setoch

Anna Karolína Schmiedlová postúpila v Riu do druhého kola.
Anna Karolína Schmiedlová postúpila v Riu do druhého kola. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|8. aug 2016 o 12:04

Slovenská tenistka v pozícii olympijskej debutantky nepostúpila do tretieho kola.

RIO DE JANEIRO. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová skončila pri svojej premiére pod piatimi kruhmi v 2. kole dvojhry.

S Ruskou Jekaterinou Makarovovou prehrala na dvorci v Riu de Janeiro po trojsetovej bitke 6:3, 4:6 a 2:6. Duel trval 2:21 h.

V úvode si obe súperky držali svoje podanie. V piatej hre sa podarilo Ruske premiérovo prelomiť podanie Schmiedlovej, ale tento moment viac naštartoval slovenskú tenistku.

Dvakrát za sebou súperku brejkla a ziskom štyroch hier v rade získala prvý set po výsledku 6:3.

Druhý set bol v znamení vyrovnanej zápletky až do desiateho gemu, v ktorom Schmiedlová stratila svoje podanie a zároveň aj celý set 4:6.

Slovenská tenistka síce prelomila hneď v úvode tretieho setu podanie Rusky, ale v ďalšom priebehu už mala jej súperka jasne navrch.

Z 0:1 otočila na 4:1 a dokráčala až k postupu do osemfinále. V ňom sa stretne s Češkou Petrou Kvitovou.

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.