Alexandra Longová dosiahla najlepší výsledok slovenskej lukostreľby.
Alexandra Longová dosiahla najlepší výsledok slovenskej lukostreľby. (Autor: TASR)
TASR|8. aug 2016 o 17:03

Aj napriek debaklu 0:6 dosiahla Alexandra Longová olympijský najlepší výsledok

RIO DE JANEIRO. Slovenská lukostrelkyňa Alexandra Longová dosiahla postupom do 2. kola olympijského turnaja životný úspech, v šestnásťfinále však už nestačila na Číňanku Čchi Jü-chung a prehrala jasne 0:6 na body.

Tesne predtým si v Riu de Janeiro poradila s Indkou Laxmirani Majhiovou 7:1 a dosiahla najlepší výsledok slovenskej lukostreľby pod piatimi kruhmi.

Suverénny postup

Longová odštartovala súboj 1. kola s Majhiovou desiatkou a hoci v nasledujúcich dvoch ranách zaznamenala zakaždým o bod menej, za víťazný prvý set pomerom 27:25 napokon získala dva body.

Indka sa v ďalšom priebehu prezentovala nepresnou muškou, po prehre v druhom sete trafila na začiatku tretieho len sedmičku na terči, čím darovala Longovej výhodu.

Desiatkou na záver dejstva sa ešte udržala v hre o postup, Slovenka však vyrovnala na 27:27 a po remíze sa do vedenia 5:1 na body. Vo štvrtom sete Majhiová pokračovala v nepresvedčivých výsledkoch a nízkymi číslami podarovala Longovej postup po prehre 24:27 a celkovo 1:7 na body.

Slovenský lukostreľkyňa Alexandra Longová.
Slovenský lukostreľkyňa Alexandra Longová. (Autor: TASR)

Iná liga

Čchi Jü-chung už bola súperkou iného rangu, čo potvrdila ziskom 29 bodov z 30 vo víťaznom prvom sete.

Ani v nasledujúcom dejstve sa Longovej nepodarilo Číňanke z úzkej svetovej špičky konkurovať a po skóre 26:28 prehrávala už 0:4.

V treťom dejstve trafili obe zhodne najskôr deviatku, následne osmičku a Slovenka sa posledným výstrelom mohla dostať do výhody. S olympijským turnajom sa však rozlúčila ranou za sedem bodov, kým Číňanka potvrdila rolu favoritky a po výsledku 27:24 vyhrala celkovo jednoznačne 6:0.