Česko premiérovo vyhralo Memoriál Ivana Hlinku, vo finále zdolalo USA

Memoriál Ivana Hlinku ovládli hokejisti z Českej republiky.
Memoriál Ivana Hlinku ovládli hokejisti z Českej republiky. (Autor: TASR)
TASR|13. aug 2016 o 20:30

Slovenskí hokejisti obsadili siedmu pozíciu.

BRATISLAVA. Českí hokejisti do 18 rokov premiérovo ovládli Memoriál Ivana Hlinku. V sobotňajšom finále si zlato vybojovali v dramatickom súboji s USA, v ktorom dvakrát vyrovnali tesný náskok súpera a po úspešnom zásahu v tretej tretine napokon triumfovali 4:3.

V 53. minúte zariadil prvý český skalp na prestížnom turnaji Ondřej Machala. Slovenská osemnástka obsadila siedmu priečku.

Rusi skončili rovnako ako vlani tretí, keď v záverečnom bratislavskom dueli zdolali rovesníkov Švédska 6:3. O svojom víťazstve rozhodli už v prvej tretine, v ktorej nadelili Severanom štyri góly.

V gólovo atraktívnom dueli zaujali oba výbery divákov aj pästnými súbojmi, ktoré sa na ľade udiali v poslednej minúte stretnutia. Rus Klim Kostin si to rozdal s Lukasom Wenblomom a jeho krajan Jaroslav Aleksejev zasa s Fabianom Zetterlundom.

Memoriál Ivana Hlinku:

O 1. miesto:

USA - Česko 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 18. Chmelevski (Phillips), 22. Messner (Walsh, Poehling), 32. Miller (Messner) - 10. Zadina (Hladoník, Kern), 31. Chytil (Kvasnička), 36. Zadina (Kern, Hladoník), 53. Machala (Galvas).

Rozhodovali: Hribik, Jeřábek - Gebauer, Špůr, vylúčení: 3:1 na 2 min., navyše Poehling (USA) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2325 divákov

O 3. miesto:

Švédsko - Rusko 3:6 (0:4, 2:1, 1:1)

Góly: 28. Aterius (Sylvegard), 39. Bemström (Zetterlund, Brännström), 54. Hugg (Lundreström) - 4. Svečnikov (Lipanov), 6. Čechovič (Svečnikov, Baranov), 11. Lobanov (Šaškov, Marušev), 15. Svečnikov (Lipanov, Samorukov), 27. Marušev (Samorukov, Lobanov), 48. Koston (Bicadze, Aleksejev).

Rozhodovali: Kubuš, J. Konc - Stanzel, Výleta, vylúčení: 5:2 na 2 min., navyše Wenblom a Zetterlung 5+DKZ za údery - Samorukov 10 min za napadnutie hlavy a krku, Kostin a Aleksejev 5+DKZ za údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 412 divákov

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Česko premiérovo vyhralo Memoriál Ivana Hlinku, vo finále zdolalo USA