Vyradila veľké favoritky. Portoričanka senzačne ovládla tenisový turnaj v Riu

Monica Puigová neprehrala vo dvojhre v Riu ani jeden zápas. V ceste za titulom vyradila viaceré favoritky. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. aug 2016 o 01:12

Zahodila raketu, tešila sa. Mladá portorická tenistka nemohla uveriť úspechu, ktorý dosiahla.

RIO DE JANEIRO. Portorická tenistka Monica Puigová získala senzačne zlatú medailu vo dvojhre na olympijskom turnaji v Riu de Janeiro.

Vo finále po výbornom výkone zdolala druhú nasadenú Nemku Angelique Kerberovú 6:4, 4:6, 6:1 a dosiahla životný úspech. Puigová sa zároveň stala historicky prvou športovkyňou z karibskej krajiny s najcennejším olympijským kovom.

Bronz patrí Češke Petre Kvitovej.

Monica Puigová, nová olympijská šampiónka.
Monica Puigová, nová olympijská šampiónka. (Autor: TASR/AP)

Puigová predviedla v brazílskom veľkomeste spanilú jazdu.

Na ceste za titulom deklasovala úradujúcu šampiónku Roland Garros Španielku Garbine Muguruzovú Blancovú, v semifinále si poradila s Kvitovou a v rozhodujúcom dueli získala skalp víťazky tohtoročného Australian Open.

"Nemôžem uveriť, čo sa práve stalo. Je to proste úžasné. Viem, že si to moja krajina veľmi váži a túžila som jej toto zlato venovať. Nemenila by som spôsob, akým som vyhrala," citovala americká televízia CNN slová Puigovej

Kerberová nevyužila šancu stať sa druhou zlatou nemeckou olympijskou medailistkou v ženskej dvojhre po legendárnej Steffi Grafovej, ktorá triumfovala na OH 1988 v Soule.

Puigová od úvodu zápasu proti Kerberovej potvrdzovala, že jej postup do finále nebol dielom náhody.

Portoričanka hrala rýchlo a agresívne, dokázala Kerberovú pretlačiť v dlhých výmenách od základnej čiary. Za stavu 5:4 po víťaznom bekhendovom longlajne prelomila podanie súperky a prvý set získala vo svoj prospech.

Kerberová vo finále bojovala, napokon tretí set jasne prehrala.
Kerberová vo finále bojovala, napokon tretí set jasne prehrala. (Autor: TASR/AP)

"Prirodzene to nie je tá medaila, ktorú som si želala. Išla som na zlato, ale nepodarilo sa. Som smutná, ale napriek tomu hrdá, ako som zvládla tento týždeň," povedala po finále Kerberová.

Pred začiatkom druhého dejstva zamierila Kerberová do šatne.

Prestávka jej pomohla a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Puigová síce v ďalších minútach zmazala manko, no koncovka patrila Kerberovej, ktorá v desiatom geme premenila v poradí piaty setbal.

Tretie dejstvo však bolo jasne v réžii Puigovej, ktorá drvila favoritku z forhendu i bekhendu a po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 5:0. Kerberová síce odvrátila hrozbu "kanára", no za stavu 5:1 premenila Puigová v poradí štvrtý mečbal, keď predtým otočila z 0:40.

Dvojhra žien - finále:

Monica Puigová (Port.) - Angelique Kerberová (2-Nem.) 6:4, 4:6, 6:1

Domov»Tenis»Vyradila veľké favoritky. Portoričanka senzačne ovládla tenisový turnaj v Riu