Košiciam nevyšiel vstup do Ligy majstrov, prehrali s Bernom

Vľavo brankár Košíc Miroslav Kopřiva, uprostred úvodný gól strieľa hráč Bernu Luca Hischier, vpravo Lukáš Matejka (Košice) (Autor: TASR)
TASR|16. aug 2016 o 20:44

Košičania sa v druhom zápase Ligy majstrov predstavia už v sobotu 20. augusta.

Liga majstrov 2016/17 (M-skupina)

HC Košice - SC Bern 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Góly: 31. Hričina (Dudáš, Šmach), 45. Boltun (Hričina), 54. Varga (Boltun, Dudáš) - 2. Hischier (Noreau, Berger), 21. Moser (Plüss), 35. Bodenmann. 41. Moser (Untersander, Blum), 53. Berger (Hischier, Plüss), 58. Arcobello (Rüfenacht).

Rozhodovali: Zrnič (Slov.), Baluška - Korba, Výleta (všetci SR), vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Milý (Koš.) 2+10 min. za napadnutie zozadu, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0.

HC Košice: Kopřiva - Deyl, Vašíček, Dudáš, Šmach, Šedivý, Matejka, Jankovič - Bicek, Klíma, Bartánus - Spilar, Suja, Bartoš - Hovorka, Hruška, Varga - Boltun, Hričina, Milý - Šoltés

SC Bern: Genoni - Blum, Kamerzin, Jobin, Untersander, B. Gerber, Noreau, Kreis, J. Krueger - Bodenmann, Ebbett, Moser - Rüfenacht, Arcobello, Scherwey - Berger, Plüss, Hischier - Müller, Reichert, Randegger

KOŠICE. Hokejisti HC Košice prehrali vo svojom prvom zápase v M-skupine Ligy majstrov so švajčiarskym tímom SC Bern 3:6.

Švajčiarskemu majstrovi vyšli najmä úvody všetkých troch tretín, v ktorých dokázal skórovať.

Ako prvý musel zasahovať švajčiarsky brankár Genoni, ktorému však strela Spilara zo záveru prvej minúty nenarobila problémy. Naopak košický brankár Kopřiva inkasoval už z prvej strely Bernu, keď sa Hischier zbavil obrancu Šedivého a dostal puk do bránky domácich - 0:1.

Košičania sa snažili o gólovú odpoveď, ale hráči Bernu zastavovali útočné snahy Košičanov už v zárodku. Hostia neprestávali hroziť a ťažili najmä z pozičných chýb domácich vo vlastnom pásme. V 10. minúte mohol poistiť náskok hostí Rüfenacht, spomedzi kruhov však nenamieril presne.

Zľava hráč Košíc Jiří Bicek, Beat Gerber a Luca Hischier (obaja Bern).
Zľava hráč Košíc Jiří Bicek, Beat Gerber a Luca Hischier (obaja Bern). (Autor: TASR)

Krátko na to sa domáci nielenže ubránili oslabeniu, ale v početnej nevýhode mohli aj skórovať. Bartánus však v krátkom úniku nemal puk ideálne pod kontrolou a Genoniho neprekvapil. V 17. minúte brankár hostí neskrotil puk, ale Varga ho nestihol dostať do bránky.

Aj úvod druhej časti vyšiel hosťom ideálne. Druhú časť začali presilovkou pri vylúčení Dudáša a po 55. sekundách ju využili, keď Plüssovu strelu nechytateľne tečoval Moser - 0:2. Švajčiarsky tím bol v hernej pohode, naopak Košičania sa len zriedkavo dostávali na dostrel Genoniho bránky.

V popredí hráč Košíc  Gabriel Spilar, v pozadí hráč Bernu Ramon Untersander
V popredí hráč Košíc Gabriel Spilar, v pozadí hráč Bernu Ramon Untersander (Autor: TASR)

V 29. minúte mali hostia ďalšiu presilovku a po strele obrancu Bluma zachránila domáceho brankára pravá žŕdka. Z následného protiútoku mohol znížiť Bartánus, ale ani vo svojom druhom brejku nebol úspešný. V 31. minúte sedel na trestnej lavici skúsený Švajčiar Plüss a Košičania to využili.

Dudáš nahodil puk od modrej čiary a švajčiarskeho brankára zmiatol Hričinov teč - 1:2. O štyri minúty však hostia znovu zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Obrana domácich dala príliš veľa priestoru Bodenmannovi, ktorý zblízka prekonal Kopřivu - 1:3.

V 43. sekunde tretej tretiny hostia nadviazali na tradíciu vydarených úvodov tretín a pridali štvrtý gól. V presilovke mal brankár Kopřiva zakrytý výhľad a Moser zvýšil na 1:4.

Uprostred hráč Košíc Tomáš Hričina, druhý zľava brankár Bernu Leonardo Genoni.
Uprostred hráč Košíc Tomáš Hričina, druhý zľava brankár Bernu Leonardo Genoni. (Autor: TASR)

Domáci sa nevzdávali ani za trojgólového manka a divákov i hráčov nabudil gól Boltuna. Košický útočník sa v 45. minúte šikovne presadil cez obrancu Jobina a z ostrého uhla prekvapil Genoniho - 2:4.

Na Košičanoch bola viditeľná snaha o ďalší gól, ale po sérii nedotiahnutých ofenzívnych akcií prišiel trest. V 53. minúte v nenápadnej akcii Berger strelou od modrej čiary prekvapil Kopřivu - 2:5.

Domácim však vychádzali presilovky a v 54. minúte upravil Varga na 3:5. Skóre zápasu uzavrel v presilovej hre v 59. Arcobello, ktorý upravil na 3:6.

Košičania sa v druhom zápase Ligy majstrov predstavia už v sobotu 20. augusta, keď v domácej Steel aréne privítajú rakúsky Black Wings Linz.

Hlasy:

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Zaostávali sme po fyzickej stránke a aj v ďalších aspektoch. Slabšie sme korčuľovali, mali sme veľa prehraných súbojov, po ktorých sme inkasovali góly. Jediným pozitívom bola presilová hra, v ktorej sme dali tri góly. To však napokon proti silnému tímu Bernu nestačilo."

Kari Jalonen, tréner SC Bern: "Veľmi dobre sme sa na tento zápas pripravili. Boli sme silní s pukom a celkovo sme hrali podľa našich predstáv. Počas hry päť na päť sme boli lepším mužstvom. Bol to kvalitný zápas, ktorý sa musel páčiť aj divákom."

Marek Bartánus, útočník HC Košice: "Chceli sme čo najdlhšie držať nerozhodný výsledok, ale inkasovali sme už v druhej minúte. Súper dokázal trestať naše chybičky. Bolo tam však aj niekoľko pozitív, napríklad využité presilovky. Škoda nevyužitých šancí, aj ja sám som mal dve, ktoré ma mrzia. Musíme to však hodiť za hlavu a sústrediť sa na sobotný s Linzom."

Miroslav Kopřiva, brankár HC Košice: "Bern je veľmi kvalitný tím. Majú veľkú silu v ofenzíve, vypracovali si veľa gólových príležitostí. Škoda, že sme sa za stavu 1:2 nechytili, mali sme nejaké šance. Aj za stavu 2:4 sme ešte žili, ale už sme to nedokázali zvrátiť."

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Košiciam nevyšiel vstup do Ligy majstrov, prehrali s Bernom