Preteky v triatlone ovládli britskí bratia, Varga skončil jedenásty

Richard Varga počas pretekov v Riu.
Richard Varga počas pretekov v Riu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. aug 2016 o 21:34

Slovenský reprezentant sa pohyboval na čele pretekov po plaveckej aj cyklistickej časti, v behu ale zaostal.

RIO DE JANEIRO, BRATISLAVA. Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil vo štvrtkovej olympijskej súťaži mužov v Riu de Janeiro jedenástu pozíciu. Časom 1:47:17 hodiny zlepšil 22. priečku spred štyroch rokov.

Suverénnym víťazom sa stal britský obhajca z Londýna 2012 Alistair Brownlee za 1:45:01 hodiny, Varga za ním zaostal o 2:16 minúty.

Druhý bol Brownleeho brat Jonathan, ktorý si na predchádzajúcich olympijských hrách pripísal bronz. Ten v Brazílii získal Henri Schoeman z Juhoafrickej republiky.

Štartovalo 55 pretekárov, do cieľa sa nedostala pätorka. Varga rovnako ako v Londýne ovládol plaveckú časť na 1500 metrov, v ktorej dosiahol medzičas 17:18 minúty.

Tiež po cyklistickom úseku (38,48 km) priviedol na čele desaťčlennú skupinu lídrov, klesol až v záverečnom desaťkilometrovom behu.

"Bolo to o niečo lepšie ako v Londýne. Prvá časť pretekov mi vyšla podľa očakávania, vyplával som prvý. Trochu som to potrhal, ale neviem presne, aké tam boli rozdiely. Plávanie bolo ľahšie ako som si predstavoval. V cyklistickej časti všetci vzorne spolupracovali. Ja som sa prvé dve kolá snažil si to kontrolovať, aby som sa nedostal do problémov. Môj pocit sa zlepšoval a snažil som sa, aby som mal väčší náskok na druhú skupinu. V bežeckej časti som sa na prvej päťke nevedel rozbehnúť a druhých päť kilometrov som si len hrýzol do jazyka a šiel cez hranu, aby som skončil do desiatky. Chýbalo mi však jedno miesto. Blízko desiatky, ale na viac to dnes nebolo," skonštatoval Richard Varga.

Triatlonista Richard Varga dobieha do cieľa: fotogaléria

18.8.2016

Dvojnásobný majster sveta Alistair Brownlee je prvým triatlonistom v 16-ročnej olympijskej histórii tohto športu, ktorému sa podarilo obhájiť zlatú medailu.

"S bratom sme tlačili jeden druhého do maxima. Jonny mal formu, preto som si nemohol byť istý víťazstvom. Záver bežeckého úseku mi však vyšiel. Utvoril som si dostatočný náskok a keď som vbiehal na modrý koberec, bol som šťastný. Vedel som, že môj náskok je dostatočný, preto som sa mohol už dopredu tešiť. To sa už pravdepodobne nikdy nestane," povedal pre BBC držiteľ zlata Alistair Brownlee.

11. Richard VARGA (SR) +2:16

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.

Domov»Ďalšie športy»Preteky v triatlone ovládli britskí bratia, Varga skončil jedenásty