Stoch doviedol Fenerbahce k víťazstvu dvomi gólmi

Za Fenerbahce odohral celý zápas aj stopér Martin Škrtel.
Za Fenerbahce odohral celý zápas aj stopér Martin Škrtel. (Autor: facebook/Fenerbahce)
TASR|18. aug 2016 o 22:22

Celý duel v drese Fenerbahce absolvoval kapitán národného mužstva SR Martin Škrtel.

BRATISLAVA. Futbalisti tureckého klubu Fenerbahce Istanbul triumfovali vo štvrtkovom domácom prvom stretnutí play off o účasť v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2016/2017 nad švajčiarskym tímom Grasshoppers Zürich rozdielom triedy 3:0 aj zásluhou dvoch gólov Miroslava Stocha.

Slovenský reprezentant zasiahol do zápasu v 68. minúte, strelecky sa presadil už štyri minúty po príchode na ihrisko a svoj druhý zásah pridal v nadstavenom čase. Celý duel v drese Fenerbahce absolvoval kapitán národného mužstva SR Martin Škrtel.

Český FC Slovan Liberec zvíťazil na pôde cyperského AEK Larnaka najtesnejším rozdielom 1:0. V bránke hostí odchytal plných 90 minút Slovák Martin Dúbravka, jeho krajan Igor Súkenník nastúpil za Liberec v 70. minúte.

Stoch režíroval víťazstvo Fenerbahce

Pražská Slavia na vlastnom štadióne podľahla belgickému Anderlechtu Brusel 0:3. Dušan Švento odohral za domácich celé stretnutie, Jaroslav Mihalík sedel na lavičke náhradníkov "zošívaných". Gruzínske Dinamo Tbilisi pod trénerským vedením Juraja Jarábka prehralo s gréckym klubom PAOK Solún rovnakým pomerom.

Viedenská Austria ako premožiteľ trnavského Spartaka z tretieho predkola doma zdolala nórsky Rosenborg Trondheim 2:1. Odvety sú na programe 25. augusta. Z play off do skupín EL postúpi 22 víťazov záverečnej kvalifikačnej fázy, 10 neúspešných klubov z play off LM a 16 priamo nasadených tímov.

sumáre - 1. zápasy play off Európskej ligy UEFA 2016/2017 - štvrtok:

FK Astana - BATE Borisov 2:0 (0:0)

Góly: 70. Kabananga, 80. Nurgalijev

Dinamo Tbilisi - PAOK Solún 0:3 (0:1)

Góly: 20. Matos, 71. Crespo, 83. Pereyra

SönderjyskE - Sparta Praha 0:0

FC Midtjylland - FK Osmanlispor 0:1 (0:1)

Gól: 20. Banggaard (vlastný)

FK Krasnodar - Partizani Tirana 4:0 (3:0)

Góly: 18. Joaozinho (z 11 m), 27. Smolov, 45. Jedrzejczyk, 73. Krasniqi (vlastný)

IFK Göteborg - FK Karabach 1:0 (0:0)

Gól: 56. Albaek

Maccabi Tel Aviv - Hajduk Split 2:1 (1:0)

Gól: 9. Alberman, 77. Scarione - 56. Said

AEK Larnaka - FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Gól: 29. Coufal, ČK: 65. Ortiz (Larnaka) po 2. ŽK

/Martin Dúbravka odchytal za Liberec celé stretnutie, Igor Súkenník nastúpil za hostí v 70. min/

Austria Viedeň - Rosenborg Trondheim 2:1 (0:0)

Góly: 51. Grünwald, 53. Pires - 90.+1 Reginiussen

FK Gabala - NK Maribor 3:1 (1:1)

Góly: 50. a 52. Dabo, 37. Zenjov - 17. Tavares

Slavia Praha - Anderlecht Brusel 0:3 (0:0)

Góly: 49. Sylla, 60. Teodorczyk, 71. Hanni

/Dušan Švento odohral za Slaviu celé stretnutie, Jaroslav Mihalík sedel na lavičke náhradníkov domácich/

Basaksehir Istanbul - Šachtar Doneck 1:2 (0:2)

Góly: 56. Belözoglu (z 11 m) - 24. Cikalleši (vlastný), 41. Kovalenko

Lokomotiva Záhreb - KRC Genk 2:2 (0:1)

Góly: 52. Marič (z 11 m), 59. Fiolič - 35. Bailey (z 11 m), 47. Samata

Vojvodina Novi Sad - AZ Alkmaar 0:3 (0:2)

Góly: 32. a 83. Wuytens, 45.+2 Friday

Fenerbahce Istanbul - Grasshoppers Zürich 3:0 (1:0)

Góly: 72. a 90.+2 STOCH, 4. Chahechouhe

/Martin Škrtel odohral za Fenerbahce celé stretnutie, Miroslav Stoch nastúpil v 68. min a v 72. a 90.+2 min dal gól/

Panathinaikos Atény - Bröndby Kodaň 3:0 (1:0)

Góly: 45.+2 a 82. Berg, 54. Ledesma (z 11 m), ČK: 33. Crone po 2. ŽK, 50. Ronnow (obaja Bröndby)

Astra Giurgiu - West Ham United 1:1 (0:1)

Góly: 83. Alibec - 45. Noble (z 11 m)

KAA Gent - Škëndija Tetovo 2:1 (1:1)

Góly: 45.+2 Matton, 90.+2 Coulibaly - 9. Ibraimi

Sassuolo Calcio - Crvena Zvezda Belehrad 3:0 (2:0)

Góly: 17. Berardi, 41. Politano, 69. Defrel

FC Arouca - Olympiakos Pireus 0:1 (0:1)

Gól: 27. Seba