Slovanu úvod sezóny KHL nevychádza, nezvládol ani druhý zápas

Hokejisti Slovana prehrali aj druhý zápas.
Hokejisti Slovana prehrali aj druhý zápas. (Autor: Facebook - HC Slovan Bratislava)
Sportnet|24. aug 2016 o 21:06

Po utorňajšej prehre 1:2 v Kazani nestačili hokejisti slovenského tímu ani na Ladu Togliatti. Neuspeli po výsledku 2:5.

KHL - streda:

Lada Togliatti - Slovan Bratislava 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Góly: 10. Bočarov (Sotnieks, Šenfeld), 19. Achmetov (Strelcov, Sinicyn), 51. Krysanov (Filatov), 59. Bumagin (Filatov), 60. Johansson (Filatov) - 54. Taffe (Jeglič, Nedorost), 54. Cheechoo (Plastino).

Rozhodovali: Ravodin, Sojin - Gordenko, Tomilo, vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše Belousov (Lada) 5 min.+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Lada: Ježov - Sotnieks, Gurkin, Bolšakov, Maleňkich, Korjagin, Sinicyn - Bumagin, Johansson, Filatov - Belousov, Krysanov, Demagin - Šenfeld, Komarov, Bočarov - Zernov, Achmetov, Strelcov - Mokšancev

Slovan: Brust - Kundrátek, Meszároš, Švarný, Plastino, Starosta, Luža, Pokorný - Cheechoo, Taffe, Chipchura - Jeglič, Nedorost, Valský - Lušňák, Viedenský, Skalický - Kubalík, Zigo, Hlinka - Šiška

TOGLIATTI. Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli ani vo svojom druhom zápase nového ročníka KHL. Vo štvrtok prehrali na ľade Lady Togliatti 2:5.

V stretnutí si vypracovali viacero sľubných príležitostí, ale skvelého brankára Iľju Ježova prekonali až stavu 0:3. Presadili sa letné zámorské posily Jeff Taffe a Jonathan Cheechoo. Na zvrat však už bolo neskoro.

Naopak, domáci ešte výhru poistili dvoma gólmi.

Bratislavčania okrem bodov prišli aj o obrancu Tomáša Starostu, ktorého po zákroku Georgija Belousova v tretej tretine odniesli z ľadu na nosidlách.

Slovenský zástupca v nadnárodnej súťaži tak stále čaká na prvý bod v sezóne. Už v utorok nestačil na Ak Bars Kazaň, ktorému podľahol 1:2.

Po krátkom dvojzápasovom tripe sa zverenci trénera Miloša Říhu vracajú domov. Prvý domáci duel v ročníku 2016/2017 ich čaká v pondelok 29. augusta, keď na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu privítajú o 19.00 h Torpedo Nižnij Novgorod.

Hlas po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Druhý zápas po sebe vonku, druhá prehra. Začiatok sme prespali, urobili sme niekoľko chýb, po ktorých sme inkasovali. Hra sa následne vyrovnala, no dnes sme sa v dvoch tretinách takmer nedostávali do šancí. Tie prišli až v tretej tretine. V nej sme hrali nátlakový hokej, stiahli sme výsledok na 3:2, no po hrubej chybe prišiel štvrtý, rozhodujúci zásah."

KHL  2016/2017
25.08.2016 o 17:00
Togliatti
5:2
(2:0, 0:0, 3:2)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 10. Bočarov (Sotnieks, Šenfeld), 19. Achmetov (Strelcov, Sinicyn), 51. Krysanov (Filatov), 59. Bumagin (Filatov), 60. Johansson (Filatov) – 54. Taffe (Jeglič, Nedorost), 54. Cheechoo (Plastino). Rozhodca: Ravodin, Soin – Gordenko, Tomilo.
S konštatovaním, že bratislavský Slovan na prvé body v sezóne stále iba čaká, sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a želáme vám príjemný zvyšok dňa.
Zápas sa skončil. Tretia tretina sa pre Slovan vyvíjala veľmi pozitívne, belasí boli strelecky jasne aktívnejší, súpera poriadne zatlačili a dokázali znížiť na 2:3 zo svojho pohľadu, ale po vylúčeniach v závere zápasu ešte dvakrát inkasovali a na body napokon nedosiahli.

Z ľadovej plochy museli lekári v 45. minúte po zákroku Belousova na nosidlách odniesť Tomáša Starostu. Domáci hráč dostal za narazenie na mantinel trest 5 minút + do konca zápasu.
59:19
Meszároš sa vracia na ľadovú plochu a Slovan hrá so štyrmi korčuliarmi.
59:19
goalTogliatti dáva gól!
Hokejisti Lady vužívajú dvojnásobnú presilovku a do Brustovej siete pridávajú aj piaty gól. Do štatistík sa zapísal MIKAEL JOHANSSON, Nikita Filatov si pripísal už svoju tretiu asistenciu v zápase.
58:54
Slovan sa dokonca v závere stretnutia bude musieť brániť v trojici. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za hákovanie Jeff Taffe.
58:50
Slovan svojho súpera jednoznačne prestrieľal, ale na body nesiahne ani dnes. Belasí sa musia v závere brániť, pred nami je posledná minúta riadnej hracej doby i celého zápasu.
58:04
Aj ihneď po góle sa bude Slovan brániť. Dvojminútový trest za hákovanie inkasuje skúsený obranca Andrej Meszároš. Dnes je to už jeho tretie vylúčenie v zápase.
58:04
Slovan hrá od tejto chvíle v plnom počte a Skalický si bude mať čo vyčítať. Belasí inkasovaním štvrtého gólu pravdepodobne stratili nádej na bodový zisk.
58:04
Skalického trest sa skončil, ale nie za okolností, aké by si Slovan želal ALEXANDR BUMAGIN využil početnú prevahu a vedenie Lady zvýšil na 4:2. Asistencia: Nikita Filatov.
57:22
Lada sa v útoku stále nevie usadiť. Slovanisti puk za pukom vyhadzujú spred Brusta a čakajú na koniec Skalického trestu.
56:50
Slovan vyhadzuje puk spoza vlastnej bránky. Belasí začali hru v početnej nevýhode veľmi dobre.
56:05
Toto ale belasým vôbec nepomôže. Slovan sa bude dve minúty brániť, na trestnú lavicu smeruje za nedovolené bránenie útočník Pavol Skalický.
54:00
Slovan je späť v hre a bojuje o bodový zisk! Do konca riadnej hracej doby tohto zápasu ostáva presne šesť minút.
53:41
goalSlovan Bratislava dal gól!
Tak toto je neuveriteľné! Zverenci trénera Říhu prelomili streleckú smolu a vzápätí pridávajú aj druhý presný zásah. Do štatistík sa tentokrát zapisuje JONATHAN CHEECHOO. Asistencia: Nick Plastino.
53:13
Lada sa počas svojej početnej nevýhody neubránila a od tejto chvíle hrá v plnom počte.
53:13
Belasí sú späť v hre! Brankár Brust vykorčuľoval na striedačku a Slovan hru šiestich proti štyrom využil. Po prihrávke Jegliča sa presadil JEFF TAFFE. Asistencie: Žiga Jeglič, Václav Nedorost.
52:07
Lada sa bude musieť brániť! Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za nedovolené bránenie strelec posledného gólu Anton Krysanov.
52:03
Belasí vyhrali buly vo svojej útočnej tretine a ihneď pálili, ale ani to im nepomohlo. Slovan svojho súpera do tohto momentu prestrieľal vysoko 38:20, ale gólman Ježov drží Ladu nad vodou.
51:00
Hokejisti Slovana prehrávajú rozdielom troch presných zásahov a ak chcú ešte pomýšľať nad bodovým ziskom, tak musia gólovo reagovať čo najskôr. Pre nami je posledných deväť minút riadnej hracej doby.
50:16
Slovan aj napriek veľkému tlaku v presilovke neskóroval a krátko po jej skončení dokonca tretíkrát inkasuje. ANTON KRYSANOV sa dostal do samostatného úniku, položil si Brusta na ľad a pohodlne zakončil do odkrytej časti siete. Asistencia: Nikita Filatov.
49:20
Lada napokon dlhú hru vo vlastnej početnej nevýhode zvládla a od tejto chvíle hrá v plnom počte.
48:12
Pred nami je posledná minúta presilovky Slovana. Hostia sa stále držia na puku a pokúšajú sa potrestať zákrok na Tomáš Starostu, ktorého z ľadu odniesli lekári na nosidlách.
47:05
Domáci hokejisti sa vrhajú do striel súpera, ale bratislavskí hráči vo svojej aktivite neustávajú. Stále sledujeme veľkú snahu zverencov trénera Říhu.
46:33
importantSlovanisti ohrozili súperovu bránku už 33-krát a pokračujú v obrovskom tlaku. Domáca Lada stále zázranče odoláva a skóre sa zatiaľ nemení.
45:50
importantSlovan strieľa z každej možnej pozície. Ježov teraz nevie, kam skôr skočiť!
45:06
Slovanisti sa musia spamätať z nepríjemného pohľadu na svojho spoluhráča, ale zápas pokračuje. Belasí získali puk a držia sa v útočnej tretine.
44:12
importantTomáša Starostu tím zdravotníkov odniesol z ľadovej plochy a jeho spoluhráči sa pokúsia zákerný zákrok pri mantineli potrestať gólom. Pevne veríme, že bratislavský obranca bude v poriadku.
44:12
importantNásledkom zákroku Belusova opúšťa ľadovú plochu na nosidlách Tomáš Starosta! Tak toto je nepríjemný moment, ostáva nám iba veriť, že obranca belasých bude v poriadku.
44:12
Slovan má veľkú šancu na zníženie! Lada sa bude brániť až päť minút, pretože Georgij Belousov inkasoval 5+DKZ za narazenie na mantinel.
44:04
Slovanisti vyhrali ďalšie buly vo svojom útočnom pásme a pokračujú v ofenzívnej aktivite. Na svojom konte majú už 26 streleckých pokusov, zatiaľ čo ich súper zakončil zatiaľ iba 19-krát.
42:50
importantĎalšie nebezpečenstvo pre domáci celok! Slovanisti ostali nasťahovaní v útočnej tretine a na Ježova poslali nebezpeční zakončenie, no domáci gólman si zzračne poradil.
42:06
Bude sa vhadzovať v útočnom pásme Slovana. Belasí sa pokúsia puk udržať pri bránke súpera.
41:20
Slovan svoju prvú presilovku v zápase napokon nevyužil. Domáci Sotnieks je späť na ľadovej ploche a Lada pokračuje v plnom počte.
40:50
Slovan vyhral buly v útočnej tretine a ostáva v pásme. Belasí majú pred sebou záverečnú polminútu hry v početne prevahe.
40:38
Říhovi zverenci dohrávajú presilovku a ihneď po prestávke sa nasťahovali do útočnej tretiny. Hostia to skúsili aj strelecky, ale Ježov puk zachytil a hru prerušil.
Hity: 2:3
Druhá tretina je minulosťou. Diváci v nej presný zásah nevideli, ale fanúšikov belasých môže tešiť vysoká aktivita bratislavského celku. Slovan sa dostal do niekoľkých sľubných príležitostí a súperovi jasne naznačil, že zápas sa ešte neskončil.

Tretia tretina sa začne približne o 18:40.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
Slovan už svoju prvú početnú výhodu v tejto tretine nedokáže zúžitkovať. V dohrávaní presilovky budú zverenci trénera Říhu poračovať po prestávke.
39:20
Domáci tím Lada Togliatti sa bude prvýkrát v zápase brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za hrubosť obranca Kristaps Sotnieks.
38:47
Slovan sa okamžite snaží dostať späť do útoku. Hostia to skúsili po prechode nahodením spoza bránky, ale Ježov sa nenechal zaskočiť.
37:25
Nedorost je späť na ľadovej ploche, Slovan pokračuje v pätici.
36:42
V druhej polovici početnej nevýhody sa už belasí bránia bez závažnejších problémov a puk sa im cez všetky čiary podarilo vyhodiť dvakrát v rade.
36:07
importantLada sa okamžite dostala do gólovej príležitosti! Od mantinelu sa do zakončenia natlačil Demagin, ale Brust ho záračne vychytal.
35:25
Tlak Slovana sa teraz bude musieť prerušiť. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za hákovanie útočník Václav Nedorost.
35:14
Do zakončenia sa napokon dostali aj domáci hokejisti. Po rýchlom protiútoku to skúšal Bočarov, ale neúspešne.
34:20
Slovan už svojho súpera aj prestrieľal, belasí vedú v pomere zakončení 17:15. Ich tlak stále pokračuje.
34:12
importantSlovan Bratislava stupňuje svoj tlak, domáci gólman Ilja Ježov je v posledných minútach pod paľbou striel!
33:50
Hokejisti z Bratislavy stále ostávajú v útočnej tretine a pokúšajú sa tam niečo vymyslieť. Togliatti sa musí brániť.
33:26
Slovanisti to skúsili dvomi zakončeniami v rade, ale neuspeli. Ježov je stále stopercentný.

O 35 minut vstupi #hcslovan do druheho zapasu zakladnej casti @khl 16/17 proti @hc_lada #vernislovanu

Fotka uverejnená používateľom HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

32:44
Slovan vyhral buly v útočnej tretine a ihneď aj zakončil, ale Ježov si dal veľký pozor. Pre belasých to bola trinásta strela v zápase.
32:04
Belasí napokon hru v početnej nevýhode ustáli a od tejto chvíle môžu hrať opäť v plnom počte.
31:47
Slovan drží puk na svojich hokejkách a upokojuje situáciu vo vlastnom oslabení. Belasí môžu kus čiernej gumy odpáliť do bezpečia.
31:10
importantLada sa okamžite usadila v pásme a pred bránkou hostí je teraz poriadne horúco! Slovanisti sa musia obracať, aby dokázali pokryť všetkých hráčov svojho súpera.
30:04
Slovan sa bude opäť brániť. Druhýkrát v zápase odchádza na trestnú lavicu obranca Andrej Meszároš, ktorý sa teraz previnil hákovaním.
28:51
importantLada mohla skórovať aj tretíkrát v zápase! Mokšancev bol na konci protiútoku troch proti jednému, ale skvelý Barry Brust sa dokázal presunúť a puk za svoj chrbát nepustil.
28:05
Slovan hru vyrovnal a už sa nemusí častejšie brániť. Zverenci trénera Říhu držia puk v útočnej tretine a defenzíve svojho súpera poriadne znepríjemňujú život.
27:32
Slovan to teraz skúsil svojím desiatym zakončením v zápase, ale ani z tohto gól nie je. Belasí zatiaľ nedokážu prekvapiť stopercentného gólmana Lady.
26:38
Slovan ešte ostal v útočnej tretine svojho súpera a vyprodukoval ďalšie zakončenie, ale Ježov puk zrazil a následne si ho dokázal postrážiť.
26:13
importantSlovan sa dostal do prečíslenia troch proti dvom, ale na jeho konci úspešne zakročil Ježov. Skóre sa meniť nebude.
25:49
Aktuálne štatistiky:
Góly: 2:0
Strely: 13:9
Vylúčenia: 0:2
25:03
Vhadzovalo sa pred Brustom, ale puk získali na svoje hokejky hráči Slovana. Slovenský zástupca bude môcť založiť novú útočnú akciu.
24:10
Slovan prečkal aj svoju druhú početnú nevýhodu a môže pokračovať v plnom počete. Belasí sa pokúsia presunúť do útoku a znížiť dvojgólovú stratu.
23:10
Puk neopúšťa obranné pásmo Slovana, ale Lada sa k presilovkovému zakončeniu stále nevie dostať.
22:50
Lada sa v úvode presilovky nasťahovala do útočnej tretiny a pokúša sa prekvapiť Brusta. Slovan sa musí vytrvalo brániť.
22:10
Slovan sa bude druhýkrát v zápase brániť. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za podrazenie skúsený obranca Andrej Meszároš.
21:54
Ruskí hokejisti sa presunuli do útočnej tretiny, kde si vypýtali a neskôr aj vyhrali vhadzovanie a pokúsia sa ohroziť Brusta. Slovan sa stiahol do obrany.
21:11
Hráči Lady si prevzali puk na svoje hokejky a budú rozohrávať z vlastnej obrannej tretiny.
20:43
importantSlovan vstúpil do druhej tretiny okamžitou ofenzívnou snahou. Belasí po 43 sekundách aj nebezpečne vystrelili, ale Ježov si stále drží čisté konto.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je minulosťou. Aktívnejšie do nej vstúpili domáci hokejisti, ktorí sa v 10. minúte ujali vedenia zásluhou Bočarova a v 19. minúte svoj náskok navýšili po góle Achmetova. Slovan sa musel raz brániť, ale belasí Plastinove vylúčenie prečkali bez inkasovania. Oba presné zásahy tak padli v hre v plnom počte na oboch stranách.

Druhá tretina sa začne približne o 17:47.
19:51
Do konca úvodnej periódy ostáva už iba nikoľko sekúnd. Slovan odíde do šatní s dvojgólovou stratou.
19:00
Pred nami je záverečná minúta tejto tretiny. Slovan zbrane ešte neskladá a pokúsi sa o kontaktný gól do šatne.
18:42
Domáci hokejisti pridávajú druhý presný zásah a zvyšujú svoje vedenie na 2:0! Lada teraz vyšachovala obranu Slovana, na pravej strane bol pripravený RAFAEL ACHMETOV a prudkou strelou do odkrytej časti siete sa mýliť nemohol. Asistencie: Alexandr Strelcov, Dmitrij Sinicyn.
16:00
Góly: 1:0
Strely: 10:6
15:33
Hra sa teraz presunula do stredu klziska, Oba celky totiž bojujú o puk v strednom pásme.
14:40
Lada by sa aj rada dostala do nejakého protiútoku, ale Slovan teraz ostáva nasťahovaný v útočnej tretine a pokúša sa o vyrovnanie. Domáci celok zatiaľ odoláva.
13:55
importantSlovan sa okamžite presunul do pásma svojho súpera a pokúša sa tam niečo vymyslieť. Videli sme tri strelecké pokusy belasých, ale na konci každého bol iba gólman Ježov.
13:10
Slovan dokázal svoju prvú početnú nevýhodu v tomto zápase ubrániť a Plastino už korčuľuje späť na hraciu plochu. Belasí hrajú v plnom počte.
12:10
Slovan sa stále obetavo bráni a pokúša sa pomáhať svojmu gólmanovi. Bratislavskí hokejisti majú pred sebou ešte minútu hry v oslabení.
11:46
Lada sa v úvode presilovky nasťahovala do útočnej tretiny, ale Slovan sa zatiaľ dokáže brániť a puk na Brusta nepúšťa.
11:10
Tak toto je pre Slovan veľmi nepríjemná situácia. Nick Plastino sa dopustil podrazenia a hostia sa budú dve minúty brániť v štvorici.
10:00
Domáci celok sa dokázal presadiť ako prvý a na svoje hokejky tým priniesol dôležitú psychickú pohodu. Budeme zvedaví, ako na to zareagujú belasí.
09:32
Domáci hokejisti sa vďaka väčšej aktivite ujímajú vedenia! Postaral sa o to neúnavný STANISLAV BOČAROV, ktorý dobiedzal pred bánkou a do siete dostal vyrazený puk. Asistencie si pripisujú Kristaps Sotnieks a Anton Šenfeld. Gól padol pri hre v plnom počte na oboch stranách.
07:15
Stretnutie sa začalo v pomalšom tempe, ale hra sa nám už poriadne rozbieha a diváci sa majú na čo pozerať.
07:00
Strely: 5:3
Vylúčenia: 0:0
06:20
Lada ostáva v útoku a jej nepríjemný tlak pokračuje! Domáci tím si teraz puk pohadzovať z hokejky na hokejku a pokúšal sa "vymiešať" Slovan, ale Brust odolal.
05:38
importantDomáci hráči sa v dvojici dostali do pásma súpera a bola z toho zaujímavá príležitosť! Priamo pred bránkou sa ocitol Johansson, ale v zakončení proti Brustovi neuspel.
04:44
Krysanov to priamo spred bránky skúsil tvrdou ranou po ľade, ale Brust si dal aj tentokrát pozor a puk za svoj chrbát nepustil.
03:17
importantSlovan sa dostal do prečíslenia dvoch proti jednému! Z bezprostrednej blízkosti pred bránkou zakončoval Kubalík, ale Ježov si dal obrovský pozor a puk za čiaru nepustil.
02:58
Slovan dokázal hru presunúť na opačnú polovicu klziska a vypýtať si tam vhadzovanie, ale to vyhrali hráči Lady a hostia sa tak do zakončenia nedostanú.
02:31
Bude sa vhadzovať v útočnom pásme domáceho tímu. Gólman Brust musí byť v strehu.
02:31
Domáci zadák Gurkin vystrelil od modrej čiary, ale Slovan bol na puk pripravený a do siete ho nepustil.
01:49
Slovanisti sa v úvode duelu dostali dvakrát do zakončenia, ale domáci brankár pozorne odolal. Prvá dvojminútovka rýchly presný zásah nepriniesla.
00:10
Stretnutie sa začalo. V domácej bránke sa od úvodu predstaví Ilja Ježov, medzi tromi žrďami Slovana prvýkrát v súťažnom zápase tejto sezóny Barry Brust.
00:01

Lada Togliatti: Ježov (Masalskis) – Sotnieks, Gurkin, Bolšakov, Maleňkich, Korjagin, Sinicyn – Filatov, Bumagin, Johansson – Belousov, Krysanov, Demagin – Šenfeld, Komarov, Bočarov – Achmetov, Zernov, Strelcov – Mokšancev.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Meszároš, Kundrátek, Plastino, Švarný, Luža, Starosta, Pokorný – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Nedorost, Jeglič, Valský – Viedenský, Skalický, Lušňák – Zigo, Šiška, Kubalík – Hlinka.

Rozhodca: Ravodin, Soin – Gordenko, Tomilo.
VZÁJOMNÉ ZÁPASY
Slovan sa s Ladou doposiaľ vo vzájomnom zápase stretol štyrikrát. Lepšiu bilanciu z týchto duelov má ruský zástupca, pretože hokejisti z mesta Togliatti vyhrali až v troch prípadoch. Bratislavský tím si jedinú výhru proti tomuto súperovi zabezpečil v úvodnom meraní síl na hosťujúcom klzisku a následne dvakrát prehral doma a raz aj u súpera. V dvoch prípadoch ale išlo o veľmi tesné porážky o jeden gól, jedna z nich sa dokonca zrodila až v samostatných nájazdoch.

Vzájomné zápasy Lady a Slovana:
24.10.2014 Lada – Slovan 3:6
22.12.2014 Slovan – Lada 2:3 sn
11.10.2015 Lada – Slovan 2:1
28.10.2015 Slovan – Lada 2:5
ZRANENIE V TÍME SLOVANA
Slovanisti hneď v úvodnom zápase nového súťažného ročníka prišli o dôležitú letnú posilu. Český útočník Radek Smoleňák inkasoval v 47. minúte od hráča Kazane Zacharčuka úder lakťom pri hre bez puku a z ľadu okamžite odišiel rovno do šatne. Smoleňák podľa prvotných informácií od klubu utrpel zlomeninu kľúčnej kosti a musel odcestovať domov, kde sa podrobí operácii. Hokej si pri takejto diagnóze nezahrá približne dva mesiace. Rozhodcovia Zacharčukov zákrok videli, ale nepotrestali ho.

Hokejisti Slovana sa presunuli do Samary odkial ich caka este hodinova cesta autobusom do Togliatti @khl #vernislovanu

PRVÝ TOHTOSEZÓNNY ZÁPAS SLOVANA
Slovanisti sa v prvom dueli predstavili v Kazani. Úvodná tretina bratislavských hokejistov v ich piatej sezóne v KHL presný zásah nepriniesla, ale vypredaná TatNeft Arena sledovala atraktívny hokej prelievajúci sa zo strany na stranu. Góly začali padať až po prvej zmene strán, a aj keď bol Slovan miestami lepší, inkasoval ako prvý. Lada sa vedenia ujala v 31. minúte zásluhou Varnakova, ktorý do siete dopravil vyrazený puk. Hráči hlavného mesta Tatárskej republiky potom museli čeliť nepríjemne pokračujúcej ofenzívnej aktivite svojho súpera a dopustili sa aj faulu, ale vo vlastnom oslabení hostí doslova šokovali a zásluhou Sekáčovej strely z medzikružia zvýšili na 2:0. Slovan však ani pri dvogólovej strate zbrane nezložil a v rovnakej početnej nerovnováhe zásluhou Švarného delovky znížil na 1:2. Zverenci trénera Říhu sa následne až do samého záveru pokúšali o vyrovnanie, ale ani v hre bez brankára sa im skórovať nepodarilo a body napokon nezískali.
PRVÝ TOHTOSEZÓNNY ZÁPAS LADY
Hokejisti Lady zažili na úvod súťažného ročníka veľký šok a inkasovali už po necelých dvoch minútach hry. V domácom zápase s Medveščakom Záhreb sa gólman Ježov rozhodol pomôcť svojim spoluhráčom s rozohrávkou, ale za bránkou netrafil puk a nechal Katica zakončiť priamo do odkrytej časti siete. Domáci následne rýchlo vyrovnali zásluhou Belousova a po prvej tretine odišli do šatní za stavu 1:1. Po prvej zmene strán sa im podarilo dať aj druhý gól, keď sa strelou z pravého kruhu presadil Komarov, no to bolo zo strany Lady, čo sa gólových zápisov týka, všetko. V zvyšnej časti hry využil Medvedšak dve presilovky a tri body nasmeroval za triumf 3:2 do Záhrebu.
Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní druhého kola KHL. Hokejisti Slovana Bratislava sa v rámci svojho prvého tohtosezónneho triupu predsavia v Togliatti, meste ležiacom na ľavom brehu Volgy, ktoré je od Moskvy vzdialené približne 810 kilometrov na východ.

Slovan odletel do Ruska v pondelok a o deň neskôr absolvoval prvý duel v Kazani, kde prehral 1:2. Po dnešnom zápase sa vráti na Slovensko, kde ho čaká trojica domácich stretnutí. V pondelok 29.8.2016 sa v Bratislave predstaví Torpedo Nižnij Novgorod, v stredu 31.8.2016 HC Soči a v nedeľu 4.9.2016 popoludní uzavrie blok domácich zápasov Slovana súboj so Spartakom Moskva.

Lada má v úvode ročníka na programe tri domáce duely. V tom prvom podľahla Medveščaku Záhreb 2:3, v druhom vyzve práve bratislavský Slovan a následne sa o tri dni neskôr predstaví proti Nižnekamsku. Hokejisti z mesta Togliatti potom absolvujú aj blok duelov na klziskách súperov, keď sa postupne predstavia v Čerepovci, Petrohrade a v Moskve proti CSKA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.