Majster prvýkrát vyhral, Chelsea ani United ešte nezaváhali

Eden Hazard strieľa gól do siete Burnley.
Eden Hazard strieľa gól do siete Burnley. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. aug 2016 o 16:11

O víťazstve Manchestru United na ihrisku Hull City rozhodol až v 92. minúte Marcus Rashford.

LONDÝN. V šlágri tretieho kola anglickej futbalovej Premier League si Tottenham a FC Liverpool podelili body po remíze 1:1.

Prví udreli na štadióne White Hart Lane hostia, ktorí v 43. minúte otvorili skóre gólom Jamesa Milnera z pokutového kopu. Hotspur vyrovnali osemnásť minút pred koncom zásluhou obrancu Dannyho Rosea.

Tottenham remizoval s Liverpoolom: fotogaléria

27.8.2016

Úradujúci šampión Leicester City sa dočkal premiérového víťazstva v ročníku. Doma zdolal Swansea City 2:1. Gólovo sa presadili Jamie Vardy a Wes Morgan.

Leicester nemusel mrzieť nepremenený pokutový kop, keďže hostia dokázali skórovať iba raz zásluhou Leroya Fera.

Chelsea ešte nezaváhala

Hráči FC Chelsea zvíťazili v sobotu na Stamford Bridge nad Burnley 3:0. Skóre duelu otvoril Eden Hazard, v závere prvého dejstva zdvojnásobil vedenie Willian. Na rozdiel triedy uzavrel v závere Victor Moses.

Zverenci trénera Antonia Conteho zatiaľ v novej sezóne nezaváhali.

Vyhral aj Arsenal

Arsenal Londýn vyhral na pôde Watfordu 3:1 a pripísal si prvý triumf v aktuálnej sezóne. Cestu za trojbodovým zápisom otvoril v úvode stretnutia premenenou penaltou Santi Cazorla. Druhý presný zásah pridal Alexis Sánchez.

V nadstavenom čase prvého polčasu sa presadil Mesut Özil. Domáci skorigovali po zmene strán zásluhou Roberta Pereyru, ale zvrátiť nepriaznivý stav už nedokázali.

Premier League - 3. kolo:

Crystal Palace - Bournemouth 1:1 (0:1)

Góly: 90.+ Dann - 11. J. King

Everton - Stoke City 1:0 (0:0)

Gól: 51. Given (vlastný)

/Dionatan Teixeira (Stoke) nefiguruje v zápise o stretnutí/

Tottenham Hotspur - FC Liverpool 1:1 (0:1)

Góly: 72. Rose - 43. Milner (11m), 31.211 divákov.

Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp (vľavo) sa pred začiatkom zápasu zdraví s koučom Tottenhamu Mauriciom Pochettinom. (Autor: TASR/AP)

FC Chelsea - Burnley 3:0 (2:0)

Góly: 9. E. Hazard, 41. Willian, 89. V. Moses

Leicester City - Swansea City 2:1 (1:0)

Góly: 32. Vardy, 52. W. Morgan - 80. Fer

Watford - Arsenal 1:3 (0:3)

Góly: 57. R. Pereyra - 9. Santi Cazorla (z pok. kopu), 40. A. Sánchez, 45.+ Mesut Özil

Alexis Sánchez (vľavo na trávniku) strieľa gól do siete Watfordu.
Alexis Sánchez (vľavo na trávniku) strieľa gól do siete Watfordu. (Autor: SITA/AP)

Southampton - Sunderland 1:1 (0:0)

Góly: 85. J. Rodriguez - 79. J. Defoe (z pok. kopu)

Hull City - Manchester United 0:1 (0:0)

Gól: 90.+2 Rashford, 24.560 divákov.

Domov»Futbal»Anglicko»Majster prvýkrát vyhral, Chelsea ani United ešte nezaváhali