Slovan zdolal aj Soči. Hviezdou zápasu bol brankár Brust

Hlavným mužom zápasu je zatiaľ brankár Slovana Barry Brust.
Hlavným mužom zápasu je zatiaľ brankár Slovana Barry Brust. (Autor: TASR)
Sportnet|30. aug 2016 o 07:39

Slovan zvíťazil aj v druhom domácom zápase sezóny, s HK Soči 3:1. Hlavným strojcom úspechu bol kanadský brankár Barry Brust, ktorý predviedol 38 zákrokov.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nezaváhali ani v druhom tohtosezónnom domácom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď v stredu večer zdolali HK Soči 3:1.

Zverenci trénera Miloša Říhu premiérovo zdolali tím od Čierneho mora, v predchádzajúcich štyroch vzájomných súbojoch ťahali za kratší koniec.

Slovanu vyšla prvá tretina a ujal sa vedenia presilovkovými gólmi obrancov Patrika Lužu a Ivana Švarného.

Patrik Luža sa teší z prvého gólu Slovana v sieti Soči.
Patrik Luža sa teší z prvého gólu Slovana v sieti Soči. (Autor: TASR)

Za hostí skorigoval v 46. min takisto v početnej výhode Ben Maxwell. Vzápätí rozhodcovia neuznali gól Jakuba Valského, pretože ho dosiahol vysokou hokejkou, čo odporuje pravidlám. Gólovú bodku za stretnutím dal pri power play súpera Pavol Skalický.

Slovan má po štyroch stretnutiach na svojom konte šesť bodov (skóre 13:12) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 8. miesto.

Najbližšie sa "belasí" predstavia v nedeľu 4. septembra opäť doma proti Spartaku Moskva. Duel sa začne netradične už o 14.30 h.

HC Slovan Bratislava - HK Soči 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 7. Luža (T. Zigo, Valský), 18. Švarný (Viedenský), 59. Skalický (Lušňák, A. Meszároš) - 46. Maxwell (Fantenberg, O'Dell)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: , presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Olenin - Gordenko, Sysujev, 8697 divákov

Zostavy:

Slovan: Brust - Plastino, Švarný, Meszároš, Luža, Kundrátek, Marek Ďaloga - Skalický, Viedenský, V. Nedorost - Cheechoo, Taffe, Chipchura - Valský, T. Zigo, Kubalík - Vopelka, Lušňák, J. Šiška

Soči: Barulin - Mamašev, Mamkin, Ibragimov, Fantenberg, S. Kuznecov, Gorochov - Ščegoľkov, Ignatuškin, I. Krikunov - Petersson, Maxwell, Skačkov - Tolpeko, O'Dell, Levickij - Padakin, Tomilin, Deľnov

Aktívny Slovan si aj pred zrakmi hráčov futbalovej reprezentácie SR veľmi skoro "vypýtal" niekoľko presiloviek, hostia hrali dlhší čas oslabení aj o dvoch korčuliarov.

Na zápasa Slovana sa prišla pozrieť aj futbalová reprezentácia. Na snímke Róber Mak a Marek Hamšík (Autor: TASR)

Zdalo sa, že "belasí" si na úvodný presný zásah v zápase budú musieť ešte počkať, no obranca Luža vystrelil švihom od modrej čiary a puk skončil až za prekvapeným Barulinom - 1:0.

Aj druhý gól pridal Slovan v početnej výhode - v 18. min Viedenský našiel Švarného a ten prestrelil brankára súpera.

Strelcom druhého gólu Slovana bol obranca Ivan Švarný.
Strelcom druhého gólu Slovana bol obranca Ivan Švarný. (Autor: TASR)

V druhej časti sa hra vyrovnala a hostia od Čierneho mora boli strelecky aktívnejší, no Brust v bránke Slovana predviedol niekoľko výborných zákrokov a skóre sa nemenilo.

Aj tretiu dvadsaťminútovku začali lepšie hokejisti HK Soči a v rýchlom slede si vynútili dve presilovky, dvojnásobnú početnú výhodu potom využil na kontaktný gól Maxwell.

V 50. min síce pridal tretí gól Slovana útočník Valský, ale arbitri ho po porade s videocentrálou neuznali pre nedovolenú hru vysokou hokejkou.

Marek Viedenský v boji s presilou. Zápas nakoniec nedohral.
Marek Viedenský v boji s presilou. Zápas nakoniec nedohral. (Autor: TASR)

V závere hosťujúci tréner siahol k hre bez brankára a gólovú bodku za duelom dal presne minútu pred treťou sirénou Skalický.

Hlasy po zápase:

Patrik Luža (obranca Slovana): "Je úplne jedno, komu to tam padne a kedy, či v presilovke o jedného či o dvoch hráčov. Je dôležité, že sme dali góly. To by sme neboli my, keby sme si to sami nezdramatizovali. Našťastie sa nám to podarilo udržať až do konca a tešíme sa z troch bodov."

Ivan Švarný (obranca Slovana): "Od úvodu druhej tretiny sme sa nevedeli dostať do tempa a po inkasovanom góle sme trochu znervózneli. Upokojil nás tretí gól do prázdnej bránky a sme radi, že si berieme tri body. Doteraz sme Soči nezdolali, ale raz to muselo prísť. Sme radi, že sme zvíťazili a verím, že sa to otočí a Soči nebude môcť dlho zvíťaziť nad nami."

Miloš Říha, tréner Slovana: "Vedeli sme, že Soči vstúpilo dobre do sezóny. My sme nehrali najlepšie, nebol to optimálny výkon. Robili sme veci, ktoré sme si ani nepovedali. Našťastie sme dali v prvej tretine dva góly. V ďalšom priebehu sme sa trápili, ale podržal nás brankár. Viedenský má nastrelený priehlavok a musel ísť na röntgen. Vypadol nám útočník, ktorý je použiteľný do všetkých formácií. Zase sme začali sezónu so zraneniami. Dúfam, že to nebude nič vážne, bol by to už tretí hráč zo základnej zostavy. Ak to s ním dopadne zle, budeme musieť určite riešiť posily. Niečo sme už mali rozpracované, ale nevyšlo to."

Andrej Meszároš, obranca a kapitán Slovana: "Hrali sme celkom dobre prvú tretinu, ale potom nás v druhej a tretej zatlačili. Nehrali sme to, čo sme si povedali. Zbytočne sme strácali puky na útočnej modrej a oni z toho mali prečíslenia. Sami sme si to skomplikovali. Chvalabohu, Barry chytal vynikajúco, udržali sme to a nakoniec vyhrali."

Viačeslav Bucajev, tréner Soči: "Nebol to z našej strany dobrý zápas. Nezvládli sme momenty, ktoré sme mali hrať inak. Nestačilo nám ani dosť presiloviek. Celkove sme to nezvládli."

KHL  2016/2017
31.08.2016 o 19:00
Slovan
3:1
(2:0, 0:0, 1:1)
60' minúta
Soči
Góly a asistencie: 7. Luža (Zigo, Valský), 18. Švarný (Viedenský), 59. Skalický (Lušňák, Meszároš) – 46. Maxwell (Fantenberg, O'Dell). Rozhodca: Gamalej, Olenin – Gordenko, Sysujev. Diváci: 8.697.
Slovan dnes zdolal svojho súpera po výbornom výkone, až na hluché chvíle v druhej tretine, v tej tretine umne bránil, nikam sa bezhlavo neponáhľal a rozhodol gólom do prázdnej bránky. Najlepšími hráčmi vyhlásení: Ben Maxwell a Barry Brust. Pomer striel na svetelnej kocke 22:32. Slovan si právom do tabuľky Západnej konferencie zapíše tri body a vidíme sa spolu v nedeľu, pozor priatelia, kvôli zápasu futbalovej kvalifikácie začíname už od 14:30. Dobrú noc z Bratislavy želá všetkým Vladimír Korduliak.
59:30
Standing ovation a zápas s trojbodovou koncovkou už len dohrávame.
59:00
59:00
goalSlovan Bratislava dal gól!
Tento gól domácim nikto nezoberie, puk do brejku dostal PAVOL SKALICKÝ, ktorý prešiel útočnou modrou a trafiť prázdnu bránku nebol problém. Asistencie: Patrik Lušňák a Andrej Meszároš.
58:45
Cheechoo zachytil prihrávku hostí, puk však poslal len von z pásma.
58:08
importantBarulin na striedačke, Soči má šesť korčuliarov v poli, hrá power play.
58:08
importantOddychový čas hostí, ktorí mobilizujú sily na záver tretej tretiny.
58:08
Puk v lapačke Brusta, kde skončil po strele hráča hostí, keď Soči vyhralo buly.
58:02
Opäť je na malú chvíľku majiteľom puku Brust, Soči stupňuje svoj tlak.
57:20
Maxwell nahodil puk z pravej strany na Brusta, ten ho chcel rozohrať, nerozumel si so spoluhráčmi, ktorí museli následne puk vybojovať, aby ho dostali mimo obranné pásmo.
56:57
O'Dell vystrelil švihom z vrcholov kruhov, bol nepresný a šancu spálil, svoj puk oprel o ochranné sklo za bránkou Brusta.
56:40
Slovan stratil puk za bránkou hostí, aj keď sa ho tam snažil držať čo najdlhšie.
55:30
Hostia sa snažili o rýchly prechod cez modrú a vyrobili ofsajd, ešte štyri minúty a tridsať sekúnd.
54:48
Slovan hral s pukom v pásme hostí, hlavný hru prerušil pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.
54:28
Luža prihrával na modrú Skalickému, no dal mu ťažký puk, ktorý Pavol nespracoval a tak bol Barulin bez práce.
53:38
Domáci v plnom počte, Soči dohrávalo presilovku v pásme domácich, po malej skrumáži puk skončil v moci Brusta, ktorý drží domácich nad vodou.
53:24
Švarný cez celé klzisko poslal nepríjemný puk na Barulina, Konstantin ho cez hokejku zastavil.
53:15
Hostia v plnom počte a začína presilovka HK Soči.
52:15
Luža s Nedorostom sa snažili o útočnú akciu, bez úspechu, predtým sme videli zlú prihrávku Taffeho, Petersson z pravej strany proti Brustovi neuspel.
51:38
Je po presilovke belasých, Plastino hákoval Maxwella, ktorý ušiel belasým, následne došlo aj k ataku na Brusta, tam to bolo podľa arbitrov v poriadku.
51:15
Skalický skončil po súboji na ľade, hlavný posiela von Tolpeka, menší trest dve minúty za hrubosť.
50:31
Od modrej od mantinelu z ľavej strany puk na bránku domácich nahodil Mamašev, Brust ho však efektne zatočil do svojej lapačky.
49:36
50:09
Hostia sa v útočnom pásme previnili prihrávkou rukou, arbitri hru vykázali do stredného pásma.
49:36
importantSlovan dosiahol gól, hostia ho však reklamovali a videorozhodca zápasu im dal za pravdu, gól padol po hre s vysokou hokejkou!
49:14
Zigo prešiel s pukom po ľavej strane a od kruhu vystrelil, Barulinovi v pokľaku puk vypadol z náručia za bránku.
48:25
Petersson strelou po prechode modrou preveril Barryho, ktorý puk poslal späť do hry, Soči v útočnej fáze veľmi nebezpečné.
48:07
Viedenský za pomoci spoluhráčov otrasený sa zdvihol z ľadu a odkorčuľoval na lavičku v sprievode lekára belasých, snáď to nebude nič vážne.
47:40
Luža vystrelil od modrej z ľavej strany, Barulin puk zrazil za svoju bránku, Soči sa nateraz ubránilo a puk má pod kontrolou.
47:03
Z ľavej strany od kruhu pálil Levickij, Brust šiel dole na ľad a puk schoval pod svoje rukavice. Tribúnami opäť znelo mohutné Barry, Barry.
46:43
Petersson vystrelil z pravej strany spoza kruhu, Brust puk poslal na ľavú stranu klziska.
45:43
45:43
goalSoči dáva gól!
Soči zakombinovalo s pukom v pásme, prihrávku z ľavej strany popred bránkovisko na druhú stranu zúžitkoval BEN MAXWELL. Asistencie: Oscar Fantenberg a Eric O'Dell.
44:58
Po buly belasí puk poslali mimo pásmo, Soči bude o chvíľu späť pred Brustom.
44:53
Meszároš vyfasoval dve minúty za podrazenie, Slovan ide do troch na 1:18 času, veríme, že to prežije.
44:40
Signalizované vylúčenie domácich, Barulin na striedačke, šesť mužov na ľade.
44:22
Nedorost vyhodil puk von z pásma a Slovan získava veľmi cenné sekundy zo svojho oslabenia.
44:11
Podrazenie a na trestnú putuje Plastino, presilovka pre Soči.
43:23
Brust má puk v lapačke, ihneď po buly vystrelil tuším že Fantenberg, zmena sa skóre sa neudiala.
42:59
43:21
Ignatuškin sa hnevá sám na seba, vystrelil z pravého kruhu, Ďaloga puk cez svoju hokejku poslal na ochrannú sieť.
42:59
Delnov vystrelil z pravej strany a Brust puk vyrazil späť do hry, potom likvidoval puk od modrej z pravej strany a zaľahol ho v bránkovisku, aby zožal potlesk publika.
41:21
Domáci v plnom počte, Slovan delené oslabenie prežil bez ujmy.
40:59
Šanca hostí, strelca som síce nevidel, no Brust cez svoju hokejku puk vyrazil späť do hry a defenzíva belasých puk upratala mimo svoje pásmo.
40:35
Soči domácich v pásme nezamklo, Plastino sa dostal k puku a okamžite ho poslal von z pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:54.
V druhej tretine sme gól nevideli, no videli sme pekné šance na oboch stranách, najmä Soči bolo blízko k úspechu, dnes výborný Barry Brust však likvidoval jeden puk za druhým a veríme, že tomu tak bude aj v tretej tretine, ktorú Soči začne svojou presilovou hrou. Pomer striel medzi žrde podľa kocky po dvoch tretinách 19:18.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:21
Luža za hákovanie opustil hraciu plochu, presilovku si zahrá súper belasých zo Soči.
39:21
importantSignalizované vylúčenie hráča domácich, Barulin vonku, šiesti hostia na ľade, z medzikružia strela Tolpeka a v bránkovisku nepriestrelný Barry Brust!
38:51
Zigo zaváhal, keď svojim pukom z vrcholu medzikružia prestrelil bránku súpera.
36:44
37:49
Ščegolkov dostal puk na ľavú stranu a mal pred sebou odkrytú časť bránky domácich, svoj puk však poslal za bránku Brusta.
36:44
importantSlovan založil útočnú akciu na konci ktorej bola pekná strela z hokejky Kubalíka, Barulin rovnako ako je náprotivok v pokľaku puk likviduje vo svojom výstroji.
35:17
36:04
importantZ ľavej strany od kruhu vystrelil príklepom Skačkov a či Petersson, každopádne Brust v pokľaku likviduje ďalší sľubný puk hostí.
35:17
importantZ otočky z medzikružia vystrelil Padakin, Brust šiel do pokľaku a opäť puk zneškodnil.
34:17
importantIbrahimov mal puk na hokejke za pravým kruhom, efektne vystrelil, Brust v rozkľaku puk cez pravý betón do siete nepustil a opäť tak podržal svoj tím.
33:27
Plastino vystrelil švihom od modrej, puk poslal na ochranné sklo a hostia ho následne vyviezli von z pásma.
32:36
Predsa len čiaroví vyhodenie puku z pásma hostí posúdili ako zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po ľavej ruke Barulina.
31:43
Domáci v plnom počte, Soči sa počas presilovky k ničomu vážnejšiemu nedostalo.
31:27
Hostia si v pásme belasých prihrávali rukou, arbitri to postrehli, hru prerušili a vhadzujeme v strednom pásme.
31:14
Skalický vybojoval puk v strednom pásme, po prechode modrou vystrelil, Gorochov puk poslal cez svoju hokejku na ochrannú sieť, Slovan má v oslabení pásmo na vhadzovanie.
30:39
Slovan teraz poslal puk von z pásma cez všetky čiary, sekundy z oslabenia plynú...
30:13
Soči Brusta zatiaľ neohrozilo, Slovan sa dostal na okamih k puku a poslal ho von z pásma.
29:43
Hákovanie v podaní Ďalogu a presilovka pre Soči.
29:12
Valský preveril pozornosť Barulina, jeho puk dokázal gólman v bielom drese poslať na pravú stranu klziska.
28:35
Barulin bol na výlete za bránkou, puk nezachytil, Chipchura ho posielal pred bránkovisko, adresáta v modrom drese však nenašiel.
26:43
27:40
Ofsajd hostí, teraz sme videli pasáž hry, keď puk lietal zo strany na stranu, gólmani na oboch stranách však boli bez práce a ubehol nám akurát tak len čas.
26:43
importantPuk na modrú dostal spoza bránky Ščegolkov, posunul ho vľavo a od kruhu pálil Ignatuškin, Brust šiel do pokľaku a drží sebe naďalej shut-out.
26:03
Presilovka domácich sa skončila, hostia ju ubránili a Barulin sa v bránke veľmi nezapotil, Slovan naďalej drží sľubný dvojgólový brejk.
24:03
Tolpeko fauloval a natlačil jedného z hráčov v modrom drese do Brusta, Slovan hrá presilovku, dve minúty za nedovolené bránenie.
23:45
Taffe to vyskúšal strelou z medzikružia, Barulin puk vyrazil späť do hry.
22:20
22:20
Skrumáž pred bránkou hostí vyriešil Barulin, keď puk schoval do lapačky a ustál aj situáciu pod hradbou tiel hráčov z oboch táborov.
21:30
Hostia zaviezli puk do pásma a s pukom z pravej strany si Barry pri ľavej žrdi hravo poradil.
20:54
Petersson nakorčuľoval s pukom do pásma a posunul ho za ľavý kruh Skačkovovi, ktorý vystrelil, Brust v pokľaku puk schoval do náručia.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:00.
Prvá tretina duelu je minulosťou, Slovan dominoval vo všetkých herných činnostiach a dvomi gólmi si vytvoril slušný minibrejk na celkový úspech. Slovan hral dlhú presilovku päť na tri, nevyužil ju, Luža vsietil už pri štyroch bielych na ľade. Švarný využil presilovku v závere a pri hre v oslabení Slovan hostí do palebnej pozície nepustil. Je to veselé a počkáme si na scenár druhej tretiny. Pomer striel medzi žrde 12:6.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:27
importantMeszárošov puk z pravej strany cieľ nenašiel, s pukom však z ľavej strany medzi kruhy nakorčuľoval Kubalík, ktorý vyprášil Barulinovi betóny, skóre sa teraz ale meniť nebude.
17:35
17:35
Z bránkovej čiary poslal Viedenský diagonálu za pravý kruh, IVAN ŠVARNÝ napriahol a puk sa zatrepotal v sieti Barulina. Asistencia: Marek Viedenský.
16:08
Skačkov hákoval Meszároša a už putuje na lavicu hanby.
16:04
Po zakázanom uvoľnení belasých budeme vhadzovať po pravici Brusta.
15:45
Domáci v plnom počte, Soči hralo chvíľku s pukom na hokejkách v pásme domácich, Slovan mu vytvoriť si palebnú pozíciu však nedovolil.
14:06
Nedorost vyhadzoval puk a trafil do kolena jedného z čiarových, budeme ošetrovať, muselo to byť pekne bolestivé.
13:45
Vopelka dostal dve minúty za hákovanie súpera za bránkou hostí, nuž, Slovan bude hrať v oslabení.
13:00
Valský to skúsil z ľavej strany od kruhu, Barulin aj tento puk dokázal zraziť za svoju bránku.
11:50
importantCheechoo poslal puk na útočnú modrú na ľavú stranu do voľného priestoru Taffemu, ktorý nakorčuľoval na kruh a príklepom preveril Barulina. Barulin puk v pokľaku zrazil za svoju bránku.
11:17
11:17
importantLevickij mal na palici dve dobré šance, spred bránkového priestoru vystrelil, Barry cez betón puk vyrazil pred seba, aby následnú dorážku schoval pod svoje telo.
10:40
Levickij dostal puk na pravý kruh, z jeho vrcholu vypálil puk na bránku domácich, opäť puk letel za bránku Brusta.
09:43
Šiška s Vopelkom založili brejkovú akciu domácich, úspech neslávila a na tribúnach to len tak zašumelo.
09:13
Z medzikružia netrafil priestor bránky domácich Krikunov, ktorý puk poslal na zadný mantinel, Slovan ho dostal pod kontrolu a založil akciu.
07:52
importantNedorost potiahol puk do pásma po ľavej strane a od kruhu vystrelil, Barulin puk vyrazil pred seba, v dorážke neuspel Viedenský, ktorému puk betónom Barulin zrazil do rohu klziska.
07:17
Slovan založil útok, arbitri mu ho však berú pre zakázané uvoľnenie.
06:20
06:20
PATRIK LUŽA svojim švihom z ľavej strany od modrej poslal puk do siete hostí, keď Barulinovi efektne clonil pred bránkoviskom Zigo. Asistencie: Tomáš Zigo a Jakub Valský.
06:16
importantKundrátek dostal puk po ľade na príklep, ktorý realizoval spoza ľavého kruhu, Barulin v pokľaku puk schoval do náručia.
05:38
Soči vyhralo buly a puk poslalo von cez všetky čiary, Slovan sa s pukom ponáhľa späť do pásma hostí.
05:35
Soči so štyrmi hráčmi, Slovan vyrobil dve skrumáže v predbránkovom priestore, Barulin až teraz prikryl skáckajúci puk v bránkovisku pod rukavice.
04:20
Chipchura preveril pozornosť Barulina z pravej strany, Konstantin teraz puk zlikvidoval, Slovan držal hostí v pásme.
03:40
Aj Mamkinovi sa podaril vybros šajby, vyhodil puk na tribúnu a na trestnej traja hráči Soči. Slovan má dlhú presilovku s dvomi mužmi navrch.
03:35
Za vyhodenie puku dostal dve minúty Ibrahimov, Soči ide do troch.
03:16
Viedenský vystrelil švihom z ľavej strany, Barulin puk zrazil za bránku, kde sa k puku letiacemu vzduchom chcel dostať Marek, prihrával rukou, arbitri hru vykázali do stredného pásma.
02:28
Tomilin dostal dve minúty za hákovanie a už sedí na trestnej.
02:28
Zigo ušiel defenzíve hostí, bol však hákovaný a zakončiť efektne nedokázal.
02:04
Tolpeko vystrelil spoza kruhov a dvoch bekov, Barry mal ideálny výhľad, puk lapil do lapačky a ihneď rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
00:47
Slovan hral s pukom v pásme hostí, ktorí vyrobili útok po pravej strane, stratili puk, Slovan prechod do pásma nezvládol, vrátime sa pred Brusta.
00:01
Oba tímy už máme na hracej ploche, vypočujeme si hymny Ruskej federácie a Slovenskej republiky a všetko bude prichystané k úvodnému buly duelu.
Príjemný podvečer z Arény Ondreja Nepelu vám želám, skončila nám rozcvička, chlapci odišli do šatne, kde dostanú posledné pokyny trénerov a o 15 minút to začne. Hostia dnes v bielych dresoch, Slovan klasika modré farby.

HC Slovan Bratislava:

Brust (Pogge) – Švarný, Plastino, Luža, Meszároš, Kundrátek, Ďaloga, Pokorný, Bačik – Nedorost, Viedenský, Skalický – Chipchura, Taffe, Cheechoo – Valský, Zigo, Kubalík – Vopelka, Lušňák, Šiška.

HK Soči:

Barulin (Šikin) – Mamkin, Mamašev, Fantenberg, Ibrahimov, Gorochov, Kuznecov – Krikunov, Ignatuškin, Ščegolkov – Skačkov, Maxwell, Petersson – Levickij, O'Dell, Tolpeko – Padakin, Tomilin, Delnov

Rozhodca:

Gamalej, Olenin – Gordenko, Sysujev
HC Slovan otvoril svoju sezónu dvomi zápasmi na ihriskách súperov. V tom prvom podľahol v Kazani domácemu AK Bars pomerom 1:2, o dva dni neskôr ťahal za kratší koniec v Togliatti, miestnej Lade belasí podľahli 2:5. V pondelok večer to však bolo na domácom ľade o inom, Slovan prehrával s Torpedom Nižnij Novgorod po dvoch tretinách 1:3, no v záverečnej ho sfúkol z ľadovej plochy a po záverečnom klaksóne bol rezultát na svetelnej kocke 7:4. Na rad prichádza druhý domáci zápas a Bratislava uvidí tím HK Soči.

Soči je prístavným a kúpeľným mestom s viac ako 330.000 obyvateľmi. Leží na brehu Čierneho mora a medzi kuriozity sa radí predovšetkým svojou dĺžkou. Soči je dlhé 145 km a tiahne sa od pobrežia Čierneho morapo úpätie Kaukazu. Soči vstúpilo do histórie športu ako usporiadateľ Zimných olympijských hier, ktoré organizovalo na jar roku 2014.

Hokejový tím HK Soči vznikol pred dvomi rokmi, v roku 2014. Vo svojom prvom účinkovaní v siedmej sezóne KHL neodštartoval práve najlepšie, no všetko sa to zlomilo začiatkom novembra a nováčik sa kvalifikoval do play-off súťaže. V prvom kole však bol nad jeho sily silný CSKA Moskva, ktorý postupoval ďalej po sérii 4:0 na zápasy a Soči v konečnom pelotóne klubov KHL zaknihovalo krásne 13. miesto. V uplynulej sezóne sa Soči prebojovalo do play-off, v ňom však nevyhralo ani jeden zápas a Dinamu Moskva podľahlo v sérii na zápasy 0:4, čo v konečnom účtovaní znamenalo 11. priečku.

Modro-červeno-biely dres HK Soči obliekajú predovšetkým domáci hráči z Ruskej federácie, tím je doplnený o dvoch hráčov z Kanady a rovnako dvoch zo Švédska. Domáce zápasy HK Soči hráva v Arene Boľšoj, ktorá má kapacitu 12.000 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci lodivod Vjačeslav Gennadevič Bucajev.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenalo Soči z 3 zápasov 7 bodov, Slovan odohral rovnaký počet zápasov a v tabuľke mu v bodovej kolónke svieti číslo 3.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HK Soči a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.