Tréner toleruje iba angličtinu. Outsidera sledoval aj Sagan

Tím Európy stále hľadá svoju identitu.
Tím Európy stále hľadá svoju identitu. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|12. sep 2016 o 15:16

Tím Európy nezvládol ani druhý prípravný zápas. Zámorským mladíkom podľahol opäť rozdielom triedy.

BRATISLAVA. Nemajú vlastnú hymnu ani identitu. Na drese majú nič nehovoriace logo. Tím Európy bude na Svetovom pohári v Toronte (začína sa 17. september) najväčším outsiderom.

Zverenci Ralpha Kruegera prehrali s Tímom Severnej Ameriky, v ktorom hrajú hráči do 23 rokov aj druhý prípravný zápas. Po úvodnej porážke 0:4 síce kládli súperovi väčší odpor, ale napokon prehrali 4:7. Európanom nestačili ani dva góly Mariána Gáboríka.

Zápas sledoval aj slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý tesne predtým skončil na cyklistických pretekoch v Montreale druhý.

Veľkorysosť nahradiť súdržnosťou

V prvej tretine spustili zámorskí hokejisti hotový uragán. Už v ôsmej minúte vyhrávali 3:0.  Ich korčuliarska vyspelosť a agresivita robila skúsenejším Európanom ťažkosti.

Po štvrtom góle nahradil Greissa už v 11. minúte Halák. V zápase predviedol viaceré výborné zákroky.

„Na začiatku sme boli na ľade príliš veľkorysí. Potrebujeme hrať naplno celý zápas, nie len určitý úsek,“ vyhlásil pre wch2016.com 31-ročný slovenský brankár.

Pred druhou časťou švajčiarsky tréner pozmenil jednotlivé formácie. V obrane dal k sebe Cháru so Sekerom a do prvého útoku ku Kopitarovi a Tatarovi prišiel Hossa.

Najnebezpečnejšia bola druhá formácia na čele s Gáboríkom, ktorý dvoma gólmi duel zdramatizoval. Na energických mladíkov to nestačilo. V záverečnom dejstve výberu Európy opäť odskočili na tri góly.

Najnebezpečnejšia bola druhá formácia na čele s Gáboríkom.
Najnebezpečnejšia bola druhá formácia na čele s Gáboríkom. (Autor: TASR/AP)

„Musíme hrať súdržnejšie a bližšie k sebe. Treba pridať aj na rýchlosti. Zo zápasu si vezmeme len to dobré a posunieme sa dopredu,“ skonštatoval Gáborík. Po zápase sa stretol aj

Zrazu sa rozprávali a pracovali

V zmixovanom výbere zatiaľ najviac zaujali Slovinec Kopitar a Francúz Bellemare. V obrane príliš nepresvedčil Chára so Švajčiarom Streitom. Najväčším problémom je nezohratosť.

„Nie je jednoduché prísť z ôsmich krajín a dať sa herne dokopy. Stále na ľade hľadáme svoju identitu,“ tvrdí Kopitar.

Druhá tretina však môže byť pre podceňovaný tím pozitívnym signálom. „Zrazu sme boli pokojnejší a naša hra mala lepšiu fazónu,“ dodal Streit.

Lepšiu náladu mal aj tréner Krueger, ktorý od začiatku kempu toleruje v kabíne len jediný jazyk - angličtinu.

„Po krutej prvej tretine som mal konečne pocit, že sa dávame dohromady. Na striedačke sme sa zrazu rozprávali a na ľade pracovali ako tím,“ uviedol 57-ročný odborník.

Poslednou previerkou pred ostrým štartom bude pre Tím Európy stredajší súboj so Švédskom. Na Svetovom pohári ich potom v skupine čakajú Američania, Kanaďania a Česi.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Tréner toleruje iba angličtinu. Outsidera sledoval aj Sagan