Američania ukončili prípravu víťazstvom. Teraz ich čakajú Európania

Fín Patrik Laine (vľavo) v súboji s Američanom Erikom Johnsonom.
Fín Patrik Laine (vľavo) v súboji s Američanom Erikom Johnsonom. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. sep 2016 o 06:51

Hokejisti USA vyhrávali nad Fínskom už 3:0. Severania však duel zdramatizovali a takmer vyrovnali.

WASHINGTON. Výber Spojených štátov amerických zdolal hráčov Fínska 3:2 v ich záverečnom prípravnom zápase pred Svetovým pohárom v hokeji, ktorý sa už v sobotu začne v kanadskom Toronte.

Vo Verizon Center vo Washingtone Američania otvorili skóre už po 68 sekundách zápasu zásluhou T. J. Oshieho. Druhý presný zásah pridal v 24. min Ryan Kesler a tretí o dve minúty neskôr Derek Stepan. Americký brankár Jonathan Quick mal 30 zásahov. Fíni sa dostali k slovu až v tretej tretine.

Mladík Patrik Laine v 52. min v presilovej hre znížil na 1:3 a na konečných 2:3 z pohľadu výberu Suomi upravil v 56. min skúsený Jussi Jokinen. Fínom nepomohla k vyrovnaniu ani záverečná dvojminútová hra bez brankára a navyše pri vylúčení Ryana Sutera.

Fínsky hokejista Esa Lindell (vľavo) sa pokúša dostať cez Američana Justina Abdekladera. (Autor: TASR/AP)

"Naša hra bola čistejšia. Do začiatku Svetového pohára už nevyriešime všetky naše problémy, ale podstatné je, že sa zlepšujeme od zápasu k zápasu. Neboli sme počas celého zápasu dobrí, pár minút nám nevyšlo, ale vtedy nás podržal skvelý Quick. Sme pripravení na sobotu," povedal po zápase tréner tímu USA John Tortorella.

Pridal informáciu, že práve Quick bude brankárskou jednotkou v najbližšom súboji. Prvým súperom Američanov, ktorí ukončili prípravu so zápasovým skóre 2:1, už v ostrom zápase na Svetovom pohári budú Európania aj so šiestimi Slovákmi v zostave.

"Tretia tretina bola v našom podaní najlepšia. Stále nie sme schopní odohrať na potrebnej výške 60 minút, ale je to pochopiteľné, lebo mužstvo sa nachádza v procese tvorby. Výborne sme zvládli posledné dve minúty v hre šiestich proti štyrom, ale Quick bol fantastický," skonštatoval tréner Fínov Lauri Marjamäki na webe wch2016.com.

Prvým súperom Fínov na Svetovom pohári budú v nedeľu hráči výberu Severnej Ameriky do 23 rokov. Úradujúci vicemajstri sveta dosiahli v prípravných zápasoch bilanciu 1 víťazstvo - 2 prehry.

USA - Fínsko 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Góly: 2. T. J. Oshie (Kesler, McDonagh), 24. Kesler (Wheeler, Pacioretty), 26. Stepan (J. Carlson) - 52. Laine (Vatanen, Barkov), 56. J. Jokinen (Ristolainen)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: O´Rourke, Lee - Heyer, Racicot (všetci Kan.), 15 653 divákov
USA: Quick - J. Carlson, Suter, Niskanen, McDonagh, J. Johnson, E. Johnson - Wheeler, Pavelski, Parise - Oshie, Kesler, Pacioretty - P. Kane, Stepan, J. van Riemsdyk - Byfuglien, Backes, Abdelkader. Tréner: John Tortorella
Fínsko: Rinne - Määttä, Ristolainen, Jokipakka, Vatanen, Lepistö, Lindell - Donskoi, M. Koivu, Mikael Granlund - Laine, Barkov, J. Jokinen - Lehterä, V. Filppula, Aho - Korpikoski, Haula, Komarov.
Tréner: Lauri Marjamäki

Domov»Hokej»Reprezentácie»Američania ukončili prípravu víťazstvom. Teraz ich čakajú Európania