Na tribúnach to vrelo viac ako na ihrisku.
Na tribúnach to vrelo viac ako na ihrisku. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. sep 2016 o 14:21

Borussia Dortmund porazila Legiu Varšava na jej štadióne 6:0.

VARŠAVA. Šesťgólový prídel od Dortmundu v stredajšom súboji futbalovej Ligy majstrov nezvládli niektorí fanúšikovia Legie Varšava a antisemitskými pokrikmi "Židia BVB" počas prvého polčasu spôsobili svojmu klubu nemalé problémy. Tak o tom referujú viaceré poľské médiá.

Obvinenia odmietajú

Neskôr sa však ukázalo, že pravda môže byť aj iná. Vedenie Legie Varšava vo štvrtok predpoludním vydalo vyhlásenie, podľa ktorého "tvrdé jadro" kibicov neskandovalo "Juden BVB", ale "Nutten BVB", čo vo voľnom preklade z nemčiny znamená hanlivý výraz pre ľahkú ženu, resp. pobehlicu. Informuje o tom portál spiegel.de.

"Správy médií, podľa ktorých fanúšikovia Legie v hľadisku kričali "Židia BVB", sa nezakladajú na pravde. Oni hulákali slová piesne, ktorá je pre fanúšikov Dortmundu rovnako urážlivá a počúvajú ju aj od prívržencov iných tímov v Nemecku. Táto skladba však nemá rasistický či antisemitský základ. Napriek tomu by sme sa chceli ospravedlniť hosťujúcemu mužstvu a jeho fanúšikom za správanie tých našich a za neprimeranú ofenzívu z hľadiska," napísali zástupcovia Legie Varšava vo svojom vyhlásení.

Fyzické útoky

Niektorí domáci fanúšikovia sa neuspokojili so slovnými útokmi na svojich oponentov v hľadisku. Pokúšali sa aj o fyzické strety, keď chceli preraziť zátarasy v častiach štadióna, kde boli sústredení prívrženci Borussie.

Aj takto to vyzeralo včera vo Varšave.
Aj takto to vyzeralo včera vo Varšave. (Autor: TASR/AP)

Policajné zložky voči nespratníkom použili slzný plyn. V druhom polčase sa situácia na štadióne Legie upokojila a ani po zápase už neboli hlásené nepokoje medzi zúčastnenými stranami.

Hráči Borussie Dortmund v stredu vo Varšave šiestimi gólmi "osladili" futbalistom Legie ich návrat do skupinovej fázy najprestížnejšej európskej klubovej súťaže po 21 rokoch.

Hostia vybavili domácich nekompromisne za 17 minút prvého polčasu, keď prvé tri góly zápasu dosiahli Mario Götze, Sokratis Papastathopoulos a Marc Bartra. Po zmene strán dovŕšili skazu Legie Raphaël Guerreiro, Gonzálo Castro a kanonier Pierre-Emerick Aubameyang. Víťazstvo 6:0 je najvyšším v podaní Dortmundu na ihrisku súpera na európskej scéne.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Mali kričať "Židia BVB". Kibici Legie Varšava sa bránia