Slováci sa radujú po dôležitej výhre.
Slováci sa radujú po dôležitej výhre. (Autor: TASR)
Sportnet|16. sep 2016 o 20:13

Zverenci Miroslava Palguta triumfovali hladko v troch setoch.

POPRAD. Slovenskí volejbalisti úspešne vstúpili II. fázy kvalifikácie o postup na ME 2017. V D-skupine v Poprade v piatok podvečer Slováci zdolali Izraelčanov za 75 minút hladko 3:0 (24, 18, 13).

Zverenci trénera Miroslava Palguta zlomili súpera víťaznou koncovkou prvého setu, v zostávajúcom priebehu už na palubovke popradskej arény dominovali.

V sobotu od 18.00 h Slováci nastúpia proti Lotyšom. Tí v prvom piatkovom súboji zvládli Chorvátov porovnateľne hladko za 79 minút 3:0 (19, 21, 19).

Slovenskí volejbalisti zdolali Izrael: fotogaléria

16.9.2016

Priamo na záverečný turnaj ME v Poľsku postúpi víťaz skupiny, tím na druhom mieste dostane ešte šancu v októbrovej barážovej III. fáze.

Druhý tím z D-skupiny si doma a vonku zmeria sily s druhým tímom z F-skupiny (Česko, Estónsko, Rumunsko, Macedónsko).

Na kontinentálny šampionát sa slovenskí volejbalisti prebojovali päťkrát za sebou a celkovo osemkrát. Najlepšie umiestnenie dosiahli na ME 2011, keď v Rakúsku a Česku obsadili 5. miesto.

Hlas:

Miroslav Palgut, tréner SR: "Bol to prvý zápas pred domácim publikom v kvalifikácii a na našich rukách bola trochu nervozita. Izraelčania hrali v prvom sete veľmi dobre na bloku a narobili nám problémy svojím podaním. Našťastie, v koncovke sme mali navrch, upokojili sme sa a potom to bol pre nás už jasný zápas. Tretí set bol našou exhibíciou. Na turnaji nás však ešte čakajú súperi, ktorí nám asi nedovolia baviť sa volejbalom tak, ako v treťom sete."

Kvalifikácia o postup na ME 2017 do Poľska - II. fáza - D-skupina - prvý turnaj - Poprad: