Bojujú o postup na majstrovstvá Európy. Slovenky zdolali domáce Portugalsko

Slovenské volejbalistky.
Slovenské volejbalistky. (Autor: TASR)
Sportnet|17. sep 2016 o 21:32

Slovenské volejbalistky v zápase stratili iba jeden set.

PÓVOA DE VARZIM. Slovenské volejbalistky zvíťazili nad Portugalčankami 3:1 (19, 17, -23, 21) v sobotňajšom zápase na turnaji II. fázy kvalifikácie o postup na ME 2017.

Stretnutie trvalo 114 minút a s výnimkou koncovky tretieho setu ho mali zverenkyne Mareka Rojka pod kontrolou.

Slovenky sa v D-skupine v portugalskom Póvoa de Varzim rehabilitovali za piatkovú prehru 0:3 s Chorvátkami.

V nedeľu od 16.00 h čaká na slovenské hráčky súboj s Izraelčankami. Tie v sobotu hladko prehrali s Chorvátkami 0:3 (-9, -21, -25).

Hlas:

Marek Rojko, tréner Slovenska: "Po realistickom vytriezvení z kvality Chorvátska a po veľmi dobrom výkone Portugalska s Izraelom sme mali pred dnešným zápasom rešpekt. Pripravovali sme sa zodpovedne, pretože víťazstvo bolo kľúčom k druhému miestu. Pokračovať po chorvátskom sklamaní nebolo jednoduché, ale hráčky sa zmobilizovali a základnou zostavou sa podarilo družstvo upokojiť. Hrali sme veľmi koncentrovane od prvej lopty a tlačili sme na slabiny súpera. Keby sme vyriešili jednu dve situácie dôraznejšie, tak sme mohli vyhrať aj 3:0, ale Portugalsko hrá veľmi nepríjemný a bojovný volejbal a má štyri-päť šikovných hráčok. Som rád, že máme tri body a musíme sa skoncentrovať na zápas s Izraelom."

Kvalifikácia o postup na ME 2017 volejbalistiek - II. fáza - D-skupina - prvý turnaj - Póvoa de Varzim (Portug.) - sobota:

Slovensko - Portugalsko 3:1 (19, 17, -23, 21)

Chorvátsko - Izrael 3:0 (9, 21, 25)

Domov»Halové športy»Volejbal»Bojujú o postup na majstrovstvá Európy. Slovenky zdolali domáce Portugalsko