Slovenskí obrancovia Andrej Sekera (vľavo) a Zdeno Chára (v strede) oslavujú gól spolu s Thomasom Vanekom z Rakúska. (Autor: TASR/AP)
Marek Kantorík|20. sep 2016 o 05:57

Tím Európy vyhral v pondelok druhý zápas na Svetovom pohári – Česko zdolal 3:2 po predĺžení.

TORONTO. V závere prvej tretiny premárnil obrovskú gólovú šancu. Z modrej čiary si nakorčuľoval na ľavý kruh a švihom vystrelil. Brankár však jeho strelu vyrazil hokejkou.

V polovici druhého dejstva to slovenský obranca Zdeno Chára napravil. Využil zmätok pri súperovej bránke a nahodením od mantinelu otvoril skóre stretnutia.

Rozhodol Nemec

„Čechov sme dostali pod tlak. Snažil som sa k puku dostať čo najrýchlejšie, pretože som videl, že pred bránkou nastala skrumáž a brankár Mrázek stratil hokejku. Strelu som nemieril nejako špeciálne, len som sa snažil vystreliť puk čo najrýchlejšie na bránku,“ opísal svoj gól Chára.

Tím Európy zaznamenal aj vďaka nemu na Svetovom pohári svoje druhé víťazstvo. Po Američanoch zdolal Čechov – tentoraz 3:2 po predĺžení.

Európsky výber bol v dueli strelecky aktívnejší, zaznamenal až 41 striel na bránu. Na začiatku druhej tretiny navyše nepremenil Kopitar trestné strieľanie.

O výhre rozhodol Nemec Leon Draisaitl, ktorý sa v predĺžení po chybe českého obrancu Kempného dostal do úniku a rýchlou strelou zápästím prekonal Mrázka.

„Pri takýchto situáciách je to päťdesiat na päťdesiat. Vystrelil som a napokon bol z toho gól. Gól je pre mňa veľmi dôležitý, lebo rozhodnúť zápas na takejto úrovni sa nepodarí každý deň,“ povedal po stretnutí dvadsaťročný útočník Edmontonu.

Postup na dosah

Tím Európy považovali pred turnajom za najväčšieho outsidera. Teraz je so štyrmi bodmi na čele skupiny.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Z outsidera je favorit na postup. Podarila sa nám zaujímavá vec, priznáva Kopitar