Tím Európy postúpil do finále Svetového pohára, rozhodol Tatar

Tomáš Tatar (vpravo) a Marián Hossa sa radujú z postupu do finále.
Tomáš Tatar (vpravo) a Marián Hossa sa radujú z postupu do finále. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. sep 2016 o 15:57

O góly európskeho výberu sa postarali iba slovenskí hokejisti.

Svetový pohár - semifinále:

Švédsko - Tím Európy 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 23. Bäckström (Stralman, Hörnqvist), 56. Karlsson (H. Sedin, D. Sedin) - 37. GÁBORÍK (Ehrhoff, Kopitar), 41. TATAR (SEKERA), 64. TATAR (Zuccarello, Kopitar).

Strely na bránu: 39:31.

Rozhodovali: O'Halloran, O'Rourke - Amell, Murray, vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 12.595 divákov

Švédsko: Lundqvist - Karlsson, Ekholm, Stralman, Hedman, Hjalmarsson, Ekman-Larsson - Eriksson, H. Sedin, D. Sedin - Hörnqvist, Bäckström, Forsberg - Silfverberg, Kruger, Hagelin - Söderberg, Berglund, Landeskog

Tím Európy: HALÁK - SEKERA, CHÁRA, Josi, Seidenberg, Streit, Ehrhoff - HOSSA, Kopitar, TATAR - Zuccarello, Nielsen, GÁBORÍK - Niederreiter, Draisaitl, Rieder - Hansen, Bellemare, Vanek

TORONTO. Pred turnajom všeobecne podceňovaný Tím Európy sa prebojoval na hokejovom Svetovom pohári v kanadskom Toronte do finále.

V ňom v sérii hranej na dve víťazstvá vyzve domáci výber Kanady - prvý duel sa uskutoční 28. a odveta 30. septembra.

Prípadný tretí zápas naplánovali na sobotu 2. októbra.

Tím Európy pod vedením trénera Ralpha Kruegera s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom si finálovú miestenku vybojoval prostredníctvom nedeľňajšieho semifinálového triumfu v hale Air Canada Centre nad Švédskom 3:2 po predĺžení.

O víťazstve sa výraznou mierou pričinili Slováci. Tím so šiestimi Slovákmi, ktorý pasovali pred štartom podujatia za najväčšieho outsidera, podržal aj vo štvrtom vystúpení 37 zákrokmi Jaroslav Halák, o góly sa postarali Marián Gáborík a dvojgólový Tomáš Tatar.

Hlas po zápase

Tomáš Tatar, autor dvoch gólov, prvá hviezda zápasu: "Je to paráda. Neviem to poriadne opísať. Celý čas sme si verili, bojovali jeden za druhého. Kolektív v kabíne je skutočne skvelý. Postúpili sme do finále a zavreli ústa tým, ktorí nám nepriali a vraveli, že sme outsideri."

Andrej Sekera, obranca Tímu Európy: "Vedeli sme, že vo finále chceme hrať tvrdo a jednoducho zároveň. Bojovali sme jeden za druhého, pracovali veľmi dobre. Teraz máme ďalšie šance na to, aby sme prekonali Prica. Vieme, že to nebude ľahké, ale skúsime to. Vedeli sme, že proti Švédom vydržíme a zvládli sme to hneď v prvom predĺžení. Teraz je to skvelý pocit. Atmosféra v kabíne a tíme je skvelá."

Marián Hossa, krídelník Tímu Európy: "Sme šťastní a ohromne potešení tým, čo sme dosiahli. Myslím si, že nikto netipoval našu účasť vo finále. Pravdepodobnosť bola 33 k 1 a práve preto si teraz vychutnávame skvelé pocity. Každý jeden z nás je veľmi šťastný."

Anže Kopitar, kapitán Tímu Európy: "Sú to vzrušujúce pocity. Len málokto veril, že môžeme postúpiť do finále. Musím povedať, že sa tu zišla skvelá partia chalanov. Namiešali sme tú správnu chémiu a vidíte, kam sme to dotiahli."

Ralph Krueger, tréner Tímu Európy: "Tomáš (pozn. Tatar) ukázal svojho hokejového ducha a potiahol nás za víťazstvom. Keď ho vidíte bojovať na ľade proti všetkým hráčom, ktorí sú vyšší a väčší ako on, je to fascinujúce. Našli sme spôsob, ako byť úspešní, a to slúži ku cti tomuto tímu. Teší ma, že hráči z rôznych krajín dostali možnosť porovnať sa s najlepšími, možno prvýkrát v ich životoch. V predĺžení sa naplno prejavila viera v jeden tím, a tá nás posunula ďalej."

Daniel Sedin, krídelník Švédska: "Všetci sme veľmi chceli hrať vo finále proti Kanade. Bol to náš cieľ, ale dnešné úsilie nebolo dostačujúce. Odohrali sme opatrný zápas, žiaľ, oni boli tí, ktorí dali o gól viac."

Gabriel Landeskog, útočník Švédska: "Cieľom bolo získať zlato, všetko ostatné je v našich očiach sklamanie. Každý z nás v kabíne veril, že na to máme. Mali sme v hlavách len jeden cieľ, no nenaplnili sme ho. A to skutočne veľmi bolí."

Rikard Grönborg, tréner Švédska: "Sú veci, ktoré by ste radi vrátili a zmenili. Teší ma, že sme sa dostali medzi top štvorku. Som však veľmi sklamaný, že nie sme medzi najlepšími dvomi tímami."

Online prenos

Svetový pohár Semifinále 2016/2017
25.09.2016 o 19:10
Švédsko
2:3
(0:0, 1:1, 1:1, 0:1)
64' minúta
Tím Európy
Góly a asistencie: 23. Bäckström (Strålman), 56. E. Karlsson – 37. Gáborík (Ehrhoff), 41. Tatar (Sekera), 64. Tatar (Zuccarello, Kopitar).
Tím Európy šokoval hokejový svet! Výber, ktorý bol zložený z hráčov ôsmich európskych národností a mal plniť úlohu absolútneho outsidera turnaja sa napokon predstaví vo finálovej sérii proti domácej Kanade! O postupe zverencov Ralpha Kruegera rozhodol dvoma gólmi Tomáš Tatar a jeden presný zásah pridal aj Marián Gáborík. Slováci tak výrazne ťahajú európsky výber a v zápasoch proti favorizovanej kolíske hokeja sa máme na čo tešiť. Dlhý hokejový večer sa tak končí radosťou európskeho výberu. Ja sa s vami pre túto chvíľu lúčim a prajem vám dobrú noc! Týmto skvelým hokejovým predstavením vás sprevádzal Jakub Kocourek.
63:43
goalTím Európy práve strelil gól! TOMÁŠ TATAR posiela Tím Európy do finále Svetového pohára! Henrik Lundqvist spravil pri rozohrávke za bránou chybu a po nahodenou puku do bránkoviska slovenský útočník prekonáva švédskeho brankára! Asistencie: Zuccarello, Kopitar.
63:25
importantNicklas Bäckström zahodil obrovskú príležitosť, keď v prečíslení triafa len betóny Jaroslava Haláka!
62:25
Európania sa zatiaľ v nadstavenom čase zatiaľ nevedia presadiť.
61:30
Predĺženie začali o niečo aktívnejšie Švédi, videli sme strelecký pokus Erika Karlssona, zatiaľ však nič vážne.
60:10
Začalo sa predĺženie vo formáte 5 na 5, hrať sa bude dovtedy, kým jedno z mužstiev nerozhodne o svojom postupe do finále.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Ani tri tretiny nestačili na to, aby sa Kanaďania dozvedeli meno svojho súpera, ktorý sa proti nim postaví vo finále Svetového pohára 2016. Na začiatku tretej tretiny síce Švédov šokoval Tomáš Tatar, krátko pred koncom však prišlo šťastné vyrovnanie od Erika Karlssona. O malú chvíľu sa tak začne predĺženie, ktoré už o víťazovi tohto zápasu musí rozhodnúť.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:58
Švédi vyhrali buly, Erik Karlsson však trafil len zadný mantinel a o postupujúcom do finále Svetového pohára tak rozhodne predĺženie.
59:55
Európania pod tlakom v samom závere riadneho hracieho času, bude sa vhadzovať pred Halákom.
59:46
Henrik Sedin vybojoval puk v útočnom pásme od Dennisa Seidenberga, potom však zbytočne prihrával svojmu bratovi Danielovi.
59:04
Tomáš Tatar napálil puk pred Henrika Lundqvista, s ktorým sa dostal do kontaktu Marián Hossa. Pokračujeme ďalej bez prerušenia.
58:22
V dvoch príležitostiach v krátkom časovom slede bol Filip Forsberg, ani na dvakrát však Haláka neprestrelil a predĺženie sa blíži každou sekundou.
57:27
Európanov sa snaží teraz pomalou rozvážnou rozohrávkou upokojiť Zdeno Chára, ktorý zaviezol puk až do útočného pásma.
56:58
V týchto chvíľach sú na koni švédski hokejisti, Loui Eriksson sa natlačil pred Haláka, ten však tentoraz zostáva neprekonaný.
55:28
55:28
goalŠvédsko dalo gól!
Tak toto bol skutočne smolný moment pre Tím Európy! Švédom sa podarilo vyrovnať po tom, čo ERIK KARLSSON nahadzoval puk pred bránu Jaroslava Haláka a nešťastný teč Romana Josiho ho poslal za chrbát slovenského gólmana!
54:47
Mattias Ekholm napálil puk od modrej čiary len na zadný mantinel.
54:39
Jaroslav Halák opäť skryl puk vo svojej lapačke pred dobiedzajúcimi Švédmi, uvidíme ďalšie vhadzovanie v európskom obrannom pásme.
54:07
Štvrtá európska formácia opäť dokázala zatlačiť Švédov vo vlastnom obrannom pásme, ani Vanek, ani Bellemare sa však do zakončenia nedostali.
53:41
53:41
Victor Hedman skúsil založiť rýchly protiútok z vlastného obranného pásma, je z toho ďalšie zakázané uvoľnenie.
52:55
importantNicklas Bäckström mal obrovskú príležitosť na vyrovnanie! Sám pred Halákom však takmer prázdnu európsku bránu nepochopiteľne netrafil!
52:12
Jannik Hansen vyhodil puk na vlastnú striedačku, vhadzuje sa pred Jaroslavom Halákom.
51:52
Erik Karlsson vložil hokejku do strely Anžeho Kopitara, puk končí na ochrannej sieti.
51:28
Kopitar ponúkal dobrý puk pre Tobiasa Riedera, ten ho však tesne pred Lundqvistom netrafil.
51:20
Tomáš Tatar teraz odviedol dobrú prácu a vystavil Švédov postaveniu mimo hry.
51:02
Strelu Filipa Forsberga zblokoval na ochrannú sieť Zdeno Chára.
50:50
Frans Nielsen prestrkával puk na Mariána Gáboríka, jeho prihrávka bola zblokovaná a keďže Gáborík už bol v útočnom pásme, Dán musel s pukom zacúvať.
49:30
49:30
importantThomas Vanek sa rútil sám na Henrika Lundqvista, švédsky gólman už bol prekonaný, avšak v poslednej chvíli zasiahol na bránkovej čiare Anton Strålman! Obrovské šťastie pre švédske mužstvo!
48:52
Pierre-Édouard Bellemare s Jannikom Hansenom odviedli veľmi dobrú prácu v útočnom pásme, keď podržali puk na zadnom mantineli švédskeho obranného pásma.
48:04
Jakob Silfverberg to skúsil z ľavého kruhu, avšak opäť triafa len zadný mantinel.
47:08
Tím Európy si teraz pýtal vylúčenie pre obrancu Karlssona, ktorý najskôr v obrannom pásme skryl puk vo svojej výstroji a po pár sekundách ho pravou rukou vyhodil von z pásma. Pokračujeme v rovnovážnom počte, vhadzuje sa pred Lundqvistom.
46:52
Európania predvádzajú minútu od minúty lepší výkon a Erik Karlsson bol teraz vytlačený s pukom z obranného pásma.
46:28
Opäť sa musel mať na pozore Jaroslav Halák, ktorý napokon hru prerušil a po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať po jeho pravici.
46:15
Švédi si dokázali v závere presilovky vytvoriť pred Jaroslavom Halákom veľký tlak, zatiaľ to však k vyrovnaniu neviedlo.
45:45
Henrik Sedin poslal krásnu ponuku na strelu z prvej svojmu bratovi Danielovi, ten však puk minul.
45:11
Filip Forsberg z ľavého kruhu minul bránu Tímu Európy.
44:46
Erik Karlsson skryl svoju strelu od modrej čiary, betóny Jaroslava Haláka museli byť v permanencii.
44:14
Vylúčenie v tíme Tím Európy (Mats Zuccarello – 2 min., hákovanie).
44:05
Erik Karlsson predviedol dôležitý obranný zákrok v strednom pásme, keď zastavil peknú prihrávku Fransa Nielsena na Matsa Zuccarella.
43:34
Patric Hornqvist v náročnej situácii z pravej strany nahadzoval puk na Haláka, Forsberg sa k dorážke nedostal.
42:44
Formácia Marcusa Krügera síce zavrela európsky výber v obrannom pásme, s pukom však manévrovala zväčša pri mantineloch a šanca z toho nevznikla.
42:14
Erik Karlsson posiela puk od plexiskla do hľadiska, bude sa vhadzovať pred Lundqvistom.
41:35
Carl Söderberg bol v dobrej pozícii na hranici bránkoviska Európanov, chrániče Haláka zostali pevné.
41:22
Na rade sú teraz Švédi, ktorým už veľa času na vyrovnanie skóre nezostáva. Preto sa teraz ich štvrtý útok usadil pred Jaroslavom Halákom.
40:14
40:14
goalTím Európy práve strelil gól! Fantastický vstup Tímu Európy do tretej tretiny! TOMÁŠ TATAR si nakorčuľoval na os ihriska, prebral prihrávku na útočnej podrej čiare a na dvakrát prekonal chybujúceho Henrika Lundqvista! Asistencia: Sekera.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Naše prianie sa splnilo, v druhej tretine semifinále Svetového pohára medzi Švédskom a Tímom Európy sme sa dočkali jedného gólu na oboch stranách. Skóre otvoril po teči Strålmanovej strely Nicklas Bäckström a v závere tretiny po šťastnom zásahu puku vyrovnal za Tím Európy Marián Gáborík. Stav 1:1 znamená, že pred treťou tretinou je boj o postup do finále stále otvorený. Treba však spomenúť, že v prostrednej časti boli predsa len o niečo aktívnejší Európania.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:39
Po spätnej prihrávke od Marcusa Krügera veľmi nepresne pálil Victor Hedman.
39:09
Dnes predvádza sympatický výkon aj štvrtý útok Európanov. Thomasovi Vanekovi síce nevyšlo spracovanie puku po prihrávke od Andreja Sekeru z obranného pásma, následne však zabojoval a natlačil sa do švédskeho bránkoviska, čím spôsobil obrovské problémy Henrikovi Lundqvistovi.
38:06
importantKrásna akcia Švédska! Erik Karlsson potiahol puk osou ihriska až do útočného pásma, spätnou prihrávkou našiel Patrica Hornqvista. Ten však napálil len Jaroslava Haláka.
37:23
Zakázané uvoľnenie Švédska vracia hru pred Henrika Lundqvista.
36:27
36:27
goalTím Európy práve strelil gól! Európania v hre 4 na 4 vyrovnávajú! Christian Ehrhoff zaviezol puk do útočného pásma, pred bránou našiel MARIÁNA GÁBORÍKA a slovenský kanonier s veľkým šťastím prekonáva švédskeho gólmana!
35:52
Tento formát zatiaľ svedčí viac Európanom, Anton Strålman stratil puk Frans Nielsen zakombinoval s Matsom Zuccarellom, Dennis Seidenberg však trafil len Henrika Lundqvista.
35:14
Frans Nielsen preváhal prihrávku na Romana Josiho v situácii 2 na 1.
35:01
Mattias Ekholm s Mariánom Hossom sa teraz pár sekúnd osekávali za bránou Henrika Lundqvista, oboch "kohútov" posielajú rozhodcovia na trestnú lavicu, a tak uvidíme hru 4 na 4.
34:50
Tomáš Tatar získal puk v útočnom pásme, posunul a na Zdena Cháru, jeho delovku však Lundqvist chytá.
34:21
Po dlhšom čase sa k slovu prihlásili aj švédski hokejisti, Patric Hornqvist však trafil len Jaroslava Haláka.
33:43
Európania sa však v tejto chvíli previnili postavením mimo hry.
33:25
33:25
Veľmi zaujímavý strelecký pokus Zdena Cháru. Tieto momenty patria jednoznačne Tímu Európy.
32:35
Ďalšia príležitosť v oslabení pre Tím Európy! Tentokrát sa pred švédske bránkovisko natlačil Tobias Rieder.
32:21
importantObrovská príležitosť pre Mariána Hossu! Ten najskôr vystihol strelu Henrika Sedina, vyrazil do rýchleho protiútoku a krásnou strelou na lapačku vyskúšal Henrika Lundqvista!
31:35
Nicklas Bäckström konečne zaviezol puk do útočného pásma, potom však sám pokazil prihrávku a Tím Európy šetrí ďalšie sekundy.
30:55
Jannik Hansen skvelým spôsobom napádal rozohrávku Filipa Forsberga a takmer poslal do šance Pierrea-Édouarda Bellemarea.
30:40
Európania zle striedali, trest za lavičku si odsedí Leon Draisaitl.
30:06
Útok vedený Anžem Kopitarom sa vinou Mariána Hossu sám vyhnal z útočného pásma.
29:28
Od modrej čiary to skúšal Christian Ehrhoff, jeho pokus však nemal žiaden nárok na úspech.
29:01
Presilovku hrá zatiaľ formácia vedená Fransom Nielsenom, Európania sa však k strele neodhodlali.
28:37
Vylúčenie v tíme Švédsko (Filip Forsberg – 2 min., nedovolené bránenie).
28:28
Európania hrajú odloženú presilovú hru, Mats Zuccarello ponúkol krásne prihrávky najmä Thomasovi Vanekovi, Rakušan však ni jednu z nich nevyužil.
27:36
Veľmi dobre striedanie Marka Streita pokračuje, teraz švédska obrana musela zblokovať dva jeho strelecké pokusy od modrej čiary.
27:05
Mark Streit vysúval po ľavom krídle Tomáša Tatara, tomu ale skrížil cestu Victor Hedman.
26:42
Pierre-Édouard Bellemare zakombinoval s Tobiasom Riederom, strelu druhého menovaného na ochrannú sieť zblokoval Niklas Hjalmarsson. Nasleduje reklamná prestávka.
25:44
Ani Tím Európy svoju prvú presilovú hru v zápase nevyužil, stále tak musí doháňať jednogólový náskok súpera.
25:18
Mattias Ekholm s Gabrielom Landeskogom sa nebáli zaútočiť aj v oslabení, Ekholm však vystrelil príliš neskoro.
24:05
importantEurópania okamžite vytvorili pred Henrikom Lundqvistom obrovský závar, obrovskú šancu mal najmä Thomas Vanek, ktorý len tesne minul puk na hranici bránkoviska.
23:44
Európania sa pokúšali o takmer okamžitú odpoveď, Tobias Rieder sa natlačil pred bránkovisko a vypýtal si faul od Niklasa Hjalmarssona
22:31
Hlavný rozhodca spornú situáciu pred Jaroslavom Halákom uznáva za regulérny gól, Švédsko sa zásluhou NICKLASA BÄCKSTRÖMA ujíma vedenia. Asistencia: Anton Strålman.
22:31
importantNicklas Bäckström po vyhratom vhadzovaní nakorčuľoval pred Jaroslava Haláka, puk zasiahol hokejkou tesne pred Jaroslavom Halákom, a ten končí v sieti! Ralph Krueger si ešte pýta preskúmanie situácie od videorozhodcu!
22:24
Následne sa musel mať v permanencii aj Jaroslav Halák, bude sa vhadzovať po jeho ľavici.
22:15
Tobias Rieder posielal zaujímavý puk pred bránkovisko na Leona Draisaitla, nemecký útočník však nezakončil.
21:55
Do šance sa natlačil Pierre-Édouard Bellemare, ani toto sa však gólom v sieti Švédska neskončilo, následne sa Švédsko previnilo zakázaným uvoľnením.
21:25
Po prvý raz v druhej tretine v útočnom pásme presadili aj Európania, zakončoval Marián Gáborík a následne aj Roman Josi, Lundvqvist však puk prikryl.
20:20
Ako prví sa v útočnom pásme dokázali usadiť Švédi zásluhou Bäckströmovej formácie, nič však nevymysleli, puk odovzdali súperovi a idú striedať.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina druhého semifinále Svetového pohára 2016 je za nami. Videli sme hokej so šancami na oboch stranách, o niečo viac práce mal predsa len Jaroslav Halák, avšak Tím Európy v záverečných minútach čoraz viac ohrozoval Henrika Lundqvista. Gól sme však zatiaľ nevideli, tak verme, že sa ho dočkáme v druhej dvadsaťminútovke.
20:00
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:26
Menší tlak si dokázala vytvoriť aj formácia Fransa Nielsena, samotný dánsky center však švédsku bránu minul.
19:04
Spomínaný prvý európsky útok sa dokázal zásluhou svojho kapitána natlačiť až pred Henrika Lundqvista, dobiedzal tam aj Marián Hossa, Henrik Lundqvist zostáva pozorný.
18:45
Teraz sa dokonca nedokáže presadiť ani prvá európska formácia, skúša to Anže Kopitar.
17:58
Tri korunky teraz veľmi dobre napádajú rozohrávku Európanov už v ich vlastnom obrannom pásme a zverencom Ralpha Kruegera tak spôsobujú veľké problémy.
17:24
Gabriel Landeskog bol pri prechode do útočného pásma rýchlejší ako Patrik Berglund s pukom na hokejke, a tak sa píska ofsajd Švédska.
16:39
Frans Nielsen našiel v nádejnej pozícii Zuccarella, Nór však v rozhodujúcej chvíli zaváhal.
16:11
Christian Ehrhoff bol za vlastnou bránou v náročnej pozícii, všetko však zvládol a rozohral na Mariána Gáboríka.
15:21
Európania opäť zakladajú útočnú akciu z obranného pásma cez Tomáša Tatara a Dennisa Seidenberga. Zatiaľ však nič vážne nevymysleli.
14:58
Švédi vyrazili do rýchleho protiútoku a opäť sa musel mať v pozore Jaroslav Halák. Je tu ďalšia reklamná prestávka.
14:37
Tentokrát zase svojho súpera do obranného pásma zavrela prvá slovensko-slovinská formácia Tímu Európy, zatiaľ však bez väčšej príležitosti.
13:58
Na opačnej strane bol opäť v zaujímavej pozícii Pierre-Édouard Bellemare.
13:22
Tri veľké príležitosti pre Švédsko v priebehu pár sekúnd. Neuspeli ani Karlsson, ani dvakrát Eriksson.
12:34
Po Zdenovi Chárovi mal tentoraz šťastie pri vyhadzovaní puku šťastie aj Andrej Sekera.
12:19
Napokon sa vhadzovalo v strednom pásme a Tri korunky sa previnili ďalším zakázaným uvoľnením.
12:13
Anton Strålman posiela puk do hľadiska, po reklamnej prestávke bude sa bude vhadzovať pred Henrikom Lundqvistom.
11:48
Roman Josi drží puk za vlastnou bránou, čaká, kým dostrieda prvá európska formácia.
11:05
Marcus Krüger poslal peknú ponuku na teč pred Haláka, Carl Hagelin ju však odmietol.
10:19
Nebezpečný pokus Pierrea-Édouarda Bellemarea sa úspechom neskončil.
09:34
importantObrovský závar pred Halákom! Najskôr bol v čistej šanci Victor Hedman po nádhernej ponuke od Bäckströma a následne sa Filip Forsberg neobtočil okolo európskej brány.
09:18
Nicklas Bäckström poslal puk cez všetky čiary, Európania sa zadarmi dostávajú do útočného pásma.
08:16
Loui Eriksson minul puk pred Halákom, dopredu vyštartoval Marián Hossa, žiadneho zo svojich spoluhráčov však prihrávkou z pravého krídla nenašiel.
08:01
Zakázané uvoľnenie Európanov, opäť sa bude vhadzovať pred Halákom.
07:44
Carl Hagelin posielal prudký puk na Marcusa Krügera pred Halákovo bránkovisko, defenzíva Tímu Európy všetko vyriešila.
07:24
Mats Zuccarello zakombinoval s Mariánom Gáboríkom, slovenský rýchlik sa uvoľnil od zadného mantinielu a natlačil sa až pred Henrika Lundqvista. Betóny švédskeho gólmana však zostali pevné.
07:05
Po jej skončení pálil najskôr Victor Hedman, Európania puk vyviezli, následne však musel Halák skryť na svojej hrudi pokus Nicklaas Bäckströma.
06:44
Jaroslav Halák prerušuje akciu Švédov svojou lapačkou, nasleduje reklamná prestávka.
06:30
Erik Karlsson ukončuje prvú presilovku zápasu nepresnou strelou.
06:14
Erik Karlsson nabil na ľavý kruh Filipovi Forsbergovi, jeho strela bola zrazená.
05:10
Sedinovci v útočnom pásme stratili puk a Jannik Hansen s Pierreom-Édouardom Bellemareom ušetrili zopár sekúnd.
04:44
Zdeno Chára mal teraz aj trochu šťastia, keď sa jeho vyhodený puk do hľadiska našťastie obtrel o plexisklo, a tak sa vylučovať nebude.
04:39
Vylúčenie v tíme Tím Európy (Dennis Seidenberg – 2 min., sekanie).
03:48
Švédi opäť v útočnom pásme, tentoraz sa im však slovenského brankára v bráne Európy ohroziť nepodarilo.
03:06
Ďalším Európanom so streleckým pokusom je Pierre-Édouard Bellemare. Aj s jeho strelou si však Henrik Lundqvist poradil bez väčších problémov.
02:40
Tobias Rieder to skúsil bekhendom, švédsku bránku však netrafil.
02:06
02:06
Gabriel Landeskog sa odvážne natlačil medzi Seidenberga s Josim, zastavil ho však Jaroslav Halák.
01:02
Až teraz sa Švédom podarilo poriadne usadiť v útočnom pásme a až ako tretia v poradí sa dostáva na ľad formácia bratov Sedinovcov.
00:39
Tentoraz pozornosť švédskeho brankára od modrej čiary vyskúškal Dennis Seidenberg. Lundqvist kryje a bude sa vhadzovať po jeho ľavici.
00:24
importantZápas nám začal poriadne z ostra. Najskôr sa vyznamenal Jaroslav Halák proti Hornqvistovi a následne sa Tomáš Tatar natlačil až do bránkoviska Henrika Lundqvista.
00:01

Švédsko: Lundqvist (Markström) – E. Karlsson, Ekholm, Strålman, Hedman, Hjalmarsson, Ekman-Larsson – Eriksson, H. Sedin (C), D. Sedin – Hörnqvist, Bäckström, Forsberg – Silfverberg, Krüger, Hagelin – Söderberg, Berglund, Landeskog.

Tím Európy: Halák (Greiss) – Chára, Sekera, Seidenberg, Josi, Ehrhoff, Streit – Hossa, Kopitar (C), Tatar – Zuccarello, Nielsen, Gáborík – Niederreiter, Draisaitl, Rieder – Hansen, Bellemare, Vanek..
Vážení fanúšikovia!

Vítam vás pri sledovaní online textového prenosu z druhého semifinálového zápasu medzi Švédskom a Tímom Európy. Toto stretnutie sa v Air Canada Centre v Toronte začína o 19:00 nášho času.

ŠVÉDSKO

Švédi napriek viacerým mimoriadne kvalitným hokejistom na svojej súpiske neprichádzali na turnaj v pozícii tímu z úzkeho okruhu favoritov. Na pohode im rozhodne nepridala ani nie príliš vydarená príprava, v ktorej zaznamenali v troch zápasoch dve prehry, pričom jedna z nich bola práve proti výberu Európy. Zverenci Rikarda Grönborga ale svojimi výkonmi už od úvodu Svetového pohára celkom prekvapujú. Najskôr si vyšliapli na hviezdami nabité Rusko, ktoré zdolali 2:1. Potom prišiel ďalší triumf nad odvekým rivalom z Fínska, pri ktorom sa skvelým výkonom zaskvel Henrik Lundqvist. V poslednom zápase skupiny B proti výberu Severnej Ameriky do 23 rokov stačil Tre Kronor na postup aj bod. Ten napokon aj získali, keď talentovaným zámorským mladíkom podľahli po fantastickom predĺžení 3:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je zatiaľ Nicklas Bäckström s troma kanadskými bodmi za jeden gól a dve asistencie.

TÍM EURÓPY

Tím Európy svojimi doterajšími výkonmi na Svetovom pohári šokuje celý hokejový svet. Mužstvo, ktoré v takomto zložení pred turnajom odohralo len tri prípravné duely, bolo viacerými odborníkmi už dopredu odpisované. Avšak tím generálneho manažéra Miroslava Šatana a hlavného trénera Ralpha Kruegera spôsobil už v úvodnom zápase obrovské prekvapenie, keď úplne „vygumoval“ hviezdnych Američanov a zdolal ich jasne 3:0. Proti Česku to už predsa len bolo trochu trápenie, napriek tomu si Európania po víťazstve 3:2 po predĺžení s predstihom zabezpečili postup medzi najlepšiu štvoricu. Vzhľadom na to ich tak nemusela mrzieť ani prehra z posledného duelu v základnej skupine A proti Kanade (1:4), po ktorej sa rozhodlo o tom, že Európania postúpia do semifinále z druhého miesta. V mužstve zloženom z hráčov ôsmich národností zohrávajú veľkú úlohu aj Slováci. Či už je to brankárska jednotka Jaroslav Halák alebo sú to Marián Hossa, Marián Gáborík atď. Najproduktívnejším hráčom tohto novozloženého tímu je však nórsky hokejista Mats Zuccarello s troma kandaskými bodmi za jeden gól a dve presné gólové prihrávky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Tím Európy postúpil do finále Svetového pohára, rozhodol Tatar