Mourinho nechal Rooneyho iba na lavičke: Vedel som, že sa na to budete pýtať

Wayne Rooney počúva kritiku z každej strany. Naposledy ho Mourinho vynechal zo základnej zostavy. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. sep 2016 o 22:04

Proti majstrovi z Leicestru sa strelecky presadil aj Paul Pogba

MANCHESTER. Štyrmi gólmi v prvom polčase rozhodol Manchester United o svojom víťazstve (4:1) nad úradujúcim majstrom Leicestrom City v sobotňajšom zápase šiesteho kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League.

Tri z nich padli po štandardných situáciách, presnejšie po rohových kopoch. O góly Manchestru sa postarali Chris Smalling, Juan Mata, Marcus Rashford a Paul Pogba.

Leicester skorigoval výsledok po strele striedajúceho Demaraia Graya po necelej hodine hry.

Strelil svoj prvý gól

Pre najdrahšieho hráča histórie Pogbu (francúzsky reprezentant prestúpil v lete z Juventusu Turín za 105 miliónov eur) to bol prvý presný zásah po návrate na Old Trafford.

Po rozpačitých výkonoch v predchádzajúcich dueloch zahral Pogba vynikajúco. Rozdával perfektné prihrávky a bol strojcom víťazstva svojho tímu.

„Teším sa z víťazstva i z tohto gólu. Verím, že nebude posledný. Dnes sme ukázali veľký tímový výkon. Takto by sme mali pokračovať,“ reagoval po zápase Pogba pre Sky Sports.

Majstrovi úvod nevychádza

Senzačných dvadsať minút v prvom polčase zažehnalo rodiacu sa krízu v Mourinhovom tíme. United zabodovali naplno po dvoch ligových prehrách za sebou a s dvanástimi bodmi vyskočili na tretie miesto priebežnej tabuľky.

Leicester utrpel už tretiu prehru v aktuálnom ročníku. Pritom za celú minulú sezónu našiel premožiteľa práve trikrát.

Z posledných 21 návštev na Old Trafforde dokázal dotiahnuť do víťazného konca iba jednu.

„Nie je možné, aby sme dostali tri góly z rohov. Svedčí to o nekoncentrovanosti. Urobili sme chyby. Je dôležité si vyčistiť hlavy a pripraviť sa na utorkový zápas Ligy majstrov,“ komentoval prehru pre anglické médiá tréner Leicestru Claudio Ranieri.

Mourinho Rooneymu verí

Tréner José Mourinho vynechal zo základnej zostavy kapitána Wayna Rooneyho, ktorému hra v posledných zápasoch vôbec nešla.

Bez neho nastrieľali United počas prvých 45 minút štyri góly, čo sa mužstvu naposledy podarilo 1. decembra 2012 - vtedy do siete Readingu.

Rooney sa dostal na ihrisko až sedem minút pred koncom riadneho hracieho času.

Rooney nastúpil proti Leicestru až ako striedajúci hráč: fotogaléria

25.9.2016

Na novinársku otázku smerujúcu k nezaradeniu Rooneyho do zostavy reagoval José Mourinho takto: „Čakal som túto otázku. Hrali Rashford a Lingard, takže otázka by mala smerovať na nich. Sú rýchli. Potrebujeme čerstvých hráčov na utorkový zápas proti Luhansku v Európskej lige. Ak Rooney dnes nehral, bude hrať v ďalšom zápase. Je to môj človek, kompletne mu dôverujem.“

K zápasu Mourinho povedal, že je veľmi spokojný s výsledkom i hrou. „Bol v tom pohyb, intenzita, dynamika,“ dodal.

Domov»Futbal»Anglicko»Mourinho nechal Rooneyho iba na lavičke: Vedel som, že sa na to budete pýtať