Cristiana Ronalda strieda Lucas Vázquez.
Cristiana Ronalda strieda Lucas Vázquez. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|25. sep 2016 o 09:36

Futbalisti Realu Madrid len remizovali na ihrisku Las Palmas 2:2. Okrem straty dvoch bodov vynikli neprimerané reakcie Cristiana Ronalda.

BRATISLAVA. Jedna skupina ho obdivuje za rýchle kľučky, nekompromisné strely či skvelý výskok pri zakončení hlavou.

Ďalšia skupina ho považuje za arogantného a sebeckého.

Hviezda Realu Madrid Cristiano Ronaldo predviedla v sobotňajšom súboji s Las Palmas (2:2) svoju odvrátenú tvár.

Na ihrisku chce byť vždy

Prebiehala 72. minúta zápasu a na svetelnej tabuli sa objavilo číslo sedem. Znamenalo to, že tréner Zinedine Zidane stiahne z ihriska svoju najväčšiu hviezdu.

Keď to Ronaldo zbadal, pomaly kráčal k postrannej čiare. Pozeral sa vľavo i vpravo, jeho grimasy značili, že s rozhodnutím trénera nie je príliš spokojný.

Zidane ho po vystriedaní chcel povzbudiť, ale Ronaldo mu ledva podal ruku. Ani sa naňho nepozrel a zjavne rozčúlený si neodpustil pár poznámok.

„Nestriedal som ho preto, že by hral zle. V utorok nás čaká ďalší zápas a potreboval som, aby si oddýchol,“ cituje Zidana espnfc.com.

V utorok čaká na zverencov Zinedine Zidana prestížny súboj v Lige majstrov na ihrisku Borussie Dortmund.

Ronaldo sa len nedávno vystrábil zo zranenia, ktoré mu vo finále európskeho šampionátu spôsobil nešetrným zákrokom francúzsky futbalista Dimitri Payet.

„To, že je nahnevaný, je vaša interpretácia. On chce byť vždy na ihrisku. Niekedy ho však z neho musím stiahnuť,“ dodal Zidane.

Ešte viac ho môže trápiť, že Real remizoval už svoj druhý zápas. Pred týždňom stratil dva body s Villarrealom 1:1.

"Vypracovali sme si dosť šancí, ale chýbala nám efektivita. Vo futbale nemôžete vždy víťaziť, ale sme na správnej ceste."

Prečo dávate gól?

Portugalský kanonier nie je zvyknutý, že z ihriska odchádza predčasne. Vlani nechýbal v španielskej lige v prvých 34 dueloch ani minútu.

Až neskôr ho z hry vyradilo zranenie.

V tejto sezóne bol vystriedaný už v dvoch zo štyroch stretnutí. V jeho prvom zápase po zranení s Osasunou s tým nemal problémy. Sám súhlasil, že celý zápas neodohrá. V ďalších dvoch dueloch so Sportingom Lisabon (v Lige majstrov) i s Villarealom (v španielskej lige) hral celých deväťdesiat minút.

Jeden z najlepších futbalistov histórie bol frustrovaný aj počas stretnutia. Dokonca pri góle, ktorým sa jeho mužstvo dostalo do vedenia 2:1. Dôvodom bolo, že presný zásah nedosiahol portugalský čarostrelec.

Jeho strelu brankár vyrazil pred Benzemu, ktorý loptu dorazil do siete. Namiesto radosti bola reakcia Ronalda skôr opačná. Mohla by sa interpretovať slovami: prečo dávaš gól, keď ja som ho nedal.

U Portugalčana nie sú podobné gestá zriedkavé. Často ho vidieť, ako zúri, keď mu spoluhráči neprihrajú. Jeho túžba po víťazstve je vždy veľká.

Možno bol len nespokojný s tým, že svoju strelu nedokázal trafiť do bránky. V každom prípade, zrejme po tomto stretnutí získa viac neprajníkov ako podporovateľov.

Domov»Futbal»Španielsko»Ronaldo bol frustrovaný. Najprv pri góle svojho tímu, potom, keď ho tréner striedal