Ani Rusko nezastavilo Kanadu. Ten čas však príde, tvrdí ruský tréner

Corey Perry oslavuje gól do siete Ruska.
Corey Perry oslavuje gól do siete Ruska. (Autor: TASR/AP)
Ondrej Gajdoš|25. sep 2016 o 19:17

Hokejisti Ruska neustrážili v semifinále Svetového pohára útok Bergeron – Crosby – Marchand.

TORONTO, BRATISLAVA. Nezastaviteľná Kanada je vo finále. Mužstvo okolo kapitána Sidneyho Crosbyho vyhralo v sobotu v semifinále Svetového pohára v Toronte štvrtý zápas za sebou, v súboji hokejových gigantov zdolalo Rusko 5:3.

Rusi viedli v strhujúcom zápase v 37. minúte po góle Kuznecova 2:1, ale vzápätí vyrovnal Marchand a dva góly v sieti Bobrovského na začiatku tretej tretiny rozhodli o vývoji prestížneho duelu.

Kanaďania zdolali Rusko a sú vo finále: fotogaléria

25.9.2016

Vie zahrať veľké zápasy

Strojcom úspechu Kanady bol útok Bergeron – Crosby – Marchand. Center prvej formácie domáceho tímu Sidney Crosby dal úvodný gól a potom asistoval pri dvoch zásahoch Brada Marchanda, kým dravý krídelník Bostonu Bruins Marchand vsietil mimoriadne dôležitý druhý gól a potom aj ďalší v úvode tretej tretiny.

Sidney Crosby sa teší z gólu svojho spoluhráča Brada Marchanda, na ktorý prihrával. Rusi smútia. (Autor: TASR/AP)

„Sidney je veľkým hráčom aj preto, že vie zahrať v dôležitých zápasoch,“ povedal o Crosbym spoluhráč Marchand pre oficiálnu stránku turnaja.

„Je lídrom tímu, vie ho strhnúť, je mimoriadne dôležitým hokejistom. Teraz pomohol obrátiť vývoj zápasu.“

Domov»Hokej»Reprezentácie»Ani Rusko nezastavilo Kanadu. Ten čas však príde, tvrdí ruský tréner