Hráči Košíc zdolali aj Žilinu.
Hráči Košíc zdolali aj Žilinu. (Autor: TASR)
Sportnet|25. sep 2016 o 20:21

Súhrn nedeľňajších výsledkov.

POPRAD. Hokejisti Zvolena po troch prehrách opäť bodovali v Tipsport lige naplno, keď v nedeľu zvíťazili na ľade Popradu tesne 4:3.

Domácim tak prestrihli šnúru troch triumfov za sebou.

Hráči Košíc naďalej vedú tabuľku Tipsport ligy. V nedeľňajšom domácom súboji triumfovali nad Žilinou 6:3 a na svojom konte majú už 21 bodov.

Žilina je v tabuľke na poslednom desiatom mieste so ziskom piatich bodov.

Hráči majstrovskej Nitry zvíťazili nad Martinom 5:2 a v tabuľke súťaže im stále patrí druhé miesto za vedúcimi Košicami.

V súboji dvoch nováčikov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže bol úspešnejší Liptovský Mikuláš, ktorý pred vlastnými fanúšikmi zdolal Nové Zámky tesne 3:2 .

Liptovský Mikuláš zvíťazil po sérii štyroch prehier, Nové Zámky si pripísali tretiu prehru po sebe.

V záverečnom stretnutí úradujúci vicemajster najvyššej slovenskej hokejovej súťaže z Banskej Bystrice doma prehral s Trenčínom 2:3.

Tipsport liga - 7. kolo:

HK Poprad - HKM Zvolen 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Góly: 21. Troliga (Š. Fabian, Cutting), 37. Zagrapan (Kroták, Matej Paločko), 50. Mlynarovič (Lapšanský, Kurali) - 18. Misinev (B. Mráz, Valenta), 19. Žilka (Zuzin, Dubeň), 48. Misinev (Klhůfek, Valenta), 50. B. Mráz (Klhůfek, Misinev)

Vylúčení: 9:4 na 2 min, navyše Ježek 10 min za údery a 5+DKZ za narazenie na mantinel - Demiters 10 min osobný trest, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Synek, Valo, 1003 divákov

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Dinda, Kurali, Cutting, J. Brejčák, Pokovič, Krempaský, D. Šterbák - Matej Paločko, Zagrapan, Kroták - J. Tibenský, Mlynarovič, Lapšanský - Lichanec, Troliga, D. Bondra - Müller, Ježek, Výhonský

Zvolen: S. Baroš - Andersons, Demiters, M. Ivan, Valenta, Habšuda, Dubeň, Hataš, F. Fekiač - J. Majdan, Zuzin, Žilka - Misinev, B. Mráz, Klhůfek - S. Petráš, Halama, Martin Ďaloga - Kňazev, Řezáč, M. Kelemen

Petr Jonák, tréner Popradu: "S výsledkom nie sme spokojní, dnes sme prišli o tri body. Začali sme úplne inak, ako sme si v kabíne povedali. V závere prvej tretiny sme dostali dva góly zlou obranou stredného pásma. V druhej tretine sme sa zlepšili a dokázali vyrovnať. Na konci zápasu sme urobili dve hrubé chyby, ktoré nás stáli body. Pred domácimi fanúšikmi, ktorí nás podporujú, musíme hrať inak."

Josef Turek, tréner Zvolena: "Tri body z Popradu nás tešia. Dnešné víťazstvo si vážime. Máme veľa mladých hráčov, ktorí sa s hrou a prostredím iba zoznamujú. Výborne zachytal brankár Baroš a potiahli nás skúsení hráči, ďalší sa k nim pridali. Mužstvo chválim."

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)

Góly: 3. Spilar (Suja, L. Nagy), 9. L. Nagy (Suja, M. Dudáš), 13. L. Nagy (Deyl, Spilar), 26. P. Bartoš (R. Hruška, T. Klíma), 52. Spilar (Suja, L. Nagy), 55. P. Bartoš (R. Hruška, Šmach) - 19. Marek Hovorka, 49. Drábek (Marek Hovorka, D. Rehák), 53. Švihálek (Húževka)

Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Smrek, Bednár, 2638 divákov

Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Vašíček, Šmach, E. Šedivý, Michalčin - L. Nagy, Suja, Spilar - M. Bartánus, Boltun, Hričina - Tibor Varga, J. Milý, Šoltés - P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Žilina: T. Tomek - D. Rehák, Kříž, Cerenok, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Gutwald - Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, T. Sýkora - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, Ondruš, Rogoň

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Vyhrali sme vďaka vydarenému vstupu do zápasu a vysokej efektivite streľby. Mrzia nás časté vylúčenia, ktoré nám berú sily a uberajú na tempe. Potrebovali by sme tráviť viac času s plným počtom hráčov, aby sme mohli využiť všetkých hráčov a hrať vo vyššom tempe."

Milan Jančuška, tréner MsHK Žilina: "Nie som spokojný s výsledkom, taký som si nepredstavoval. Vzhľadom na výkon, ktorý sme podali, to mohlo skončiť inak. Pre víťazstvo v Košiciach je dôležité, aby naši hráči podali nadpriemerný výkon a to sa nestalo. V prvej desaťminútovke boli domáci trikrát pred našou bránkou a dostali sme tri góly. Každú jednu chybičku tvrdo trestali. V našej koncovke to naopak veľmi škrípalo. Súpera sme síce prestrieľali, ale výsledok tomu nezodpovedá. Rozoberali sme pohyb hráčov súpera a špeciálne sme sa pripravovali na prvý útok Nagy-Suja-Spilar. Venovali sme sa ich hre v útočnej tretine, ale napriek tomu nám Nagy so Spilarom dali po dva góly. To bol jeden dôležitý faktor a druhým bol výkon brankárov. Dnes sme mali na to, aby sme bodovali."

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 15. Kutálek (Mezei, Krištof), 27. Milam (Macík), 35. Macík (Blackwater, Marek Slovák), 37. H. Ručkay (Mezei), 60. Kutálek (Pupák) - 8. Pokrivčák, 31. P. Koyš (Surovka, Heizer)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Vyšný, Stanzel, 2396 divákov

Nitra: Michal Valent - Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, P. König, M. Versteeg, F. Kuzma - Macík, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka - D. König, Piačka, Chalupa

Martin: Corbeil - M. Fabian, J. Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, M. Leško - P. Koyš, Heizer, Surovka - D. Rzavský, Galamboš, Pokrivčák - Dírer, Dokšin, Ambroz - Poliaček, Jurášek, Rusina

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Vstup do zápasu sme nemali ideálny, rýchlo sme hrali v oslabení. Trochu nás to pribrzdilo a Martin sa dostal do zápasu. Hrali sme tretí duel za štyri dni, ale v druhej tretine sme prevýšili súpera, paradoxne, v našom najväčšom tlaku sme dostali gól na 2:2. Škoda, že sme v druhej tretine nedali viac gólov. Som veľmi rád, že napriek nahustenému programu sme vydržali korčuľovať."

Pavol Paukovček, tréner Martina: "Aj keď sme zápas prehrali, bolo to so cťou. Našim chlapcom nemám čo vytknúť, dnes príkladne bojovali. V prvej tretine sme boli vyrovnaným súperom silnej Nitre, ale v druhej sme mali príliš veľa vylúčených, čo domáci využili. V tretej tretine sme boli lepším tímom, ale naše šance sme nevyužili. Hráči si však zaslúžia pochvalu."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Góly: 6. T. Nádašdi (M. Sukeľ, J. Faith), 14. Rudolf Huna (Róbert Huna), 50. Brezniak (A. Laco, Kabáč) - 41. Sandgren (Fábry, Michal Hudec), 57. Mäakinen (L. Hvila, Brabenec)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, navyše Kabáč (Liptovský Mikuláš) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husár, T. Orolin - Kacej, Návratek, 1850 divákov

Liptovský Mikuláš: A. Nagy - M. Šiška, Mezovský, Stehlík, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, Kadura, Oravec - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - J. Faith, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, A. Lištiak - Brezniak, Kabáč, Števuliak

Nové Zámky: Marek Šimko - Cardwell, Mäkinen, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Štindl, Maier, Ďurčo - L. Hvila, Brabenec, Saarinen - Paulovič, Michal Hudec, Fábry - Tábi, R. Lelkeš, Čaládi - Sucharda, Hegyi, Dubec

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 48. Maione (Wishart, T. Surový), 49. Buc (T. Surový, Maione) - 12. J. Gašparovič (Tybor, Holenda), 40. M. Novák (Holenda, Marcel Hossa), 51. Holenda (Ölvecký, Macel Hossa)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše I. Ďatelinka (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Riš, Jobbágy, 2184 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ťavoda - Buc, T. Surový, Hickmott - Bezúch, Bortňák, Truchno - Andrisík, M. Češík, Matoušek - Róth, Tamáši, Ferleťák

Trenčín: Chábera - L. Kozák, Drgoň, Holenda, M. Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák - Marcel Hossa, Veilleux, Ölvecký - J. Gašparovič, Kalináč, Tybor - Sojčík, Michal Hlinka, L. Novák - Briestenský, Švec, D. Novák

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Odohrali sme dobrý zápas, aj keď sme prehrali. V prvej tretine sme mali veľa šancí, no nevyužili sme ich a súper dal z brejku gól. Druhá tretina sa vyrovnala pre časté vylúčenia, ktoré boli hlavne na našej strane. Súper sa tak dostal do dvojgólového vedenia. V tretej sme vrhli všetky sily do útoku, mali sme tlak i množstvo šancí, ale i keď sme ich nepremenili, dostali sme sa napokon v priebehu minúty do zápasu dvoma gólmi, vyrovnali sme. Súper však využil takú pološancu a išiel opäť do vedenia. My sme mohli vyrovnať z presiloviek, no nepodarilo sa to. Vyčítať môžem nedôraz v koncovke, nemohúcnosť, ale okrem toho chalani robili všetko, čo mali. Trenčín sme prestrieľali 50:16, ale šťastie sa od nás odklonilo."

Miloš Holaň, tréner Trenčína: "Trošku sme dúfali v to, že po hodoch býva bolenie brucha. Prispôsobili sme tomu taktiku. Chceli sme brániť stredné pásmo a spoliehať sa na brejky. Ustáli sme presilovky súpera a z brejku sa nám podarilo skórovať na 0:1. V druhej tretine to isté. Verili sme, že to môžeme ubojovať, nechceli sme urobiť chybu, ale zabudli sme na obrancu Bystrice a bolo 1:2. Po ďalšom striedaní dali domáci na 2:2. Vyhrali sme však napokon i vďaka bojovnosti a výkonu brankára Cháberu. Doposiaľ nám chýbalo šťastie v koncovke, teraz nám to už vyšlo. Sú to cenné body, hráči majú moju pochvalu."

Matúš Holenda, obranca Trenčína (1+2 v zápase): "Som veľmi rád, že sme vyhrali. Bol to náročný zápas, v ktorom sme mali na jeho konci aj šťastie. Najdôležitejšie je však to, že sme vyhrali. Som šťastný za tri kanadské body. Teraz som bol hrdina ja, no nabudúce to môže byť niekto iný. Môj gól bol tak trochu aj šťastný, no i také sa počítajú."

Domov»Hokej»Slovensko»Košice potvrdili úlohu favorita a sú naďalej na čele tabuľky