Prešov vstúpil do Ligy majstrov prehrou. U súpera predviedol sympatický výkon

Tréner Trtík. Na jeho zverencov čaká Liga majstrov.
Tréner Trtík. Na jeho zverencov čaká Liga majstrov. (Autor: viza)
SITA|25. sep 2016 o 19:41

Prešovčania prehrali o päť bodov.

MONTPELLIER. Hádzanári Tatrana Prešov si v úvodnom vystúpení v skupinovej fáze nového ročníka Ligy majstrov mužov 2016/2017 pripísali na konto prehru, keď v nedeľňajšom súboji 1. kola C-skupiny podľahli na palubovke tímu Montpellier HB 23:28 (14:14).

Zverenci trénera Rastislava Trtíka živili v prvom polčase nádej na prekvapenie, keď išli na prestávku za nerozhodného stavu.

Po zmene strán sa už presadil francúzsky favorit duelu.

Prešovčania sú po úvodnom vystúpení na poslednom šiestom mieste tabuľky. Odpútať sa z neho budú môcť na budúcu sobotu 1. októbra, keď od 15.00 h privítajú vo svojej Tatran handball aréne macedónsky HC Metalurg Skopje.

C-skupina - výsledky:

Štvrtok:
Čechovskí Medvedi (Rus.) - Naturhouse La Rioja (Šp.) 28:28 (14:16)

Sobota:
HC Metalurg Skopje (Maced.) - Elverum Hanball (Nór.) 18:17 (8:7)

Nedeľa:

Montpellier HB (Fr.) - Tatran Prešov (SR) 28:23 (14:14)

Najviac gólov za Montpellier: Kavtičnik 7/4, Bingo 6, Causse a Grebille po 4

Zostava a góly Tatrana: Bražnyk, Čupryna - Rábek 6, M. Šárpataky, Hrstka 2/1, D. Krok 3, Sadovyj, L. Urban 3, Číp 3, Peskov 2, Vučko 1, Jankovič 2, Páleš 1, Carapkinpok.

Hody: 5/4 - 1/1, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Bonifert a Oláh (obaja Maď.), 3000 divákov