Tím Európy podľahol Kanade, jediný jeho gól strelil Tatar

Tomáš Tatar bol jediným úspešným strelcom európskeho výberu.
Tomáš Tatar bol jediným úspešným strelcom európskeho výberu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. sep 2016 o 01:03

Rozhodujúci gól domácich hokejistov sa zrodil po chybe slovenského obrancu Zdena Cháru.

Svetový pohár - 1. finále:

Kanada - Tím Európa 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 3. Marchand (Crosby, Bergeron), 14. Stamkos (Getzlaf), 50. Bergeron (Crosby, Marchand) - 27. TATAR (Seidenberg, Kopitar).

Strely na bránu: 33:33.

Rozhodcovia: McCauley, Sutherland - Murphy, Racicot, vylúčení: 2:1 na 2 min., presilkovky a oslabenia: 0:0, 18.377 divákov.

Kanada: Price - Weber, Vlasic, Doughty, Bouwmeester, Burns, Pietrangelo - Bergeron, Crosby, Marchand - Perry, Toews, Couture - Stamkos, Getzlaf, Tavares - Duchene, O'Reilly, Thornton

Tím Európy: HALÁK - SEKERA, CHÁRA, Josi, Seidenberg, Streit, Ehrhoff - HOSSA, Kopitar, TATAR - Zuccarello, Nielsen, Bödker - Hansen, Bellemare, Vanek - Niederreiter, Draisaitl, Rieder

TORONTO. Hokejisti domácej Kanady vyhrali v prvom finálovom zápase Svetového pohára nad Tímom Európy 3:1.

V torontskom Air Canada Centre určila ráz duelu prvá tretina, v ktorej druhý a kľúčový gólový úder prišiel po veľkej individuálnej chybe slovenského obrancu Zdena Cháru.

V strednej časti síce Tomáš Tatar znížil, ale Tím Európy vyrovnávajúci gól už nestrelil a v tretej časti ešte raz inkasoval.

Spolu so Sidneym Crosbym (0+2) a Patricom Bergeronom (1+1) sa medzi ocenené tri hviezdy duelu dostal aj Tatar (1+0).

Podarilo sa mu to ako jedinému okrem Crosbyho v druhom zápase play off fázy. V dvoch vyraďovacích zápasoch strelil tri góly a v tabuľke strelcov celého turnaja je za vedúcim Marchandom na delenom druhom mieste.

Druhý finálový zápas je na programe v noci na piatok a v prípade ďalšieho úspechu Kanady by sa rozhodlo o jej celkovom triumfe.

Hlasy:

Mike Babcock, tréner Kanady: "V prvej tretine sme využili dve chyby súpera na to, aby sme strelili góly. Naša hra však bola vo viacerých ohľadoch horšia ako v podaní Európanov. Oni hrali rýchlo a agresívne, v niektorých momentoch nás prekorčuľovali. Napriek nie najlepšiemu výkonu sme zvíťazili a to je podstatné. Nedá sa v každom zápase predviesť optimálny výkon. V druhom finálovom súboji sa pokúsime zlepšiť, aby sme si zabezpečili celkové víťazstvo. Útok Marchand - Crosby - Bergeron si počína výborne v celom turnaji. Tvoria ho traja elitní hráči s odlišným štýlom hry, ale spolu im to ide výborne."

Tomáš Tatar, autor jediného gólu Tímu Európy: "Ukázalo sa, že sa s Kanadou dá hrať. Góly sme inkasovali len po malých chybičkách, ktoré sa nesmú stávať. Musíme si to povedať. Myslím si, že sme na nich zvolili dobrú taktiku, vedeli sme, že môžeme využiť aj my ich chyby. Bohužiaľ, ukázala sa kanadská šikovnosť, že tie veľké šance vedia premeniť. Budeme bojovať a sústrediť sa na ďalší zápas."

Sidney Crosby, útočník a kapitán Kanady: "Myslím si, že Kanada dokáže hrať aj lepšie ako v tomto zápase. V prvých dvoch tretinách sme sa dopúšťali množstva chýb, v tretej sme ukázali, že sme lepšie mužstvo. Tím Európy veľa bránil, ale keď prišli naše chyby, umne prechádzali do protiútokov. Potrebujeme sa zlepšiť v kontrole puku a minimalizovať hlúpe straty. Celkovo sme dali dokopy skvelý výber hráčov, ktorý veľmi chce na začiatku sezóny získať cennú trofej. S Marchandom a Bergeronom nám to spolu ide. Vždy sa dá zlepšiť, ale chémia medzi nami funguje."

Steven Stamkos, útočník Kanady: "Nepredviedli sme náš najlepší výkon, všetci si to uvedomujeme. V tejto fáze turnaja sa však rátajú víťazstvá a to sme dosiahli. V tretej tretine sme hrali celkom dobre, na tom môžeme stavať v druhom súboji. Verím, že to nebol môj posledný gól na Svetovom pohári. Mal som dosť šancí aj predtým, ale teraz mi to konečne padlo. Zvíťazili sme aj vďaka niekoľkým neuveriteľným zákrokom Careyho Pricea."

Ryan Getzlaf, útočník Kanady: "Nie sme spokojní s výkonom, ktorý sme predviedli. Chýbala nám častejšia kontrola puku, dopúšťali sme sa množstva strát, ktoré sa nám mohli vypomstiť. Samozrejme, vedeli sme, čo nás čaká a že Tím Európy bude dobre organizovaný. Som rád, že Stamkos konečne skóroval. Je to skvelý hokejista a gól na tomto turnaji si zaslúžil."

Alex Pietrangelo, obranca Kanady: "Súper hral od úvodu ofenzívne a vytváral si aj šance. Až v tretej časti sme predvádzali našu hru takú, akú sme chceli. Záver sme si už ustrážili."

Kanada v prvom finále zdolala Tím Európy: fotogaléria

28.9.2016

Ralph Krueger, tréner Tímu Európy: "Poskytli sme Kanaďanom dve veľké možnosti na skórovanie a oni ich využili. Z toho som rozčarovaný. Konečný výsledok nie je taký zlý na to, akých chýb sme sa dopustili. Na druhej strane, v útoku sme mali dosť možností na skórovanie. Za stavu 1:2 som veril, že máme na vyrovnanie. Čo musíme predovšetkým zlepšiť, sú presilovky. To je z hľadiska výsledku kľúčové, učíme sa v každom zápase. Celkovo si myslím, že hoci naša hra nebola bez chýb, bolo v nej veľa dobrých momentov, ktoré môžu byť základom pre zlepšenie v druhom zápase. Všetci veríme, že ten sa môže skončiť inak."

Anže Kopitar, útočník a kapitán Tímu Európy: "Sme sklamaní z výsledku, no urobili sme všetko, čo bolo v našich silách. Teraz sa z toho musíme pozbierať, v stredu si schuti zatrénovať a bojovať v druhom finálovom zápase. Prvé dva inkasované góly boli výsledkom našich chýb, ktoré Kanaďania nekompromisne trestali. V žiadnom prípade ešte nesmieme vešať hlavy.“

Frans Nielsen, útočník Tímu Európy: "Máme svoj štýl hokeja, s ktorým sme na tomto turnaji úspešní. Nevidím zmysel v tom, aby sme sa teraz od neho odklonili. Naša hra možno nie je atraktívna, ale prináša nám výsledky. Dobre bránime a čakáme na chyby súpera. Mám však pocit, že v dnešnom zápase sme viac útočili než zvyčajne. Z hľadiska útočnej hry to bol jeden z našich najlepších zápasov na turnaji. Kanaďania sa už vo štvrtok môžu tešiť z celkového víťazstva, ale ja si myslím, že ich môžeme zdolať."

Online prenos

Svetový pohár Finále 2016/2017
28.09.2016 o 02:15
Kanada
3:1
(2:0, 0:1, 1:0)
60' minúta
Tím Európy
Góly a asistencie: 3. Marchand (Bergeron, Crosby), 14. Stamkos (Getzlaf), 50. Bergeron (Crosby) – 27. Tatar (Seidenberg, Kopitar). Rozhodca: McCauley, Sutherland – Murphy, Racicot. Diváci: 18 377.

V prvom finálovom zápase Svetového pohára 2016 víťazí domáca Kanada nad Tímom Európy 3:1. Skóre uzavrel v tretej tretine po peknej prihrávke Sidneyho Crosbyho Patrice Bergeron. Odveta je na programe v noci zo štvrtka na piatok o 02:00 a ja vás ju už teraz pozývam sledovať. Nateraz je to odo mňa všetko, majte peknú stredu! Lúči sa s vami Jakub Kocourek!
59:58
Poslednú šancu zápasu mal Thomas Vanek, ani on však neuspel, a tak dnes víťazí Kanada.
59:35
importantRyan Getzlaf trafil žrď prázdnej brány Európy, následne Jonathan Toews míňa!
58:52
importantMats Zuccarello po spolupráci s Mariánom Hossom mieril z ťažkej pozície, no vôbec nie márne!
58:33
Opäť je z toho len zakázané uvoľnenie Kanady. Tím Európy pokračuje so šesticou korčuliarov.
58:25
Konečne prišla strela európskeho výberu, s pokusom Dennisa Seidenberga nemohol mať Price žiadne problémy.
57:54
Zatiaľ je to v power play bez európskej strely na bránu. Puk skončil na kanadskej striedačke, bude sa vhadzovať v strednom pásme.
57:28
Európania sa však teraz sami nepresnou rozohrávkou vyhnali z útočného pásma.
57:11
Kanaďania sa proti šestici európskych hokejistov oslobodzujú len zakázaným uvoľnením.
57:04
importantZačínajú sa veľké taktické manévre na oboch stranách! Jaroslav Halák mieri na lavičku a Mike Babcock si berie oddychový čas!
57:04
Carey Price puk kryje, bude sa vhadzovať po jeho pravici.
57:00
Marián Hossa strelou zápästím možno trochu vytrašil kanadského gólmana.
56:33
Jaroslav Halák vyráža betónmi strelu Logana Couturea za vlastnú bránu.

55:49
Ani Christian Ehrhoff od modrej čiary bránu Careyho Pricea netrafil.
55:21
Mikkel Boedker to skúsil z pravého kruhu, avšak nenamieril presne.
55:06
Marián Hossa príliš dlho váhal s pukom na hokejke na útočnej modrej, až oň napokon prišiel.
54:38
Seidenberg kombinoval s Tatarom, puk im však odobral John Tavares.
54:21
Táto rozohrávka domácim hokejistom vôbec nevyšla, Európania získavajú zadarmo útočné pásmo.
54:05
Puk sa od Correyho Perryho odrazil na tribúnu, po poslednej reklamnej prestávke by sa malo vhadzovať v strednom pásme.
53:37
importantJay Bouwmeester absolútne prepadol na útočnej modrej, Európania mohli ísť do protiútoku traja na jedného, proti bekhendovej prihrávke Fransa Nielsena však pekne vystrčil hokejku Drew Doughty!
53:21
Ryan O'Reilly to skúsil natlačením sa pred Haláka, avšak úspešný nebol.
52:40
Nino Niederreiter mohol vykresať nádej pre výber Európy, ani on však na Careyho Pricea nevyzrel.
51:57
Jaroslav Halák drží Tím Európy nad vodou skvelými zákrokmi. Tentoraz na niekoľkokrát zneškodnil Crosbyho s Marchandom!
51:32
Kanaďania to v tejto chvíli skúšajú z každej pozície. Marchand Bergeron, ani Weber však nenamierili presne.
50:57
Andrej Sekera hľadal dlhou prihrávkou z vlastného obranného pásma na útočnej modrej čiare Tomáša Tatara, tomu však puk odskočil.
50:46
importantLogan Couture si to namieril priamo na Haláka, slovenský gólman však čaruje aj proti Jonathanovi Toewsovi! Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v obrannom pásme Tímu Európy.
50:10
Tlak Kanaďanov pokračuje, Jaroslav Halák však tentoraz odoláva.
49:24
49:24
goalKanada dala gól!
Stalo sa to, čo sme nechceli. Sidney Crosby opäť predviedol svoje šikovné ruky a po dlhom obliehaní bránkoviska poslal pred Jaroslava Haláka puk spoza brány presne na hokejku PATRICEA BERGERONA, a ten už nemohol nedať.
48:59
Tím Európy hrá skutočne aktívne, Carey Price musel opäť prerušiť hru.
48:48
So strelou Zdena Cháru nemohol mať kanadský brankár žiaden problém.
47:55
Stamkosov pokus triafa len mantinel za Halákovou bránou.
47:40
Pierre-Édouard Bellemare páli tvrdo, ale nepresne.
47:12
Tobias Rieder sa ocitol v postavení mimo hry.
47:02
Opäť skvelo zapracoval štvrtý európsky útok, Mats Zuccarello skvelo dobral puk Kanaďanom, poslal ho na Tobiasa Riedera, ktorý našiel Andreja Sekeru a po jeho strele vznikol závar pred bránkoviskom Pricea.
46:19
importantRoman Josi pálil od modrej čiary, Tomáš Tatar nebol ďaleko od toho, aby jeho pokus dorazil za Careyho Pricea!
46:03
Jaroslav Halák radšej prerušil stupňujúci sa tlak Kanaďanov. Nasleduje reklamná prestávka.
45:52
Correy Perry obkrúžil celé útočné pásmo, jeho pokus na Halákovu bránu však mal len propagačný charakter.
44:55
Kanaďania sa snažia okamžite reagovať, keď sa do šancí tlačí Getzlafov útok, Stamkos však bránu netrafil.
44:24
Mats Zuccarello predviedol aktívny pressing, posunul puk Jannikovi Hansenovi, Dán ale nenamieril presne a následne o puk na modrej čiare prišiel Andrej Sekera.
43:40
Bohužiaľ, prihrávka od Anžeho Kopitara na modrú čiaru Tomášovi Tatarovi nebola celkom presná.
43:09
Ďalšia strela od švajčiarskeho obrancu končí v chráničoch kanadského gólmana.
42:56
Takmer okamžite po vhadzovaní to skúsil Roman Josi, Carey Price chytá.
42:51
Teraz sa Kanaďania previnili zakázaným uvoľnením, vhadzovať sa bude pred Priceom.
42:25
Štvrtý kanadský útok zavrel Európanov v ich vlastnom pásme, Halák však odolal O'Reillymu, Tavaresovi aj Ducheneovi.
41:37
importantJaroslav Halák musel naprávať svoju chybu, keď najskôr nerozohral presne za vlastnou bránkou, a potom vytiahol skvelý zákrok proti Tavaresovi.
41:02
Pokus Matsa Zuccarella nemohol Careyho Pricea nijak významne ohroziť.
40:49
Crosby teraz posielal pekný puk pred bránkovisko, ani Marchand, ani Bergeron naň však nedočiahli.
40:17
Dennis Seidenberg zvládol ťažkú situáciu za bránkou Jaroslava Haláka a odolal dobiedzaniu Sidneyho Crosbyho.
40:01
Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine je to pre Tím Európy už predsa len o niečo veselšie. Zverenci Ralpha Kruegera ešte zlepšili svoj výkon v porovnaní s prvou tretinou a odmenou im bol gól Tomáša Tatara z 27. minúty. Pred treťou tretinou je tak ešte stále všetko otvorené. Tak ju sledujte spolu s nami už o niekoľko minút!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:55
V závere druhej tretiny to ešte skúšal Roman Josi. Švajčiar však nemieril presne.
39:25
Teraz mali Európania aj trochu šťastia, keď Sidney Crosby nezachytil prihrávku na útočnej modrej čiare. Inak by sa kanadský kapitán rútil sám na Haláka.
38:50
Druhá polovica presilovej hry pri Marchandovom treste však Tímu Európy vôbec nevychádza, keď jeho hráči majú problém vôbec sa usadiť v útočnom pásme.
37:58
Európania sa snažia hrať túto presilovú hru aktívne, v koncovke sa im však zatiaľ nedarí.
37:30
Z diaľky to skúšal Roman Josi, no aj keď jeho pokus nebol úplne márny, na bránku nesmeroval.
37:16
Obrovský závar pred Careym Priceom vytvorili Marián Hossa s Anžem Kopitarom, puk do siete však nepretlačili.
37:03
Vylúčenie v tíme Kanada (Brad Marchand – 2 min., nedovolené bránenie).
37:01
37:01
Ryan O'Reilly v tesnej blízkosti pre Halákom mieri len do chráničov slovenského brankára.
36:11
Tobias Rieder opäť bekhendom netrafil kanadskú bránku.
35:58
Obrovská chyba v rozohrávke Kanady, ktorú využil Andrej Sekera. Slovenský obranca sa rútil sám na brankára Pricea, jeho blafák mu však nevyšiel!
35:43
Drew Doughty nabil Tavaresovi, tento zákrok už bol pre slovenského gólmana náročnejší.
35:25
Ďalší "propagačný pokus" Kanady na bránu Tímu Európy. Tento má na svedomí John Tavares.
35:11
Patrice Bergeron pálil v plnej rýchlosti spoza obrancu, Jaroslava Haláka však neprekvapil.
34:50
Kanaďania zatiaľ nič nevymysleli, teraz sa dokonca vlastnou chybou v rozohrávke vyhnali z útočného pásma.
34:14
Vylúčenie v tíme Tím Európy (Christian Ehrhoff – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
34:04
Leon Draisatl mieri z medzikružia veľmi nepresne.
33:37
Tomáš Tatar hrá dnes skvelo. Tentoraz si splnil skvelo defenzívne povinnosti, keď Sheaho Webera s pukom na hokejke vytlačil z útočného pásma.
33:08
Strelu Sheaho Webera prikryl Halák do svojich chráničov pred dobiedzajúcim Thorntonom.
32:32
Ehrhoffovu strelu dokázal účinne zblokovať Vlasic.
31:54
Zdeno Chára zráža puk na ochrannú sieť, bude sa vhadzovať pred Halákom.
31:32
Kanaďania sa opäť nepresadili v útočnom pásme, Mats Zuccarello to na protiútok nedokázal využiť, keď mu puk skvelým spôsobom odobral Ryan Getzlaf.
30:58
Roman Josi vypálil od modrej poriadne štipľavý projektil, ten však len označkoval zadný mantinel.
30:49
Tomáš Tatar je skutočne pri chuti! Teraz to skúšal krídelník z Detroitu na vyrážačku Careyho Pricea, kanadský brankár vyráža na ochrannú sieť.
30:24
Kanaďania sa pri prechode do útočného pásma až príliš ponáhľali. Vhadzuje sa v strednom pásme.
30:18
Tentoraz proti O'Reillymu musela zasiahnuť lapačka Jaroslava Haláka. Pokračujeme po krátkej reklamnej prestávke.
29:59
Tečovaný puk z hokejky Ryana O'Reillyho mieril tesne mimo.
29:46
Nino Niederreiter rozohrával ďalšiu akciu Tímu Európy spoza brány, jeho prihrávka na Matsa Zuccarella však bola mimoriadne nepresná, a tak je tu zakázané uvoľnenie.
29:17
Crosby posunul puk na Alexa Pietrangela, jeho niekoľkokrát zrazená strela až na Haláka neprešla.
28:54
Kanaďania sa vystavili postaveniu mimo hry, čo zastavilo ich ofenzívnu akciu.
28:10
importantVeľká šanca Európanov na vyrovnanie! Andrej Sekera veľmi múdro nastreľoval puk po zemi na Pricea, Tomáš Tatar ho do kanadskej bránky tentokrát nepretlačil!
27:58
Okamžite po vyhratom vhadzovaní a prihrávke od Getzlafa pálil Drew Doughty.
27:54
Zakázanie uvoľnenie Tímu Európy.
27:00
27:00
goalTím Európy práve strelil gól!TOMÁŠ TATAR pokračuje vo skvelej streleckej forme zo semifinále! Anže Kopitar zaviezol puk do útočného pásma, zbavil sa Vlasica, našiel na modrej Dennisa Seidenberga, ktorého strieľanú prihrávku dorazil slovenský kanonier za bezmocného Pricea. Asistencie: Dennis Seidenberg, Anže Kopitar.
26:41
Halák musel opäť prikryť puk vo svojej rukavici, vhadzuje sa po jeho pravici.
26:28
Po vyhratom buly sa pred Haláka tlačil Jonathan Toews, obrana Tímu Európy všetko vyriešila.
26:19
Jay Bouwmeester získava útočné pásmo pre Kanadu po tom, čo Jaroslav Halák skryl jeho projektil od modrej čiary vo svojej lapačke. Je tu prvá reklamná prestávka druhej časti hry.
26:00
26:00
Jeden z čiarových rozhodcov videl postavenie mimo hry v podaní Tomáša Tatara.
25:24
Skúšali to Boedker aj Nielsen, ani jeden však na skvelého Pricea v bráne kolísky hokeja nevyzrel.
25:01
Európania pokračujú v streleckej aktivite z úvodnej tretiny, Carey Price však dnes chytá skutočne skvelo.
24:10
Tretí útok Európanov sa snaží vytvoriť tlak na obrancov Kanady už pri ich rozohrávke, zatiaľ sa im to však nedarí.
23:28
Tentoraz to skúšal Tobias Rieder z pravého kruhu, ani on však neuspel.
22:55
Zdeno Chára strieľal od modrej a úplne márne to nebolo.
22:10
Slovenský brankár v bráne Tímu Európy sa teraz musel vyznamenať proti Johnovi Tavaresovi so Stevenom Stamkosom, ktorých aj na dvakrát vychytal.
21:54
Brad Marchand neprestáva hýriť aktivitou. Teraz sa tento útočník Bostonu Bruins vydal priamo na bránu Jaroslava Haláka a namiesto prihrávku na Patricea Bergerona zvolil strelu. Halák chytá.
21:42
Kanaďania sa previnili zakázaným uvoľnením.
21:25
Dennis Seidenberg sa dobre položil do strely od Drew Doughtyho.
21:02
Sidney Crosby bol v momente prihrávku od svojho spoluhráča v postavení mimo hry.
20:22
Druhá tretina sa začala v o niečo vlažnejšom tempe ako tá prvá. Anže Kopitar nedokázal využiť nepresnú rozohrávku Careyho Pricea, ktorý poslal puk priamo na Slovincovu hokejku.
20:01
Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina prvého finálového duelu Svetového pohára by sa z pohľadu Tímu Európy dala označiť za nešťastnú. Zverenci Ralpha Kruegera síce boli strelecky aktívni, dostávali sa aj do gólových príležitostí, paradoxne však dvakrát inkasovali. Už v 3. minúte sa krátko po ubránenej presilovej hre súpera presadil Brad Marchand a druhý gól pridal v 14. minúte po hrubej chybe Zdena Cháru Steven Stamkos.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
Hossa išiel vo dvojici do útoku s Kopitarom, Slovákovi však prihrávka vôbec nevyšla.
19:08
Doughtyho nahadzovaný puk od modrej čiary Kanaďanov z útočného pásma nevyhnal.
18:28
Christian Ehrhoff poslal tvrdý projektil od modrej čiary len do betónov Pricea.
17:40
Na opačnej strane sa o niečo podobné pokúšal Thomas Vanek, Price naďalej odoláva.
17:31
Teraz však Zuccarello odovzdal puk len Mattovi Ducheneovi, a ten nebezpečne ohrozil Haláka.
16:40
Dobrú prácu v obrannom pásme odviedol Mats Zuccarello, ktorý aspoň na chvíľu vytlačil kanadský tím spred Jaroslava Haláka.
15:54
Marc-Édouard Vlasic vysoko prestrelil Halákovu bránku, Kanaďania sa však naďalej držia v pásme.
15:48
Slovenský gólman tímu Európy kryje pokus Alexa Pietrangela a nasleduje tretia reklamná prestávka tohto zápasu.
15:24
Tím Európy opäť poslal puk cez všetky čiary a hra sa tak vráti pred Jaroslava Haláka.
14:40
Veľký závar pred Halákom vytvoril opäť skvelo hrajúci prvý kanadský útok. Nebezpečne strieľal tak Sidney Crosby, ako aj Brad Marchand.
13:20
13:20
Zbytočná chyba Zdena Cháru v strednom pásme. Slovenský obor prišiel o puk po súboji s Ryanom Getzlafom, ten ho zaviezol do útočného pásma a ponúkol puk ako na podnose STEVENOVI STAMKOSOVI. Asistencia: Ryan Getzlaf.
13:00
Roman Josi zaviezol puk do útočného pásma a išiel striedať. Z tejto aktivity sa však do šance dostal Mats Zuccarello a nebezepečne strieľal aj Andrej Sekera.
12:20
Hráči Tímu Európy sa teraz nevedia presadiť cez stredné pásmo, Kanaďania predvádzajú aktívnu defenzívu.
11:56
Christian Ehrhoff napálil puk len do hrude kanadského gólmana. Nasleduje ďalšia reklamná prestávka.
10:25
Halák si musel dávať opäť pozor na druhý kanadský útok, keď ho ohrozoval najmä Ryan Getzlaf.
09:40
Na druhej strane pekne z pravého kruhu strieľal Frans Nielsen, bránu Careyho Pricea však netrafil.
09:20
Prvý kanadský útok vedený Sidneym Crosbym pokračuje vo skvelom výkone, opäť bol v šanci Brad Marchand.
08:59
Tomáš Tatar odviedol skvelú prácu, keď pri mantineli za kanadskou bránou vybojoval puk od Jaya Bouwmeestra, Zdeno Chára však jeho prihrávku nespracoval.
08:19
Teraz sa Európania opäť previnili zakázaným uvoľnením a pre Draisaitlovu formáciu to bude dlhé striedanie.
07:40
Štvrtý útok tímu Ralpha Kruegera sa usadil na hodnú chvíľu v útočnom pásme, k priamemu ohrozeniu bránky Careyho Pricea sa však nedostal.
06:52
Joe Thornton poslal propagačný pokus od modrej čiary na bránu Tímu Európy, pásmo však nadlho nezískal.
06:37
Po ďalšej šanci Kanaďanov sa hra vrátila do obranného pásma domáceho tímu, Mats Zuccarello sa tlačil až do bránkoviska, puk do bránky však nepretlačil. Nasleduje reklamná prestávka.
05:40
Teraz to pekne skúšal prvý európsky útok. Aktívny bol pred Priceom najmä Anže Kopitar, puk za Careyho Price však nepretlačil.
04:58
Európania nedokážu vydolovať puk od svojich súperov ani pri mantineli za bránkou Haláka, a tak sa musia naďalej brániť.
04:10
Bekhend Patricea Bergerona po prihrávke Ryana Getzlafa Jaroslava Haláka nevystrašil.
03:45
Kanaďania obliehali Halákovu bránu, potom však Alex Pietrangelo pokazil spätnú prihrávku a vyhnal svoj tím z pásma.
03:30
Európania sa oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia.
03:08
Tentoraz sa musel mať na pozore Jaroslav Halák. Slovenský gólman ale vytiahol efektný zákrok proti strele Coreyho Perryho.
02:42
Okamžite po buly sa snažil odpovedať Zdeno Chára, jeho strela však nemala nárok na úspech.
02:33
02:33
Tak to je nepríjemný moment pre Európanov. Bezprostredne po nevyužitej presilovej hre sa totiž Kanaďania ujímajú vedenia. BRAD MARCHAND premenil nezištnú prihrávku Patricea Bergerona na otvárací gól zápasu. Asistencie Patrice Bergeron, Sidney Crosby.
01:49
Mark Streit nastreľoval puk do bránkoviska, tam však bol len Patrice Bergeron.
00:56
Prvú nebezpečnú strelu v presilovej hre vyslal na Pricea Roman Josi a v permanencii musela vyť Kanaďanova vyrážačka.
00:21
Vylúčenie v tíme Kanada (Brad Marchand – 2 min., krosček).
00:21
00:21
importantFantastický začiatok Tímu Európy! Anže Kopitar zaviezol puk do útočného pásma, Marián Hossa sa natlačil pred Careyho Pricea a vypýtal si faul od Brada Marchanda.

00:01

Kanada: Price (Crawford) – Weber, Vlasic, Doughty, Bouwmeester (C), Burns, Pietrangelo – Bergeron, Crosby, Marchand – Stamkos, Getzlaf, Tavares – Perry, Toews, Couture – Duchene, O'Reilly, Thornton.

Tím Európy: Halák (Grubauer) – Seidenberg, Josi, Sekera, Chára (C), Streit, Ehrhoff – Hossa, Kopitar, Tatar – Zuccarello, Nielsen, Bødker – Hansen, Bellemare, Vanek – Niederreiter, Draisaitl, Rieder..
Vážení fanúšikovia!

Svetový pohár v hokeji v kanadskom Toronte vrcholí a dnes v noci má na programe prvý zápas z finálovej série hranej na dve víťazstvá. Proti zatiaľ nezdolanej domácej reprezentácii sa postaví prekvapenie turnaja Tím Európy. V Air Canada Centre je úvodné buly na programe o 02:00.

KANADA

Kanaďania pôsobia na Svetovom pohári absolútne suverénnym dojmom. Kolíska hokeja na aktuálnom ročníku zatiaľ ani raz nezaváhala a zaznamenala štyri jednoznačné triumfy. Všetko to odštartovali zápasom proti Česku. Našich západných susedov zdolali v takmer tréningovom tempe jednoznačne 6:0. V druhom dueli základnej skupiny A to však už mali javorové listy oveľa ťažšie. Ich súperom bol totiž ich večný rival Spojené štáty americké. Aj toto stretnutie však zverenci Mikea Babcocka zvládli a po víťazstve 4:2 si do tabuľky pripísali dôležité dva body. No a boje v základnej skupine ukončili kanadskí hokejisti pohodlným víťazstvom nad svojim finálovým súperom Tímom Európy v pomere 4:1. V boji o finálovú miestenku zviedli hráči okolo kapitána Sidneyho Crosbyho skvelý súboj s Ruskom. Napriek tomu, že vôbec prvý raz na turnaji prehrávali, napokon dotiahli tento zápas do úspešného konca po výsledku 5:3. Práve Crosbyho útok s Marchandom a Bergeronom zatiaľ ťahá Kanadu za vytúženým úspechom, keď dohromady táto trojica nazbierala už 16 kanadských bodov.

TÍM EURÓPY

Tím Európy naďalej svojimi výkonmi šokuje celý hokejový svet. Mužstvo, ktoré generálny manažér Miroslav Šatan s hlavným trénerom Ralphom Kruegerom vyskladali z takzvaného „hokejového zvyšku Európy“ sa v príprave síce len zohrával, no na samotnom Svetovom pohári už predvádza skvelé výkony. Všetko to začalo, keď Európania v otváracnom zápase šokovali favorizované Spojené štáty americké triumfom 3:0. V druhom stretnutí síce potrebovali na víťazstvo nad Českom predĺženie, práve bod navyše z tohto stretnutia im však zabezpečil už s predstihom prekvapujúci postup do semifinále. Tím okolo kapitána Anžeho Kopitara tak nemusela mrzieť ani prehra v záverečnom súboji s Kanadou. Navyše, v semifinále Tím Európy šokoval aj Švédov, ktorých zdolal po jednom góle Mariána Gáboríka a dvoch zásahoch Tomáša Tatara 3:2 po predĺžení. Európanov síce skvelými výkonmi ťahajú najmä slovenskí hokejisti, napriek tomu je najproduktívnejším hráčom mužstva Nór Mats Zuccarello so štyrmi kanadskými bodmi (1+3). Trénerovi Ralphovi Kruegerovi však spravili veľký škrt cez rozpočet zdravotné problémy Mariána Gáboríka, ktorý sa zranil v semifinálovom zápase proti Švédsku. V zostave by ho mal podľa všetkého nahradiť Dán Mikkel Boedker.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Pred zápasom

Bol najväčším outsiderom zo všetkých ôsmich tímov na turnaji. Na to, že Tím Európy vyhrá Svetový pohár, stanovili zámorskí bookmakeri pred začiatkom turnaja kurz 33:1.

Európsky výber, ktorého súčasťou je aj šesť slovenských hokejistov (Jaroslav Halák, Andrej Sekera, Zdeno Chára, Marián Hossa, Marián Gáborík, Tomáš Tatar), prekvapil hokejový svet.

Po semifinálovej výhre nad Švédskom (3:2 po predĺžení) sa prebojoval do finále.

V ňom vyzve domácu Kanadu, najväčšieho favorita turnaja.

Na rozdiel od finále majstrovstiev sveta či olympijských hier, kde o víťazovi rozhodne jeden zápas, musí víťaz Svetového pohára uspieť až v dvoch finálových zápasoch.

Tím Európy sa s Kanadou stretne najprv 28. septembra (v noci na stredu) o 2.00 SELČ, potom aj 30. septembra (v noci na piatok) o 2.00 SELČ.

Ak by obe mužstvá uspeli iba v jednom z dvoch spomínaných duelov, o víťazovi by rozhodol tretí vzájomný zápas. Ten je naplánovaný na 2. októbra (v noci na nedeľu) o 2.00 SELČ.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Tím Európy podľahol Kanade, jediný jeho gól strelil Tatar